Sinop Senetle Araba

Sinop Senetle Araba

Sinop senet ile araba sahibi olmak hakkında bilgi sahibi olmak mı istiyorsunuz? Senetle araba sahibi olmak için yapılması gerekenler nelerdir? Sinop’ta senet ile araba satın alınabilecek yerler nerelerdir, gibi sorularınızın cevabını sizler için yazımızda derledik.

Öncelikle araba almak hemen hemen her ailenin ve her bireyin temel ihtiyaçlarından biri haline geldi diyebiliriz. Bu ihtiyacın bu kadar önemli hale gelmesi ile birlikte, banka kredilerinin faiz oranlarının yükselmesi ve alım gücüne göre araba almanın zorlaştırılması, tüketici için bir dezavantaj konumuna gelmiştir. Ancak ihtiyacın da bir noktada giderilmesi gerektiğinden, hem alıcıları hem de satıcıları sevindiren senetle araba sahibi olma sistemi geliştirilmiştir. Peki, hangi şartlar altında senetle araba satın alabiliyoruz?

Sinop Senetle Araba Nasıl Alınır

Senetle araba satın alabilmek için teferruatlı bir şart sistemi bulunmamaktadır. Senetle araba satışı gerçekleştiren bir galeri aracılığıyla Sinop’ta senetle araba satın alabilmektesiniz. Satışı gerçekleştirecek olan galerinin size sunduğu şartlar bağlamında yapacağınız anlaşmaya riayet ederek kolaylıkla senetle araba sahibi olabilmektesiniz. Senetle araba sahibi olmak için yapmanız gereken ilk işlemlerin noter ücreti ve dosya evrak ücreti gibi kısımlarını alıcı olarak sizin karşılamanızdır. Ortalama 400 – 500 TL civarında bir harcama ile senet ile araba sahibi olabilmektesiniz.

Senet ile araba almanın avantajları;

Bir eylemi yapmadan önce tüketiciye ne kadar kar ne kadar zarar getirdiğini hesaplamak en makul tercih olacaktır diye düşünüyoruz. Gerçekten senetle araba almak tüketicinin karına bir iş midir?

Alıcı senet düzenlemesini doğru yaparsa, ödemelerini zamanında ve eksiksiz gerçekleştirirse senet ile araba almak tüketicinin yararına olan bir satın alma işlemidir.

Senet ile araç satın almanın dezavantajları;

Alıcı yaptığı anlaşmaya riayet göstermezse, ödemelerini düzenli ve eksiksiz yapmadığında, satış esnasında satıcı tarafından noterde koydurulan karar gereğince aracı elinden alınır. Bu riskin ortaya çıkmasında satıcının da kendini garantiye alması gerektiği gerçeği yatmaktadır. Ödemelerini düzenli yapan kişilerin yüksek banka faizleri yerine senetle araba alım işlemini tercih etmeleri oldukça mantıklı olacaktır.

Sinop Senetle Araba Alınabilecek İlçeler

  • Ayancık
  • Boyabat
  • Dikmen
  • Durağan
  • Erfelek
  • Gerze
  • Merkez
  • Saraydüzü
  • Türkeli

Sinop Senetle Araba Satanlar

Sinop’ta nerelerde senetle araba alımı gerçekleştirebileceğiniz noktasında karşınıza kalabalık bir liste çıkması oldukça normaldir. Oldukça yaygınlaşan bu sistemde hemen hemen her galeri, ikinci el oto satışı yapan dükkân, senetle araba satışı da gerçekleştirmektedir. Alıcının burada dikkat etmesi gereken husus galerinin daha önce bu işlemi yapıyor olduğu ve sunduğu şartların da makul bir düzeyde olup olmadığıdır. Galericinin sizin yerinize kredi çekerek gerçekleştirdiği sistem yerine ödemeyi kendi imkanları ile hallettiği sistemi tercih etmek yine tüketicinin lehine bir tercih olacaktır.

Aylık senet düzenleyen ve satışı açık bir şekilde gerçekleştiren yerleri tercih ederek sizde kendinizi bu noktada garantiye alabilir, sonrasında risk teşkil edecek hiçbir durumla karşılaşmadan senetle araba sahibi olabilirsiniz.

Yorum Yap