Fuzulev Nedir? Fuzul Ev Yorumları ve Şikayetleri

Fuzulev Nedir? Fuzul Ev Yorumları ve Şikayetleri

Fuzulev Nedir? Fuzul Ev Yorumları ve Şikayetleri; Tasarruf Finansman Şirketleri’nin BDDK lisansı alması ile birlikte merak edilen soruların arasında yer bulmaya başladı. Faizsiz tasarruf sistemi Fuzulev hakkında bilinmesi gerekenleri paylaşıyoruz. Her insanın hayalinde ev almak vardır. Kira ödemek her ay ev sahibi ile uğraşmak sahip olmadığın bir eve kira ödenmesi kimi zaman sıkıcı olan bir durumdur. İşte o yüzden de insanlar kendi bütçelerine uygun olarak ev sahibi olmak isterler. Ama kimi zaman bu durum çok da kolay değildir. Özellikle kişilerin mevcut bir birikimi yoksa bir anda ev almaları imkansızdır. Bir diğer önemli olan faktör de banka kredisi ile ev alınmak istendiği zaman ortaya çıkan prosedürlerin çokluğu ve neredeyse alınan evin iki katı kadar ücret ödenmesidir. İşte tüm bu sorunlar ile boğuşmadan günümüzde ev almanın çok kolay bir yöntemi var. O da Fuzulev. Bu yöntem ile kişilerin aylık ekonomik kazancı ne olursa olsun rahatlıkla ev alma olanağına sahiptir.

Fuzul Grup tarafından ev sahibi olabilecek maddi güce sahip olamayanları ev sahibi yapmak amacıyla kurulmuş olan şirketin temelleri 1992 yılında atılmıştır. Şirketin amacı ev sahibi olmak isteyen orta gelir ve alt gelir grubuna dahil ailelere faiz ödemeden ve fark vermeden uzun vadeli ödeme seçenekleriyle ev sahibi yapmaktır. Bu sayede kendi taksitlerini belirleme, peşin ödeme yapmadan kurayla ev sahibi ödeme ve herhangi bir kira ödemek yerine alacağınız eve ödeme yaparak istediğiniz noktadan ev sahibi olma imkanını sisteme katılanlara sunmayı başarıyorlar. Farklı seçenekler ve sistemlerden bir tanesini tercih ederek ev alma şansınız bulunmaktadır.

Fuzulev Nedir?

Kısaca FPK adı verilen Fuzulev en basit ifade ediş biçimi ile kişilerin en basit, en kolay biçimde ev almalarına olanak veren ve herkesi rahatça ev sahibi yapan, kira ödeme derdinden kurtaran bir sistemdir.  Tamamen faizsiz olan bir ev alma yöntemi ve sistem aşağıda anlatılan verilerden de görüleceği üzere oldukça basit ve kolay bir biçimde ilerliyor. Fuzulev’in 27 yıldır özellikle orta ve dar gelirli  olan aileleri yaşadıkları kentlerde hayal ettikleri evlere kavuşturduğunun altını çizmekte fayda var. Ama üst gelir grupları da elbette bu sistem üzerinden rahatlıkla ev sahibi olabilir.

1992 yılı itibarı ile Fuzul Otomotiv ismi ile faaliyete başlamış ve sonra sistemin işleyişi uygun olduğundan mülk edindirme sistemini de içlerine alarak geliştirmişlerdir. Sektörde faizsiz ev ve araba edindirme şirketi olarak oldukça eski ve köklü bir yere sahip olan Fuzulev ödeme güçlüğü çeken, peşinatı olmayan küçük taksitlerle ev sahibi olmak isteyen gelir grubuna hitap etmektedir.

Bu sistem esasen altın günü yâda köylerdeki imece usulüne benzetilebilir. Bu sistem toplumumuzda var olan dayanışma ve destek kültüründen yola çıkılarak üretilmiştir.

Fuzulev Aracılığı İle Sahip Olabileceğiniz Emlak Türleri Hangileridir?

1992 yılında faizsiz araç edindirme sistemi ile yola çıkan Fuzulev 8 yıl sonra inşaat sektöründe de aynı sistem ile yer almaya başlamıştır.

Fuzulev sistemi banka ve faiz olmadan düşük taksitlerle bireylerin yardımlaşarak Ev sahibi olmalarını sağlamaktadır. Belli başlı birkaç projesini referans olarak belirtmek gerekirse;

  • Başakşehir & Bizimevler Sitesi,
  • Kent Neriva,
  • Kent Ariva,
  • Olimpa AVM,
  • Kent Evila,
  • KağıthanedeMeva Evleri,
  • Kartal’da Serrapark Konutları,

Fuzul Gurup otomobil sektöründeki avantajlı sistemini konut sektörüne de uygulamıştır. Banka kredisi ile size yüklenen ekstralar olmadan küçük taksitler ile ister ev ister araba edinme hakkına sahip olmaktasınız. Referanslar ve detaylı bilgiler için https://www.fuzulev.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Fuzulev bünyesine girerek ev almak isteyenler için dört farklı sistem sunmaktadır. Çekiliş sistemi, Vade ortası sistemi, peşinatlı erken teslim sistemli ve ara ödemeli sistemlerden bir tanesini tercih ederek ev almanız mümkündür. Çekiliş sistemine girerek ev sahibi olmak isteyenler öncelikle 40 ile 120 kişilik gruplardan birisine dahil olmaktadır. Ardından her ay noter huzurunda çekiliş yapılarak kimin ev sahibi olacağı belli olmaktadır. Eğer uzun vadede ev sahibi olamazsanız kira yardımcı almanız sağlanmaktadır. Vade ortası sisteminde çekilişle uğraşmak istemeyenler tarafından tercih edilecek bir sistemdir. Tercih edeceğiniz vade sayısının ortasına geldiğinizde ev sahibi olmanız sağlanmaktadır. Örneğin 60 ay vadeli gruba girenler 30. ay geldiğinde ev sahibi olma şansına sahip olurlar.

Peşinatlı erken teslim sisteminde ilk ödeyeceğiniz ücret ne kadar yüksek olursa evinize en kısa sürede sahip olma şansınızda artacaktır. Geriye kalan ücret eşit taksitlerle ödenecek şekilde organize edilmektedir. Ara ödemeli erken teslim sisteminde sadece ara ödeme yaparak ev sahibi olmanız amaçlanmaktadır. Bu sistemde vade ortası gelmeden ara ödemeler sayesinde ev almanız sağlanmaktadır. Ödeyeceğiniz peşinat tutarına ve gelir durumuna bağlı olarak ödeme planınız oluşturulmaktadır. Çekilişli ya da çekilişsiz sistem tercihinize göre almayı planladığınız konutun net tarihi belirlenir. Komisyon giriş ücreti tahsil edilir. İlgili ücret almak istediğiniz konutun %7’si ile %12’si arasında değişkenlik gösterir.

Fuzulev Sistemi Şartları Nelerdir?

Bu yöntem ile ev almak isteyenler için sürecin nasıl ilerlediğinden de bahsetmek gerekir ise sistem oldukça basit ve sadece 5 adımda ev sahibi olmak mümkün. Öncelikli olarak bu sistemde Fuzulev ilgili birim yetkilisi ile ortaklaşa olarak alınacak olan evin toplam ücreti belirleniyor. Bu aşamadan sonra kişinin bu parayı kaç ayda kaç taksitle ödeyeceği belirleniyor ve böylece ilk aşama geçilmiş oluyor. Burada kendi bütçenizi yormadan dilediğiniz kadar taksitle ev almanız mümkün. Bu sistemin bir tür kadınların kendi aralarında yaptığı altın gününe benzediğini de söylemek mümkün. Çünkü tıpkı altın günü gibi kişi ödeyeceği rakama göre belli bir gruba giriyor ve burada aylık ödemelerine başlıyor. Noter huzurunda yapılan çekiliş ile sıra kendisine gelene dek de ödeme yapmaya devam ediyor.

Ama yine burada işin son derece güzel bir tarafı var. Kişi eğer ödeyeceği toplam rakamın yarısına kadar ödemiş ve hala ev kendisine çıkmamış ise o zaman evini satın alıyor ve kalan rakamı evin içine girdikten sonra ödemeye devam ediyor. Yani sistem insanların yaşamını son derece kolaylaştıran bir yapıda. Tabi ki kredi çekmiyorsunuz ve ara ödeme. Ön peşinat gibi uygulamalar burada yok. Ama dilerseniz tabi peşinat ödeyerek aylık ödeyeceğiniz rakamı düşürme gibi bir şansınız da var. Üstelik canınız nerede ev almak ister ise Türkiye’nin her yerinde ev sahibi olabiliyorsunuz.

Fuzulev sisteminin en önemli avantajı herhangi bir vade seçeneğinden birisini tercih ederek faiz ödemeden kolay bir şekilde ödeme yapmanız amaçlanmaktadır. Bu fırsatı değerlendirmek isteyenler açısından uygun olan dört farklı sistem vardır. Tabi bu sisteme dahil olabilmeniz için öncelikle güvenilir birisi olduğunuzu ispat etmeniz gerekiyor. Bunun için kredi notunuz önemli bir kıstas olarak kontrol edilecektir.

Kayıt için vatandaşlık kimliğinizin olması gerekmektedir. Teslim süreciniz katıldığınız modele göre değişkenlik gösterir. Çekilişli bir modele katıldıysanız her ayın ikinci haftası noter huzurunda gerçekleştirilen teslimat belirleme çekilişine dahil olursunuz. Çekilişin yapılacağı tarih için ayrıca SMS üzerinden bilgilendirilirsiniz.

Fuzulev Giriş Şartları

Fuzulev sistemine kolay konut edinmek isteyen herkes rahatça başvurabilmektedir. Ülkemizin çok farklı şekillerde şubeleri bulunan firmaya gidip oralardan gerekli bilgiyi alıp, ev alma şartlarını öğrenebilir ve başvurunuzu yapabilirsiniz. Düzgün bir şekilde ödeme yapacağınızı ispat ettikten sonra bunun için belirlenmiş kıstasları yerine getirip başvurunuzu yapabilirsiniz. Özel olarak hazırlanan dört sistemden size uygun olanı tercih edip rahat bir ödeme planıyla ev sahibi olabilirsiniz.

FuzulEv ev alma sisteminde sizin gibi konut sahibi olmak isteyen diğer kişilerin yer aldığı gruba dahil olursunuz. Her ay gerçekleştirdiğiniz taksit ödemeleri grupta yer alan diğer müşterilerin ödediği taksit ödemeleri ile birlikte bir havuz içerisinde toplanır. Çekilişli yönteme dahil olduysanız teslim tarihi size geldiğinde önceden belirlediğiniz tutardaki konutu müşteriler için nakit olarak alır ve teslim edilir. Çekilişli yöntemin dışında kalan farklı bir model seçmişseniz konut birlikte belirlenen bir süre içerisinde alınır ve size teslim edilir.

Fuzulev Organizasyon Ücreti Ne Kadar?

Fuzulev şirketinin sunmuş olduğu faiz ödemeden ve peşinat vermeden ev sahibi olma projesine giriş yapacaklardan organizasyon ücreti almaktadır. Bu ücret alınacak evin yani tercih edilecek olan evin bedeline göre değişiklik göstermektedir. Ortalama bir rakam olmamakla birlikte evin bedeli yükseldikçe alınacak olan bedelde yükselecektir. 80 bin TL bedele sahip bir ev için 5 bin TL organizasyon ücreti alınmaktadır. Bu da evin bedeline bakarak % 6,5 gibi bir rakama gelmektedir. Yüzde 5 ile yüzde 7 arasında ücretler ev için başvuru yapacaklardan talep edilmektedir.

Fuzulev sistemine dahil olduğunuzda sizden talep edilen bir Organizasyon Ücreti bulunur. Bu ücret sistemi almak için düşündüğünüz konut değerinin %6’sı ile %10’u arasında belirleyeceğiniz vade süresine göre farklılık göstermektedir. FuzulEv’in bu hizmetten sağladığı kazanç budur.

Fuzulev Yorumları ve Şikayetleri

Bugün Türkiye’nin en önemli kuruluşu vasıtası ile ev sahibi olanlar bu sistem kanalı ile ev almaktan son derece memnun olduklarını ve herhangi bir sorun yaşamadıklarını ifade ediyorlar. Öyle ki bir ev alanlar yeniden ev almanın bile hayallerini kurarken yakın çevrelerine tavsiye ediyorlar. Tasarruf Finansman kanunu ile sektörde hizmet veren yaklaşık 25 firmanın tasfiyesi gerçekleştirilmişti. Şu an hizmet veren az sayıda firmalardan biri Fuzulev’dir.

Sorumluluk hissederek tecrübelerini ortaya koydukları konut ve araba edindirme şirketlerinin 27 yılık deneyimi bu şirketler ile çalışan kişilere büyük bir güven vermektedir. Özellikle peşinatı bulunmayan kişiler için büyük bir fırsat olan Fuzul Grup sistemi ile ev ve araç sahibi olmak büyük şans gibi görünüyor. Faizsiz ev ve araç sahibi olmak için mutlaka danışmanlar ile irtibata geçmenizi öneririz.

Fuzulev Güvenilir mi?

Fuzulev sistemi ülkemizde bu sektörde iş yapan diğerleri gibi ilk olarak güven konusunda sıkıntı yaşamaktadır. Burada sisteme girmek isteyenlerin aklına birçok soru gelmektedir. En önemlisi de sisteme nasıl güvenecekleridir. Eğer girmiş olduğunuz gruptan birkaç kişi çıkış yaparsa bunun nasıl karşılanacağı merak edilmektedir. Web siteleri üzerinden bu tip konulara gerekli cevabı vermekteler. Eğer dahil olduğunuz ödeme grubundan çıkanlar olursa şirket bu grubu sizin yerinize devam ettirmekte ve bir sorun olmaması sağlanmaktadır. Ancak yine de bazı anlaşmazlıklar yaşanabilmektedir. Bu sisteme giriş yapmadan önce yapmanız gereken imzalamanız gereken sözleşmeyi detaylı bir şekilde okumayı ihmal etmemelisiniz.

Yorum Yap