Faizsiz Ev Alma Yöntemleri

Konut sahibi olmak isteyen insanların, eğer yeterli birikimi yoksa başvuracakları ilk nokta konut kredisi oluyor. Değişen faiz oranları nedeniyle alacakları evin bedeline kadar yükselen oranlarda faiz ödemek zorunda kalıyorlar. Özellikle de hiç peşinat ödeme durumu olmayan insanlar için bu durum çok büyük bir zorluğa neden oluyor.

Ülkemizde binlerce aile ev almak için bu sistemi tercih etse de, günümüzde gelişen piyasa şartlarıyla birlikte hiç peşinat ve faiz ödemeden ev alabilmek için tercih edilecek sistemler bulunmaktadır. Bu sistemleri kullanmak için aralarından size uygun olanı ve hitap edeni kısa bir araştırma ile tercih edebilirsiniz. Yazımızın devamında bu hizmeti sağlayan şirketler hakkında sizlere kısaca bilgi vermeye çalışacağız.

Hedef Evim Sistemi

Hedef Evim müşterilerine hiç peşinat ve faiz ödemeden ev alma fırsatı sunan bir şirkettir. Uzun süredir sektörde olan site farklı yöntemlerden kendilerine uygun olanı tercih ederek, sözleşme imzalayanlara yardımcı olmaktadır. Sundukları yöntemler arasında Peşinatlı Serbest Ödeme, Peşinatsız Serbest Ödeme ve Çekilişli Sıralama Yöntemi bulunmaktadır.

Şirket müşterilerinden bu sistemlerden birisini kullanma karşılığı olarak %7 ile 10 arasında değişen oranlarda katılım ücreti almaktadır. Bu alınacak evin değerine göre değişim göstermektedir.

Finans Evim Sistemi

Finansevim sistemi de sektörde ki diğer rakipleri gibi insanların faiz ve fark ödemeden, kendilerinin belirleyecekleri ödeme koşullarını kullanarak konut sahibi olmalarına yardımcı olan sistemler sunuyor. Bu sistemler sayesinde 12 ile 360 ay taksit seçenekleri arasında istediğinize dahil olma şansına sahipsiniz.

Şirketin sunmuş olduğu üç farklı yöntem bulunuyor. Bu yöntemler Relax Ödeme Fonu, Çekiliş Fonu ve Vade Ortası Fonu olarak sıralanıyor. Şirket katılım ücreti olarak müşterilerinden %10’a kadar çıkan organizasyon ücreti alarak hizmet veriyor. Bu oranlar diğerlerinde olduğu gibi evin bedeline göre düşmekte ve artış göstermektedir.

Katılım Evim Sistemi

Katılımevim, ülkemizin her şehrinde yaşayan insanlar için peşinat ödemeden ev sahibi olabilmeleri için destek sağlıyor. Büyük bütçesi sayesinde hiçbir peşinat ödemeden farklı bedellerde evler arasında istediğiniz tercih ederek yatırım yapabilmenize imkan tanıyorlar.

Sunulan sistemler dört farklı şekilde bulunuyor.  Katılımevim’in sunduğu seçenekler Hızlı Model, Sabit Model, Esnek Model ve Rahat Model olarak değişiyor. Şirket organizasyon ücreti peşin olarak alıyor ve bu şekilde sözleşme imzalayarak ailelerin gayrimenkul sahibi olmalarına yardımcı oluyor.

Destek Evim Sistemi

Destekevim şirketi müşterilerine faizsiz ödeme imkanıyla ev veya araba almaları için farklı seçenekler sunuyor. Ülkemizin birçok noktasında ofisi bulunan şirket ile iş yapmak isteyenler onları bu ofislerde ziyaret ederek, sundukları hizmet hakkında daha detaylı bir bilgi alabilirler.

Şirketi sektörde ki diğer rakipleri arasında tercih etmek isteyenlerin bilmeleri gereken en önemli detay üç farklı sistem sunuyor olmalarıdır. Sundukları yöntemler sırasıyla Sabit Planlı Yöntem, Konut Değer Artışlı Yöntem ve Çekilişli Yöntem olarak ayrılıyor. Bu yöntemlerin tamamının ortak özelliği hiçbir şekilde faiz alınmıyor olmasıdır. Destekevim’in üyelerinden aldığı organizasyon ücreti %4 ile %7 oranında değişim göstermektedir.

Fuzulev Sistemi

Fuzulev şirketi, Fuzul Grup desteğiyle hizmet veriyor. 1992 yılından bu tarafa sistemi tercih edenlere ev veya araba sahibi olmaları için gerekli yardımı sağlıyorlar. Elinizde varsa peşin ödeme yaparak, hiç paranız yoksa peşinatsız olarak bu sistemi kullanarak istediğiniz her şeyi rahat ödeme seçenekleriyle satın almaya başlayabilirsiniz.

40 ile 120 kişilik gruplara dahil olabilir ve dört farklı yöntemden size uygun olanı tercih ederek bu şirket ile sözleşme yapabilirsiniz. Sunulan yöntemler Peşinatlı Erken Teslim, Ara Ödemeli, Vade Ortası Sistemi ve Çekiliş Sistemi olarak birbirlerinden ayrılmaktadır. Şirkete dahil olmak için verilecek olan organizasyon ücreti %5 ile %7 oranında değişim göstermektedir.

Eminevim Sistemi

Eminevim ülkemizde bu sistemi sunan öncü firmalardan birisidir. Araba satışı ile kurulan sistem günümüzde ev, araba ve işyeri olarak çeşitli alanlarda hizmetlerini sunmaktadır. En çok yöntemi bünyesinde bulunduran sistem de 6 farklı bölüm bulunmaktadır. Bu sayede şirket ile sözleşme imzalamak ve şeffaf bir şekilde yolunuza devam etmek mümkün olmaktadır.

Sunulan sistemler Düşük Taksitli, Sabit Yardımlı Çekiliş Sistemi, Değer Artışlı Sistem, Çekilişli Sistem, Peşinatlı Sistem olarak sunulmaktadır. Şirketin belirlediği giriş şartlarını sağladıktan sonra onlarla sözleşme imzalayabilirsiniz. Sunulan bu hizmetin karşılığı olarak %4 ile %5 oranında değişen katılım ücreti alınmaktadır.

Birevim Sistemi

birevim ev alma yöntemi

Birevim şirketi 2018 yılında sektöründe ki birçok şirketi geride bırakarak, bu alanda verilen çok sayıda ödülü toplamayı başaran güvenilir şirketlerden birisi olmayı başarmıştır. Dört farklı yöntem ile müşterilini kendisine çeken yapı ile faiz ödemeden, peşinat ödemesi yapmadan ve taksitlerin miktarını kendiniz belirleyerek ev almanız mümkün olmaktadır.

Alabileceği evin farklı yöntemlerden birisi tercih ederek alabilirsiniz. Bu yöntemler Sıra Tespitli Tasarruf, Serbest Planlı Tasarruf, Değer Endeksli Yöntemi ve Sıra Tespitli Tasarruf iki yöntemi bulunmaktadır. Tercih edeceğiniz evin değerine göre atılacak olan sözleşme de sizden %4 ile %12 arasında değişecek katılım payı almaktadırlar. Bu oranlar sizin için uygunsa tercihinizi bu şirketten yana kullanabilirsiniz.