Eminevim Araba Nedir? Eminoto Yorumları ve Şikayetleri

Emin Otomotiv

Ekonomik koşulların giderek daha sınırlı bir hal alması kişilerin mülk veya taşıt sahibi olmak için farklı arayışlar içine girmesine sebep olmuştur. Kişilerin bu isteğine cevap veren Eminevim şirketler grubu, farklı bir anlayışla gerçekleştirdiği hizmetlerle yardımlaşma tarzında yaklaşımda bulunuyor. Ülkemizde kredi kullanmadan araba almak isteyenler için kaliteli bir sistem sunan Eminevim, kişileri peşinatsız, kredisiz, faizsiz ev ve araba sahibi yapıyor.

Bu sistem ile aylık taksitler ödeyerek araba sahibi olunabiliyor. İster peşinat ödeyerek, isterseniz de peşinat ödemeden Eminevim grubuna katılarak taksitle dilediğiniz marka ve modelde arabayı satın alabiliyorsunuz. Kredi çekmek istemiyor ve biriktirmiş olduğunuz bir nakit yoksa Eminevim’le irtibat kurarak araç alma hakkında bilgi edinebilirsiniz.

İnsanlar ev ya da araba sahibi olmak için yeterli birikimleri olmadığında, bankalardan faizli krediler çekmek zorunda kalıyor. Ancak birçok insan faiz kullanmak istememekte ve farklı formüller bulmaya çalışmaktadır. Emin arabam firması, internet sitesi üzerinden de hizmet vererek, insanlara, vade farksız, faizsiz, uzun vadeli taksit seçenekleri ile araba sahibi olma yollarını açıyor. Firmanın oluşturmuş olduğu sistemlere katılanlar, taksit ödemelerine başlıyor, çekilişleri yapıldığında, istedikleri yerden istedikleri arabaları, firmanın faizsiz ödeme yöntemleri ile satın alabiliyorlar. Firmanın uygulamış olduğu sistemler sayesinde, ülkemizde yüzbinlerce kişi hem ev hem de araba sahibi olabilmiştir.

Eminevim Araba Nedir?

Eminevim 29 yıldır, kredisiz, peşinatsız ve faizsiz konut alma imkanı sunan bir şirketler grubudur. Yıllardır kaliteli sistemiyle Türkiye’nin tüm şehirlerinde ev alımını banka kredisi çekme gereksinmesi duymadan çözümlemektedir. Eminevim grubu son birkaç yıldır, peşinatsız, faizsiz ve kredisiz olarak araba almayı sağlıyor. Dilediğiniz vadeye dahil olarak araba alabileceğiniz bu sistem hem güvenilir, hem de kazançlı bir işlemle sizlere hitap ediyor.

Bir dönemler araba sahibi olmak lüks olarak görülürken, günümüzde her aile için araba bir ihtiyaç haline dönüşmüştür. Emin arabam nedir, nasıl bir sistemdir. Bunları öğrenerek sizlerde sisteme dahil olabilirsiniz. Emin arabam, kısaca, faizsiz ve vade farksız ödeme planları eşliğinde istediğiniz arabaya sahip olmanızı kolaylaştıran bir sistemdir. El birliği sistemi olarak adlandırdıkları bu sisteme ülke genelinde büyük ilgi vardır ve sisteme katılan tüm üyeleri mağdur etmeden, kısa sürede araba sahibi yapmaya çalışmaktadır. Firmanın web sitesi incelendiğinde, hizmet vermeye başladıkları ilk günden günümüze kadar, 145 bin katılımcısına ev ve otomobil teslimi yaptığı görülebiliyor.

Kişilerin son yıllardaki gelir düzeyleri nakit olarak ev ya da araba almaya olanak tanımıyor. Eminevim sistemi gelir düzeylerine göre kişilere ev ya da araba almak için kolaylık sunuyor. Taksitle ev almak ya da araba almak bu sistem sayesinde bazı kişiler için hayal olmaktan çıkıyor. Kişiler Türkiye’nin her bölgesinden, şehrinden ve ilçesinden Eminevim’e başvuru yaparak kredisiz ve peşinatsız otomobil veya konut satın alabiliyor. Eminevim 29 yıl öncesinde yalnızca konut alımları için katılımcılara hizmet sunarken, son birkaç yıldır araç alım işlemlerine de olanak sunuyor. Konut alım sisteminde uygulanan işlem aynı şekilde uygulanıyor ve kişiler bütçelerine göre araç alımı yapabiliyor.

Eminevim Araba Sistemi

Sistem tıpkı ev alma sistemi gibi işliyor. Sistemde ödeme gücünüze göre bir gruba dahil olunuyor ve bu gruptaki kişi sayısının tamamına her ay bir araba alımı yapılıyor. Sistemi altın gününe benzetmek mümkün oluyor. Sitenin Türkiye’nin birçok il ve ilçesinde şubesi bulunuyor. Bu şubelere başvuru yapılarak her türlü detay edinilebiliyor. Sisteme katılmak için farklı seçenekler bulunuyor ve hangi seçeneğin sizin için uygun olduğuna karar verme hakkınız var.

Örnek vermek gerekirse, 24 kişilik bir araç alma grubuna dahil oldunuz ve çekilişte üçüncü ayı kazandınız. Üçüncü ayda kendi belirlediğiniz bir araç sizin oluyor. Siz ise 24 ay boyunca belirlenen miktarı taksitler halinde ödeyerek borcunuzu kapatabiliyorsunuz. Eski yıllardaki imece usulüyle çok büyük benzerlik gösteren sistemdeki tercihleriniz daha hızlı bir şekilde borç ödemenizi ve araba sahibi olmanızı sağlıyor.

Emin arabam sistemi, insanları faizsiz ve vade farksız, uzun vadeli taksitlendirmelerle kısa yoldan kolay bir şekilde otomobil sahibi yapan bir işbirliği sistemidir. Farklı alanlarda da hizmetleri bulunan şirket, özellikle otomobil sahibi olmak isteyenler için geliştirmiş olduğu sistemler ile herkesi memnun etmeye çalışmaktadır. Araba sahibi olmak isteyenler, sisteme dahil olduklarında, aylık taksit ödeme imkanlarına göre vade sayısı belirlenmektedir. Taksitlerinizi ödemeye başladıktan sonra belirli sayıda ödeme yapınca, aylık çekilişlere katılma hakkı veriliyor. Noter huzurunda yapılan çekilişle, o ay araba satın alma hakkı size çıktığında, seçtiğiniz arabayı emin arabam sizin adınıza alıyor ve size teslim ediyor. Sizler, belirlenen vadede ödemelerinizi yapıyorsunuz.

Sistem faizsiz, peşinatsız, kredisiz yalnızca taksitlendirme usulüyle çalışıyor. Şirkete başvuru yapılıyor ve almak istenilen araca dair bilgilerden söz ediliyor. Şirket yetkilileri taleplere uygun olan sistemi kişilere sunuyor. 60 kişilik araç alım grubuna üye olan katılımcılar, aracın fiyatının 60’a bölümü kadar taksit ödeyerek diledikleri markanın diledikleri aracını alabiliyor. Bu sistemi eski usul imece ya da vakıf sistemine de benzetmek mümkün oluyor. Her ay bir katılımcıya araç alınıyor. Sistemde yapılan bazı değişikliklerle daha kaliteli seçenekler de uygulanıyor. Ön ödeme olarak bir miktar peşinat ödenerek daha uygun taksitlerle de araç alımı yapılabiliyor. Eminevim şirketler grubunun internet sitesinde tüm bilgiler kolay bir şekilde edinilebilirken, online olarak yetkililerle iletişim kurulabiliyor.

Bütçenize uygun taksit seçeneklerini belirleyerek, ödeme sıkıntısı çekmeden araç sahibi olunabiliyor. Kredi çekme konusunda sıkıntı yaşıyor ya da faizsiz araç almak istiyorsanız, Eminevim şirketi son derece uygun koşullara sahip olan bir içerik sağlıyor. Beğendiğiniz marka ve modele sahip olan aracı alarak, taksitler halinde ödeme imkanı yaşayabilirsiniz. Aracınızı hangi ayda teslim alacağınıza göre çekiliş yapılıyor ve belirtilen tarihte aracınızı alarak, kullanmaya başlayabiliyorsunuz.

Eminevim Araba Yorumları ve Şikayetleri

Eminevim şirketler grubuyla çalışma yapan kişilerin memnuniyet terimleri sitelerinde ayrıntılı bir şekilde yer alıyor. Kredi başvurusu derdiyle uğraşmadan aylık taksitleri faizsiz ödeyerek araba almak çoğu kişi için son derece kaliteli bir içerik oluşturuyor. Sistemde grup katılımcılarının tek şikayet ettikleri konuyu ise, kura çekimlerinde son kuraları çekmek oluşturuyor. Ocak ayından Aralık ayına kadar olan bir araba teslimatı kurasında Aralık ayı kurasını çeken grup katılımcısı arabasını geç olan ayda almaktan dolayı şikayet edebiliyor. Ancak sistem bu duruma da önlem alıyor.

Vade sayısı kısa olan sisteme dahil olan katılımcılar, daha kısa sürede araçlarına sahip olabiliyor. Bu seçenekte vade sayısı az olduğu için kişilerin araç almaları için beklemeleri gereken ay sayısı da az oluyor.

Eminoto Hakkında

Emin otomotiv 1991 yılında İstanbul’da hizmet vermeye başlamış bir firmadır. Kurulduğu dönemde kişilerin kendilerine araba almaları zor olduğu için 1992 yılında kişilerin ortaklaşa araba almalarımı sağlamayı amaçlamışlardır. Bu amaçlara el birliği sistemi adı verilen bir sistem kurulmuştur. Bu sistem zaman içinde gelişerek 1994 yılında gruplar halinde araç almak için birikim yapılmaya başlanıyor. Yıllar ilerlerken sistem kendini kanıtlıyor ve Emin Evim oto sistemi adı altında birikim yoluyla araç sahibi olunması amaçlanıyor. Emin evim sistemi 2009 da Türkiye’nin her yerinde şube açmıştır. Daha sonra da bünyesinde ev alımını da barındırmaya başlayarak tüm dünyaya açılmıştır.

Emin evim oto sistemi katılan kişiler için faizsiz araç alma çözümleri sunuyor. Bu çözümler çekişli sistem ve çekilişsiz sistem olarak ikiye ayrılıyor. Çekilişli sistem kendi içinde bölümlere ayrılıyor. Bunlardan ilki çekilişli sistemdir. Bu sistemde araçlar ilk aylarda da alınabiliyor. Bu sisteme katılan kişiler çeşitli gruplara ayrılıyor ve gruptaki kişi sayısı aynı zamanda ödenecek taksit sayısını belirliyor. Örneğin 20 kişilik grupta 20 taksit oluyor. Bu taksitler öncesi kişilerin ödedikleri peşinat değerinin düşülmesi sonrası kalan tutar taksit sayısına bölünüyor. Bu sistemde her ay yapılan çekilişler ile o ay arabayı alacak kişi belirleniyor. Gruptaki kişilerin ödedikleri taksitler ile o ay biri istediği arabayı alabiliyor.

Bu yöntemde çekiliş taksitlerin ödeneceği toplam ay sayısının yarısına gelindiğinde araç almayan diğer üyelerde araç sahibi olabiliyorlar. Araç alındıktan sonra taksit tutarı artırılarak borcun daha kısa sürede bitmesi sağlanıyor. Kira destekli çekilişli sistemde yine çekiliş usulüne göre araçların alınacağı tarih belirlenirken burada taksitler belirli oranlarda artırılarak kira desteği sağlanır. Çekilişli çözümler arasında bulunan bir diğer yöntem kısaltılmış vadeli çekilişli sistemdir. Bu sistemde kişiler almak istedikleri araç için ödeyecekleri taksit tutarını belirleyerek sayı gruplarını seçiyorlar.

Taksit ödemeye başlayan kişiler çekiliş sonrasında çıkan tarihte araçlarını alabiliyorlar. Araçları aldıktan sonra bu sistemde taksitler de artış oluyor ve artış sayesinde taksit ödenecek ay sayısında azalma olarak borç daha kısa sürede bitmiş oluyor. Bu sisteme kişiler isterlerse peşinat ödeyerek isterlerse de peşinatsız katılabiliyorlar. Değer artışı çekilişli sistem ise çekilişli çözümlerin son çeşididir. Bu yöntemde kişilerin konutlar üzerindeki değer artışından etkilenmemelerini sağlayan sistemdir. Aracına sahip olan kişilerin aylık ödemeleri kalan kişiler için değer artış desteği olarak sisteme yansıtılıyor.

Emrin evim otoda bulunan çözümlerden ikincisi çekilişsiz yöntemdir. Bu yöntemde çekiliş usulü yıktı Bu yöntemin peşinatlı ve vade ortalı olmak üzere iki çeşidi vardır. Peşinatlı sistemde kişilerin ödemek istedikleri peşinat belirlenen aracın değerinden sonra kalan tutar ödenmek istenen taksite bölünerek taksitlerin ödeneceği ay sayısı belirleniyor.

Peşinatlı sistemde belirlenen tarihte ide alınmak istenen araç sahibine veriliyor. Bu sistemde kişiler taksitlerin tutarında artış yapma imkanına da sahip oluyorlar. Bu sayede ödenecek tutara göre belirlenen ay sayısı kısalmış oluyor. Vade ortası sistemi ise peşinat ödenmeden katılma şansı verilen sistemdir. Bu sistemde çekilişte yapılmıyor. Taksitlerin yarısına gelindiğinde araç sahibine teslim ediliyor ve kalan taksitler aylık olarak ödenmeye devam ediyor. Tüm bu sistemlerde katılan kişiler sisteme katılırken organizasyon ücreti ödüyorlar.

Ayrıca emin evim oto sistemine katılıp ödemekte zorluk çeken kişiler sıkıntıları geçene taksitlerini dondurabiliyorlar. Emin evim oto sisteminden kişiler isterlerse ayrılma hakkına da sahip oluyorlar Ayrıca sistemden ayrılırken kişiler ödedikleri peşinatları ve taksitleri geri alabiliyorlar. Hatta organizasyon için ödedikleri ücretin yarısını da alabiliyorlar. Tüm bu sistemlere katılan kişiler taksitler de artırma da yapabiliyorlar.

Eminevim ile Nasıl Araba Sahibi Olabilirim?

Emin Otomotiv sistemi ile araba almak isteyenlerin belli adımları izlemesi gerekmektedir. İlk adım olarak kişinin sisteme giriş yapması ve satın almak istediği aracın tutarını belirlemesi gerekmektedir. Aracın tutarının belirlenmesinden sonra ödemenin kaç taksit halinde yapılacağına karar verilmektedir. Emin Otomotiv sisteminde sizlere en az 20 en fazla ise 40 taksit olanağı sağlanmaktadır. Taksit sayısının belirlenmesi ile beraber grup içerisindeki kişi sayısını da belirlemiş olmaktasınız.

Ödenmiş olan taksit tutarları ortak bir havuzda toplanmakta ve daha sonra ise noter huzurunda bir çekiliş yapılmaktadır. Bu çekiliş ile belirlenen kişiye araba satın alınmaktadır. Emin Otomotiv sisteminde taksit tablosu hazırlanırken ödenen peşinat düşülmektedir. Böylece ödenecek olan taksit tutarı da belirlenmiş olmaktadır.

Emin Otomotiv sisteminin sağlamış olduğu en büyük avantajlar arasında kuşkusuz ki faizsiz olarak araba satın alma fırsatı sunmasıdır. Emin Otomotiv sisteminde yalnızca giriş esnasında organizasyon bedeli altında düşük bir masraf alınmaktadır. Çekiliş ile sıranın belirleniyor olması nedeni ile erken bir sürede araba alma fırsatı da elde edebilmektesiniz. Çekiliş sonrasında geri sıralarda kalanların zor durumda kalmaması adına yardım ödemesi de yapılmaktadır.

Emin Otomotiv ile araba alma süreci son derece kolay bir biçimde ilerlemektedir. İşlemler sonrasında aracınızı hemen satın alabilirsiniz. İsteyenler sistemden kolaylıkla çıkma olanağına da sahiptir. Böyle durumlarda organizasyon ücreti hariç olmak üzere ödenen diğer taksitler iade edilmektedir. Uzun sürede sektörde varlığını devam ettirmekte olan Emin Otomotiv sistemi araç satın almak isteyenlerin ve nakit parasını bulunmayanların imdadına koşmaya devam ediyor.

Yorum Yap