Katılımevim Şikayetleri ve Yorumları – Katılımevim Nasıl Ev – Araba – Motosiklet Alınır?

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu tarafından faaliyet lisansı almaya hak kazanan Katılımevim katılım ücreti, peşinat ne kadar, ev – araba – motosiklet nasıl alınır en merak edilen soruların başında geliyor. Katılımevim devlet güvencesi var mı, güvenilir mi sorularının cevaplarını bulabileceğiniz içeriğimize göz atalım.

Katılımevim, Türkiye’nin neresinde olursanız olun istediğiniz modeli tercih ederek ev alma şansını sizlere sunmayı amaçlıyor. Sunmuş oldukları sistemin amacı hiçbir faiz ödemesi yapmadan, kendinize uygun olan modeli tercih ederek evinize kavuşmanızı sağlamaktadır. Faizsiz ve vade farksız yapacağınız ödemeler sayesinde daha yüksek bedellere ulaşmadan ister kendiniz konaklamak için isterseniz de yatırım amacıyla ev sahibi almanız mümkün olacaktır. Alacağınız evleri dört farklı yöntemden sizin ekonomik bütçenize uygun olanı tercih ederek yapmanız mümkün olacaktır. Bu sistemlerin içerisinde ek maliyetlerin ortadan kalkmasını sağlamak için kira yardımı da tarafınıza yapılacaktır.

Katılımevim

Katılımevim Nedir?

Faizsizlik ilkesi üzerine kurulmuş olan Katılımevim, kurumsal bir firmadır. Herkesin aklına bu konuda ilk gelen soru faizsiz olarak yapılan birikimin getirisi olmayacağıdır. Fakat bu yapıda faizsiz olmak demek getirisi olmamak demek değildir. Yapı içinde tüm firmalar Katılımevim’de bir araya gelmektedir. Gelir kaynağı ise sistemde katılımcılardan alınan katılım ücretidir. Her sistemde ilk olarak sistemde sadece katılım payı alınacak denilir. Fakat daha sonra karşınıza ek ücretler ya da sürpriz ücretler çıkmaktadır. Katılımevim için başka bir ek ücretten söz edilmemektedir.

Katılım ücreti ise kişiden kişiye değişmektedir. Katılım ücretini belirleyen birkaç madde bulunmaktadır. Bunlardan ilki katılım payı kullanacak kişinin kaç lira değerinde ev ya da araba aldığıdır. Bunun yanı sıra farklı noktalarda katılım ücretine etki etmektedir. Fakat bu ücretin faiz ile karıştırılmaması gerekir. Katılım ücretinin en büyük avantajı ise kredi usulü ile çalışan finans kurumlarından oldukça az düzeyde katılım ücreti almış olmasıdır. Hayalinizde yer alan ev ya da arabaya faiz ödemeden ulaşmanız artık bu sistem ile gerçekleşecektir.

Katılımevim Sistemi Hakkında Bilgi

Katılımevim sisteminden herkes istediği zaman yararlanabilir. Başvuru için özel bir şart bulunmamaktadır. Ülkenin dört bir yanından bu isteme dahil olunmaktadır. Sistem basit şekilde ve birkaç ayrı başlıkta gerçekleşmektedir. Sisteme dahil olunarak ev ya da araba gibi veya gayrimenkul ve arsa gibi yatırımlar alınabilir. Bu taşınmazları ya da yatırımları almak isteyenler ilk olarak hazırlanan kampanya modellerine dahil olmaktadır. Bunlar iki kısma ayrılmaktadır. Bunlardan biri rahat model olurken diğeri sabit modeldir.

İlk olarak sistemde yer alan konut bütçenizi belirlemeniz gerekir. Daha sonra bütçeye göre seçilen model belirlenmelidir. Son olarak teslim tarihinde evi almanız sağlanır. Rahat model ile 150 bin liralık ev alımında aylık taksit 1500 olarak belirlenir. Peşinat ise 0 liradır.  Ara ödeme bu istemde bulunmamaktadır. Yani Katılımevim ile ev sahibi olmak isteyen kişiler ara ödemesiz olarak ev alabilir. Peşinat verme zorunluluğu da aynı şekilde Katılımevim sisteminde yer almamaktadır. İstediğiniz araba ya da evi Katılımevim sistemi ile almanız mümkün olacaktır. En fazla sorulan sistem sorusu da ev almayı beklerken evin fiyatının yükseleceğidir. Bu durumda Katılımevim için bedel yükseltme talebinde bulunmanız halinde sisteme yeniden dahil olursunuz.

Katılımevim Ev – Araba Nasıl Alınır?

Katılımevim dört farklı sistem ile üyelerine ev alma fırsatı sunuyor. Bu modeller sırasıyla Hızlı Model, Rahat Model, Sabit Model ve Esnek Model olarak birbirinden ayrılmaktadır. Rahat Model olarak bilinen sistem kısaca açıklamak gerekirse faizsiz birikim anlamına gelmektedir. Hiçbir şekilde faiz ödemeden ve bir kredi yükü altına girmeden ev sahibi olmanız amaçlanıyor. 200 bin TL değerinde ki daireyi aylık 2000 TL ödeyerek 100 ay içerisinde almanız mümkün olmasını sağlamaktadır. Hızlı Model sisteminde aylık olarak ödeyeceğiniz taksit tutarlarını kendinizin her yıl belirlemenize imkan tanıyacaktır. Bu model sayesinde 100 ay olarak başlayacağınız projede daha hızlı bir şekilde ödeme yaparak ev sahibi olmanız mümkündür.

Sabit Model sisteminde almak istediğiniz evi veya araba için bir bedel belirlenir. Bedele ulaşana kadar kaç ay geçmesi kararlaştırılır. Bu sürenin ortasına geldiğinizde Katılımevim tarafından geri kalan ücret tarafınıza ödenerek evi almanız sağlanır. Size ödenen miktarı gene eşit taksitlerle ödeyerek evinize sahip olabilirsiniz. Esnek Model sisteminde alacağınız evi veya arabaya belirlenen bedelin taksitlerini ödeme gücünüze göre kendinizin belirlenmesi sağlanır. Bu sistemde eğer isterseniz ara ödeme yaparak borcunuzu daha hızlı bir şekilde kapatarak ev veya araba sahibi olmanız mümkündür.

Katılımevim ile müşteriler ev ve araba için yapılan Tasarruf Finansman Yöntemlerine dâhil olur. Bu yöntemler Çekilişli Plan ve Kişiye Özel Plan’dır. İlk adımda bütçenize uygun evin/arabanın bedelini belirlersiniz. İkinci adımda aylık ne kadar taksit ödeyeceğinizi belirlersiniz. Sonra seçtiğiniz plana göre ödemelerinizi yapıp ve teslim zamanı geldiğinde hayal ettiğiniz evi, arabayı beğenip alırsınız. Katılımevim en son aylara kalan kişilere bile çok erken sürelerde ev sahibi olmasını sağlar. Erken Teslim kampanyalarından yararlanmak ve bilgi almak için 444 11 00 telefon numarasından detaylı bilgi alabilirsiniz.

Katılımevim Giriş Şartları

Katılımevim organizasyonuna giriş yapmak için belirlenmiş bir şart yoktur. Faiz veya vade farkı ödemesi yapmadan birikim yaparak ev sahibi olmak isteyen herkes başvuru da bulunabilir. Başvurunuzu yaparken sizin ekonomik anlamda ne seviyede olduğunuz mercek altına alınacak ve kötü niyetli insanların sisteme girişleri engellenmiş olacaktır. Bu durum sayesinde daha güvenilir bir yapıyla istediğiniz eve rahatça ulaşmış olmanız sağlanacaktır.

Katılımevim kişilerin kendi birikimleriyle ev-araba sahibi olmalarını sağlayan bir finans organizasyon firmasıdır. Katılımevim’in sunduğu tasarruf finansman yöntemlerinde hayalinizdeki eve-arabaya sahip olmak için taksitler halinde birikim yapmaya başlarsınız. Birikiminiz belli nokta noktaya ulaştığında kalan tutar Katılımevim tarafından tamamlanarak tarafınıza teslim edilir, kendi bulduğunuz evi-arabayı satın alırsınız. Kalan dönemde taksitler halinde geri ödersiniz.

Katılımevim Katılım Ücreti Ne Kadar?

Katılımevim, sektörde ki rakipleri gibi müşterilerinden belirli bir miktarda organizasyon ücreti alarak kar elde etmektedir. Bu sisteme giriş yapanlar öncelikle tercih edecekleri arabanın veya evin bedeline göre peşin olmak suretiyle organizasyon ücreti ödemek zorundadır. Organizasyon ücreti belirlenen ürünün bedeline göre değişiklik göstermektedir. Net bir katılım ücreti söz konusu değildir. Yüksek bedelli bir ev almak isteyenlerden daha yüksek oranlarda katılım ücreti alınmaktadır. Tabi isteyenler olursa ödenecek olan ücretin taksitlendirilmesi de mümkün olmaktadır.

Katılımevim faizsizlik ilkesi üzerine kurulmuş kurumsal bir firmadır. Fakat faizsiz olması gelir elde etmeyeceği anlamına gelmemektedir. Tüm firmalar gibi Katılımevim de gelir elde etmektedir. Gelir kaynağı müşterilerden alınan organizasyon ücretidir. Bunun dışında başka sürpriz ek ücret talep edilmemektedir (dosya masrafı vb). Organizasyon ücretinin tutarı müşterinin yararlandığı kampanyaya ve aldığı evin-arabanın değerine göre değişmektedir. Kredi usulüyle çalışan finans kurumlarının toplam maliyeti ile karşılaştırıldığında organizasyon ücreti inanılmaz avantajlı olmaktadır. Hayalinizdeki ev-arabaya faiz ve kredi farkı ödemeden yalnızca düşük bir organizasyon ücretiyle sahip olabilirsiniz. Dilerseniz organizasyon ücretini taksit taksit ödeyebilirsiniz.

Katılımevim Devlet Güvencesinde Mi?

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu’nun 28 Nisan 2022 tarihinde yaptığı basın açıklaması ile Katılımevim Tasarruf Finansman A.Ş., 6361 sayılı Tasarruf Finansman Kanunu ile getirilen gerekliliklerin tümünü yerine getirerek faaliyet lisansı almaya hak kazanmıştır. Bu lisans ile birlikte sizlerin güveni ile hızlı ve sağlam bir şekilde büyüyen Katılımevim’in faaliyetleri, Bankalarda olduğu gibi BDDK denetim ve gözetimi altında daha da güvenli bir şekilde devam edecektir.

Katılımevim sistemi güvenilir mi, sorusu bu sisteme giriş yapmak isteyen herkes tarafından sorulacak ilk soru olmaktadır. Bu sistemin güvenilir olması için şirket belirli kurallara dikkat etmektedir. Alınacak araba veya evin borcu bitmeden tarafınıza hiçbir şekilde teslim edilmemektedir. Ayrıca başvuru yapan herkesle bir sözleşme imzalanarak hakkınız koruma altına alınmaktadır. Şirketin tüm sermayesi yasal kurallarla denetlendiği için güvenilir anlamda hiçbir sıkıntı yaşanmaması garanti altına alınmış olmaktadır.

Katılımevim İstanbul, Ankara, Bursa gibi çok sayıda şehirde şubeleri ile hizmet vermekte. Ayrıca Katılımevim motosiklet – araba sahibi olmak isteyen müşterilerine de Tasarruf Finansman Yöntemleri ile hayallerini gerçekleştirme olanağı sunuyor. Katılımevim yorumları ve şikayetleri için aşağıda yer alan mesaj bölümünden düşüncelerinizi ve merak ettiklerinizi paylaşabilirsiniz.

Katılımevim Yorumları ve Şikayetleri

Faizsiz bir şekilde araba ya da ev almayı planlayanlar artık Katılımevim sistemine başvurmaktadır. Sistem ile ilgili pek çok konuda bilgi alanlar daha sonra sistemden yararlanmaktadır. Genel olarak birikim üzerine kurulmuş olan Katılımevim sistemi hakkında internetten pek çok yoruma ulaşmak da mümkündür.

Pek çok olumlu yorum ile karşı karşıya kalan insanlar Katılımevim için tereddüt etmeden başvuru yapabilir. Bu sistem ile onlarca kişi ev ya da araba sahibi olmuştur.

Yorum Yap