Antalya Senetle Araba Almak İstiyorum. Nasıl Alabilirim?

Antalya Senetle Araba Almak İstiyorum. Nasıl Alabilirim?

Arabalar bir şekilde hayatımıza önemli bir dokunuş gerçekleştiriyor ve büyük kolaylıklar sağlıyor. Antalya senetle araba satışı yapan galeriler, şehirde bu kolaylıktan faydalanmak isteyen vatandaşlar için ilk tercihlerin arasında yer alıyor. Wowwo ve Otovadeli, bu alanda akla gelen isimlerin başında yer alıyor. Peki senetle araba almak nasıl olur, senetle araba almak güvenli mi? Son zamanlarda fiyatların artması ile birlikte satışların düştüğü otomobil sektörüne ve Antalya senetle araba fırsatlarına dair bilinmesi gerekenleri paylaşıyoruz.

İnsanların farklı gelir düzeyine sahip olması, bazı ihtiyaçların giderilmesi konusunda kimi insanların zaman zaman sıkıntı çekmesine neden olabilmektedir. Bu durum araba sahibi olma konusunda da aynı şekilde kendini ortaya koymaktadır. Ancak bu durumun günümüz ekonomik şartlarında kalıcı olmadığının da bilinmesi gerekmektedir. Bu şartların değişken olmasını araba üretici ve satıcı firmalarının talep sahiplerine sunduğu fırsatlarla açıklamak mümkün. Peki, Antalya Senetle Araba nasıl alınır?

Antalya’da Hangi Yöntemlerle Araba Sahibi Olunabilir?

Araç ihtiyacı olan ve bu konuda yeterli bir bütçesi bulunmayan kişilerin en çok merak ettiği husus hangi yöntemlerle araba sahibi olunabileceğidir. Araba satın alma konusunda hangi yöntemlerin mevcut olduğunu araç üretici veya satıcı firmalarının belirlediği kurallar çerçevesinde şekillenmektedir. Son zamanlar araç satış piyasalarında en çok rağbet gören yöntem Antalya senetle araba sahipliğidir. Senetle araba almanın en önemli avantajı hiç şüphesiz ödemenin araba alacak olan kişinin talebi doğrultusunda senet karşılığı yapılmasıdır.

Uygun fiyata yüksek modele sahip, düşük kilometreli araç sahibi olmak isteyenler hasar kaydı olan arabalara yöneldi. Hasar kayıtlı araba almanın birkaç ince noktası bulunuyor. Otomotiv sektöründeki fiyat artışı durmadan devam ediyor. Sıfır bir araba almak istiyorsanız günümüz şartlarında en az 150 bin TL’yi gözden çıkarmanız gerekiyor. Özelliklerine göre bu fiyatlar artış gösterebiliyor. Düşük bütçesi olan vatandaşlar ise çok eski model arabalara 20-40 bin TL daha az ödeyip sonrasında çıkardığı arızalarla uğraşmaya başlıyor. Ülkemizde özellikle de İstanbul gibi trafiğin yoğun olduğu şehirlerde ikinci el piyasasında “temiz” olarak ifade edilen araç bulmak oldukça zor. Genellikle ülkemizde gördüğümüz ve galericilerin ortaya çıkardığı boyalı, değişen parçayla ilgili ön yargılardan kaynaklı düşük fiyatla alınan arabalar galericiler tarafından yüksek fiyatlara satılıyor. Durum böyle olunca da araç sahibi olmak isteyen tüketiciler ikinci el arabalara yüksek tutarlarda ödeme yapmak zorunda kalıyor. Satacağı zaman ise boyalı yerleri ya da değişen aksamı olduğundan fiyatı düşürme gibi durumlar meydana geliyor.

Antalya’da Senetle Araba Satışı Var mı?

Ülkemizin en önemli illerinden biri olan Antalya’dan ilinden araba almak isteyenler için senetle araba alma şansı elbette mevcuttur. Bunun için yapılması gereken il içinde senetle araç satışı yapan kişi, firma veya galerilerle irtibata geçmektir. Bulunulan konumda senetle araba satışı yapanlara daha kolay bulmak için ayrıca internet üzerinden de araştırma yapmak ve araba satış ilanlarını incelemek çok doğru olacaktır. Bu ilde uygun fiyata bulacağınız bir aracı senet karşılığında almanız, ekonomik açıdan çok güzel avantajlar sağlayacaktır.

Senetle araba satışı, ülkemizde son dönemlerde oldukça popüler bir hal almış durumda. Kredi notundan kaynaklı bankadan kredi çekemeyenler ya da peşin parası bulunmayan tüketiciler için senetle araba almak ilk tercih haline geliyor. Antalya senetle araba alma yöntemi kapsamında, otomobil satın alındığında tutar gerçekleştirilen anlaşmaya göre belirlenen taksit tutarları şeklinde ödenir. Ancak senetle araba alma yönteminde, otomobilin peşin fiyatından daha yüksek olacağını unutmayın.

Antalya’da Senetle Araba Nereden Alınır?

Senetle araba almadan önce talihsiz bir durumla karşılaşmamak için senetle araba satış sözleşmesi yapmayı ihmal etmeyin. Ancak burada en önemli nokta sözleşmeye imza atmadan önce maddeleri dikkatlice okumanızdan geçmektedir. Meydana gelecek olan anlaşmazlık sonrası sözleşmede yer alan maddeler geçerli olur. Bu sebeple senetle araba satış sözleşmesi düzenlenmeli ve maddeler kontrol edilip okunduktan sonra imza atılmalı. Antalya’da senetle araba alabileceğiniz ilçelerin listesi şu şekilde:

 • Akseki
 • Aksu
 • Alanya
 • Demre
 • Döşemealtı
 • Elmalı
 • Finike
 • Gazipaşa
 • Gündoğmuş
 • İbradı
 • Kaş
 • Kemer
 • Kepez
 • Konyaaltı
 • Korkuteli
 • Kumluca
 • Manavgat
 • Muratpaşa
 • Serik

Antalya’da Senetle İstenilen Aracı Almak Mümkün mü?

Senetle araç sahibi olma konusunda insanların aklına takılan sorulardan biri de istenilen her araca senetle sahip olunup olunmayacağıdır. Unutmamak gerekir ki istenilen her türden, markadan, fiyattan arabaya senetle sahip olmak mümkündür. Çünkü senetle araba almak sadece belirli bir araç markasına veya belirli bir araç piyasasına bağlı değildir. Senetle araba satışı veya alışı ödeme yapmakla ilgili bir durumdur. İstenilen marka, model veya renkte bir araba almak isteyen talipliler araç bedelini eşit ve istenilen tarihte ödeme yapacağı senetler karşılığında araç sahibi olmaları mümkündür.

İkinci el araba satan oto galerilerin büyük kısmı senetle araba satışı gerçekleştirmektedir. Senet ile satış yöntemi ile araba satışı yapan bir galeri bulmak için çok fazla zorlanmazsınız. Ayrıca Antalya gibi büyük illerde oto galerilerinin yer aldığı sanayi bölgelerinde bu hizmeti sağlayan bir kurum bulunabilir. Bu aşamada en önemli nokta güvenilir bir firma bulabilmektir. Bundan kaynaklı kurumsal firmaları tercih etmeye özen gösterin. Bireysel şahısların sahibi olduğu galeriler yerine kurumsal olan galeriler satın alma işlemi gerçekleştirmek daha güvenilir olabilir. Gerekli önlemleri almanız durumunda, Antalya’da senetle araba satışı yapan kurumlar ile iletişime geçilebilir ve senetle araba sahibi olabilirsiniz.

Yorum Yap