Ağrı Peşinatsız Araba

Ağrı Peşinatsız Araba

Günümüzde toplu ulaşım her ne kadar gelişse de araç sahibi olmak gerekli olmaktadır. Vatandaşlar birikimler sağlayarak araç sahibi olmaya çalışmaktadır. Ancak herhangi bir birikimi bulunmayan ve araç ihtiyacı olan bireyler araç almak için farklı yollara başvurmaktadır.

Araç sahibi olabilmek için ya araç bedelinin tümünü ya da bir bölümünü peşin olarak ödemek gerekmektedir. Fakat artık peşinat ödemeye gerek kalmadan da araç sahibi olunabilmektedir. Vatandaşlar, verecek peşinatı olmadığı için bu yöntem ile taksitli bir şekilde araç sahibi olabilmektedir.

Düzenli geliri olan ve taksitlerini ödeyebilecek fakat peşinatı bulunmayan vatandaşların araç sahibi olabilmesi için başvurabileceği birkaç yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemler arasında ise bankaların kredi desteğinden yararlanmak, araç markalarının yaptıkları kampanyalar ve galeriler bulunmaktadır.

Ağrı Peşinatsız Araba Alabilmenin Yolları

Banka kredisi sayesinde araç almak istendiğinde vatandaşlar taşıt kredisinden yararlanabilmektedir. Taşıt kredileri ise bankalara göre farklı faiz oranları ve vade sayılarına sahip olmaktadır. Ancak taşıt kredisi kullanılması durumunda araç bedelinin en az %30’unun peşin olarak verilmesi gerekmektedir. Vatandaşların ise peşinat verecek durumu bulunmadığı için aynı anda ihtiyaç kredisine de başvurmaktadır. İhtiyaç kredisi sayesinde peşin verilmesi gereken miktar tamamlanmış olmaktadır. Ayrıca taşıt kredisine gerek duyulmadan sadece ihtiyaç kredisi ile de peşinatsız araç alınabilmektedir. İhtiyaç kredilerinin miktarı kişiye ve bankaya göre değişiklik göstermektedir. Kişinin almak istediği aracın bedelini ihtiyaç kredisi karşılıyor ise ihtiyaç kredisi sayesinde araç sahibi olunabilir.

Diğer bir yöntem ise araç markalarının yaptıkları kampanyalar olmaktadır. Araç firmalara satış teknikleri doğrultusunda satış yapabilmek için peşinatsız taksitli bir biçimde vatandaşları araç sahibi yapmaktadır. Bu kampanyalar doğrultusunda marka sahipleri bankalar ile anlaşma yaparak araçlarını peşinatsız bir şekilde satmaktadır.

Son yöntem ise otomotiv pazarında bulunan firma ve galerilerin peşinatsız araç satışlarıdır. Firmalar satışlarını sağlayabilmek ve peşinatı bulunmayan kişilerin araç sahibi olabilmesi için farklı kampanyalar düzenleyerek karşılıklı anlaşma sayesinde araç satışı yapmaktadırlar. Bu şekilde hareket eden birkaç tane bilindik firma bulunmaktadır.

Ağrı Peşinatsız Araba Alınabilecek İlçeler

  • Diyadin
  • Doğubayazıt
  • Eleşkirt
  • Hamur
  • Merkez
  • Patnos
  • Taşlıçay
  • Tutak

Ağrı Peşinatsız Araba Satan Firmalar

Peşinatsız araba satan firmalar arasında Finansarabam, Eminevim Araba ve Birikim Oto bulunmaktadır. Bu firmaların her biri farklı yollar ile peşinatsız araç satmaktadır.

Finansarabam, krediye veya peşinata gerek duymadan araç sahibi yapmaktadır. Ülkenin dört bir yanına hizmet vermekte olan Finansarabam sayesinde faize maruz kalmadan düşük miktarlı taksitlerle araç sahibi olunabilmektedir. Finansarabam, araç satışlarında vatandaşın ülkenin herhangi bir yerinden herhangi bir aracı seçmesini istemektedir. Sonrasında ise üç ayrı sistem ile araç alınabilmektedir. Vade Ortası Fonu ile aracı alacak kişi taksitlerini kendisi belirlemektedir. Bir miktar belirleyerek düzenli ve sabit fiyatlarla araç ödemeleri gerçekleştirilmektedir. Diğer yöntem ise Relax Ödeme Fonudur. Bu yöntemde ödeme planı bulunmamaktadır ve taksitler istenilen zamanda ödenmektedir. Son yönteme ise Çekiliş Fonu ismi verilmektedir. Bu sistemde 12 aydan 360 aya kadar varan vade imkanı ve aracı ilk sırada alma olanağı elde edilmektedir.

Eminevim Araba ise bayanların altın günü mantığı ile çalışmaktadır. Eminevim Araba sistemine başvurularak gruplar oluşturulmaktadır. Sonrasında bu gruplar arasında kura çekilerek araba sahibi olma hakkı kazanılmaktadır. Sonrasında istenilen araba Eminevim tarafından kişi için alınarak peşinatsız ve taksitli olarak kişiye sunulur.

Birikim Oto, hiçbir senet, faiz ödemesi ve peşinat olmadan araç sahibi yapmaktadır. Birikim Oto’ya başvurularak bir grup oluşturulur. Kişilerin ödeme şekli ve almak istediği araç belirlenerek oluşturulan gruplarda altın günü mantığı ile hareket edilerek kişiler araç sahibi yapılmaktadır.

Yorum Yap