Çankırı Taksitle Araba

Çankırı Taksitle Araba

Hemen hemen her hanenin hatta her bireyin bir araca ihtiyacı olmaktadır. Araç alabilmek için ise birçok yöntem bulunmaktadır. Bunlardan en iyisi takas veya peşin olarak satın almaktır. Ancak birçok vatandaşın takas edecek bir aracı veya peşin verecek gücü bulunmamaktadır. Bu nedenle vatandaşlar daha çok taksitle araba almaya yönelmektedir.

Taksitle araba alımı sayesinde yeterli miktarı finanse edemeyen vatandaşlar hayallerini gerçekleştirmekte ve ihtiyaçlarını giderebilmektedir. Taksitle araç alırken ise ihtiyaca uygun bütçeyi aşmayacak bir araç seçilmesi gerekmektedir. Seçilen aracın taksitleri gündelik hayatı oldukça zorlaştırabilir ve ödemede sorunlar yaşanabilir. Taksitler ödense bile aracın masraflarının yani vergi, yakıt ve bakım gibi giderlerin de iyi belirlenmesi gerekmektedir. Aksi taktirde zevk alınacak bu işlem bir çileye dönüşebilir.

Çankırı Taksitle Araba Nasıl Alınır?

Taksitle araba almak, belirtilen aracın bedelinin aylık taksitlere bölünerek ödenmesini sağlamaktadır. Taksitle araç alınmak istendiğinde ise başvurulabilecek birçok yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemler arasında ise en çok banka kredisi, senetle alım tercih edilmektedir.

Banka kredisi ile araç alınmak istendiğinde aracın bedelinin en az %30’unun peşin olarak ödenmesi gerekmektedir. Geriye kalan miktar ise banka kredisi ile tamamlanarak verilmektedir. Sonrasında ise borç bankaya taksitler halinde ödenmektedir. Banka kredisinden yararlanıldığında çok yüksek oranlarda faize maruz kalınabilmektedir.

Diğer yöntem ise senet sayesinde araç almaktır. Aracın bedeli taksitlere bölünerek senetler üzerinden ödenmektedir. Senet ile alım durumunda ise faizli, faizsiz, peşinatlı ve peşinatsız olmak üzere birçok seçenek bulunmaktadır. Ayrıca tüm senetler ödenene kadar da araç üzerinde ipotek bulunmaktadır.

Çankırı Taksitle Araba Alınabilecek İlçeler

 • Atkaracalar
 • Bayramören
 • Çerkeş
 • Eldivan
 • Ilgaz
 • Kızılırmak
 • Korgun
 • Kurşunlu
 • Orta
 • Şabanözü
 • Yapraklı

Çankırı Taksitle Araba Satan Firmalar

Otomotiv pazarı oldukça gelişmiş durumdadır. Peşinatsız, faizsiz, kefilsiz gibi birçok araç satımı gerçekleştirilmektedir. Üstelik bu sektörde bu şekilde çalışan birçok galeri ve firma bulunmaktadır. Galerilerden taksitle araba alınmak istendiğinde genelde senet yöntemi kullanılmaktadır. Bir galeriden taksitle araba almak istendiğinde güvenilir olmasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Yakın çevrede bulunan bilindik ve tanıdık galeri de seçmek oldukça önemli olmaktadır.

Firmalar arasında en çok bilinenler ve tercih edilenler olmak üzere Finansarabam, Oto Vadeli ve Wowwo bulunmaktadır. Tüm bu firmalar taksitle araba satışı yapmaktadır. Her birisinin ise kendine özgü satış teknikleri bulunmaktadır.

Finansarabam müşterileri taksitli ve faizsiz olarak araç sahibi olabilmektedir. Finasarabam’a başvurulurken aracın belirlenmesi gerekmektedir. Sonrasında ise kişiye üç farklı satın alma yöntemi sunulmaktadır. Bunlar ise Vade Ortası Fonu, Relax Ödeme Fonu ve Çekiliş Fonu olmaktadır. Firma hakkında detaylı bilgilere https://tokibasvurulari.com/finans-arabam/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Otovadeli ise isminden de anlaşıldığı gibi vadeli olarak satışı yapmaktadır. İlk olarak Otovadeli’ye başvuru yapılır ve kişinin başvurusu incelenerek kişi tarafına yanıt sağlanır. Sonrasında gereken belgeler ile istenilen araç belirtilerek araç alımı gerçekleştirilir ve kişiye taksitli olarak verilir.

Wowwo, vatandaşları 12, 24 ve 36 ay vade ile araç sahibi yapmaktadır. Wowwo.com’dan istenilen araç seçilerek en az %25 peşinat verilmesi gerekmektedir. Sonrasında ödeme planı oluşturularak senetler imzalanır ve aracın geriye kalan bedeli taksitler halinde ödenir.

Yorum Yap