Birikim Oto

Kendinize bir otomobil almak istiyorsunuz ama banka kredileri ile uğraşmak istemiyorsanız birikim oto tam size göredir. Birikim oto sistemi son derece güvenilir bir firma olan Telli grup hayata geçiriliyor ve kişilerin araç sahibi olmalarını sağlıyor.

Birikim Oto Nedir?

Birikim oto nedir soruları araba almak isteyenler için oldukça merak edilmektedir. Birikim oto müşterilerine faiz ödemeden araç sahibi olma imkanı sağlıyor. Kişiler satın almak istedikleri aracı seçip aracı alabilmek için birikim yapmaya başlıyorlar.

Birikim Oto Sistemi

Birikim oto sistemi ile herkes istediği araca sahip olabiliyor. Bu sisteme katılmak için 18 yaşını doldurmuş olmak ve araç satın almak için birikim yapmayı istemek geliyor. Bu sistemde kişiler araç için ödedikleri ücretler dışında hiç bir şekilde ek ücret ödemiyorlar. İstedikleri aracı seçtikten sonra onu satın alabilmek için taksitlerini ödemeye başlıyorlar. Müşteriler güvenle birikim yapmaya başlıyorlar. Birikim oto sistemine girmek isteyenlerin öncelikli olarak sahip olmak istedikleri araca karar vermeleri gerekiyor.

Aracı belirledikten sonra sisteme katılmak için başvuru yapılması gerekiyor. Katılımcılar isterlerse hiç bir peşinat ödemeden birikim oto sistemine katılabiliyorlar. Ancak araçlarını daha kısa sürede almak isteyenler olursa onlarda peşinat ödeyerek birikim oto sistemine katılabiliyorlar. Sisteme katılan kişiler kendi maddi durumlarına göre sıkıntıya düşmeyecekleri şekilde taksit miktarını belirliyorlar. Daha sonra da birikim oto sisteminin sunmuş olduğu 25, 40, 50, 60 ve 70 kişilik gruplardan istedikleri gruba katılabiliyorlar.

Kişiler bu sistemin bünyesinde bulunan sıfır araçları satın almaya isteyebilecekleri gibi ikinci el veya hasarlı olan araçlardan birini satın almayı isteyebiliyorlar. Daha sonra firma ile müşteri arasında bir sözleşme imzalanıyor. Sözleşme aşaması tamamlandıktan sonra ise kişilerin araçlarına ne zaman sahip olabilecekleri noter huzurunda çekilen kura sonucunda belirleniyor. Katılımcılar araçlarını teslim alma zamanına ulaştıklarında birikim oto uzmanları katılımcılar yerine araçlarını satın alıp sahibine teslim ediyorlar.

Araç teslimat ve belge aşamaları da tamamlandıktan sonra kişiler istedikleri araçları diledikleri gibi kullanmaya başlayabiliyorlar. Birikim oto sistemi katılımcılarına 3 değişik sistem şekli öneriyor. Kişiler bu sistemlerden birisini tercih edip grubunu da belirledikten sonra yine kendilerinin belirlediği taksit bedellerini ödemeye başlıyorlar. Birikim otonun katılımcılarına sunduğu sistemlerden birisi serbest sistem adını alıyor.

Serbest sisteme katılarak araç sahibi olmak isteyenler başlangıçta belirledikleri taksit tutarı ile birlikte araca sahip olacakları zamanı belirleyebiliyorlar. Bu sistemde artan ödeme miktarı aracın alış süresini de azaltacağından daha kısa sürede araçları alıp kullanmaya başlayabiliyorlar. Birikim otoda kişilerin katılabilecekleri diğer sistem sabit sistem olarak adlandırılıyor. Bu sistemi tercih eden kişiler noter kurası sonucu çıkan tarihte araç sahibi olabiliyorlar.

Kişiler aracı alabilecekler tarihe kadar düzenli olarak belirledikleri taksitleri ödemeye başlıyorlar. Birikim otodaki son sistem ise erken teslimatlı sistem olarak adlandırılıyor. Bu sistemde kişiler erken teslimatı seçerek araçlarına daha kısa sürede teslim alabiliyorlar. Bu sistemde de kişiler yine aracı almak için ödeyecekleri taksitleri kendileri belirleyebiliyorlar.

Bu sistemlerden herhangi birini seçen adaylar ülkenin istedikleri yerinden istedikleri aracı satın alabiliyorlar. Birikim yaparak araç aldıkları bu sistemde normal taksitler ödenerek alınan araçlardan daha uygun fiyata araçların sahibi olabiliyorlar. Bu sistemlerden hiç birinde kişiler ek ödeme, ara ödeme ve faiz gibi ek ücretler ödemiyorlar.

Birikim Oto Yorumları ve Şikayetleri

Birikim oto yorumları ve şikayetleri hakkında bilgi vermek gerekirse birikim oto sistemi araç almak isteyenler için oldukça ideal bir sistemdir. Kişiler faiz ödemeden istedikleri marka ve modelde araçlara sahip olabildikleri için hiçbir banka ile muhatap olmadan birikim yapabiliyorlar. Bu sistemi güvenilir bir firma sağladığı için kişiler hiç bir şekilde zor durumda kalmadıklarını belirtiyorlar. Üstelik taksitleri kendileri belirledikleri için maddi açıdan da sıkıntı yaşamadıklarını anlatıyorlar. Birikim oto ile hem tasarruf edip hem araç sahibi olabildiklerini anlatıyorlar.