Vakıfevim

Vakıfevim

Ülkemizde son yıllarda tasarruf modelleriyle ev ya da taşıt alan kişilerin sayısı artmıştır. Kişilerin bu şekilde mülk sahibi olmalarını sağlayan birçok kuruluş bulunuyor.

Bu kuruluşlar arasında Vakıfevim de yer alıyor. Yaklaşık olarak 30 yıldır hizmet veren firma kişilerin tasarruf yaparak yatırım yapmalarını sağlıyor. Bütçenizden tasarruf ederek artırdığınız tutarları taksit olarak ödeyip ev veya araba sahibi olabilirsiniz. Vakıfevim taksit tutarını ve vadeyi kendinizin belirleyebildiği avantajlı bir ev sahibi olma yöntemidir. Üstelik bu sistemde faiz veya zorunlu ara ödeme gibi unsurlar bulunmuyor. Katılmak istediğiniz gruplara giriş yaparak grup arasında yapılan çekiliş ile hemen evinize kavuşabilirsiniz. Vakıfevim sistemine giriş yapmak için öncelikle almak istediğiniz evi veya arabayı belirlemeniz önemlidir.

Vakıfevim Nedir?

Türkiye’nin sağlam tasarruf sistemi sloganıyla hizmet veren Vakıfevim sistemi kişilerin faizsiz ve kredisiz bir şekilde mülk ve taşıt sahibi olmasını sağlıyor. Bu yöntemi tercih eden kişiler kira öder gibi ev sahibi olabiliyorlar. Bu sayede de hayallerindeki evlere kavuşabiliyorlar. Ayrıca bu yöntemi seçen kişiler ev dışında araba, arsa ve iş yeri alabiliyorlar. Kişiler aylık olarak ödeyecekleri taksitleri ödeyerek dahil oldukları tasarruf sistemlerine göre ev ya da araba sahibi olabiliyorlar. Türkiye sınırları içerisinde istedikleri her yerden alım yapabiliyorlar.

Vakıfevim Sistemi

En sağlam tasarruf sistemi olarak hizmet Vakıfevim’den ev ya da diğer ihtiyaçları için tasarruf yapmak isteyenler firmanın iki sisteminden birisine katılabiliyorlar.

Bu sistemler şunlardır;

  • Çekilişli tasarruf sistemi
  • Çekilişsiz tasarruf sistemi

Bu sistemlere katılan kişiler belirledikleri gruplara katılarak alacakları ev için ödeyecekleri taksitleri belirleyebiliyorlar. Sonrasında da aylık olarak taksitlerini ödemeye başlıyorlar. Maddi sıkıntı yaşayıp taksitlerini ödemekte zorlananlar taksit erteleme yaptırarak ileri ki tarihte taksitlerini ödemeye devam edebiliyorlar. Belirledikleri teslim tarihinde de teslimatlarını alabiliyorlar.

Çekilişli Tasarruf Sistemi

Gayrimülk almak isteyen kişiler çekilişli tasarruf sistemini seçtiklerinde öncelikle almak istedikleri evin ücretini belirliyorlar. Daha sonra da ev için ödeyecekleri taksitleri yine sisteme katılan kişiler belirliyorlar. Vakıfevim’in benzer sistemlerden farklı olarak uyguladığı teslimat aralığını belirleme imkanı sayesinde kişiler alacakları ev ya da arabanın teslimat aralığını belirleyebiliyorlar.

Sonrasında yapılan kura ile evin ya da arabanın kesin teslim tarihini belirliyorlar. Bundan sonra kişiler aylık olarak taksitlerini ödüyorlar. Alınacak eşyanın teslim tarihi geldiğinde aylık olarak ödenen taksitlere artış uygulanarak ödeme yapmaya devam ediyorlar ve taksitlerini tamamlıyorlar. Böylelikle istedikleri ev ya da arabanın sahibi olmuş oluyorlar.

Bu sistemden memnun kalmayan kişiler sistemden ayrılabiliyorlar. Ancak bunun için firmaya katılım payı ödemeleri gerekiyor.

Çekilişsiz Tasarruf Sistemi

Çekilişsiz tasarruf sistemini tercih edenler de aynı şekilde alacakları ev ya da arabanın tutarını belirliyorlar. Bu tutara bağlı olarak yapılan taksitlerle ödeme yapmaya başlıyorlar. Bu sistemi tercih eden kişilerin evlerini teslim alacakları tarih ödenecek taksitlerin sayısına göre belirlenerek yapılan sözleşmede yer alıyor. Bu sayede kişiler en başından evlerini teslim alacakları tarihi biliyorlar. Buna göre ödemelerini yapan kişiler teslim tarihi geldiğinde istedikleri yerden ev ya da arabalarını alıyorlar.

Mini Tasarruf Sistemi

Mini tasarruf sistemi rakip firmaların verdikleri tasarruf hizmetlerinden farklı olarak Vakıfevim’in müşterileri için verdiği bir hizmettir. Bu sistemle kişilerin acil ihtiyaçlarının karşılanması sağlanıyor. Kişilerin 1000 ile 5000 arasında bulunan acil ihtiyaçları mini tasarruf sistemi ile firma tarafından gideriliyor. Kişiler bu sistemden faydalanmak için Vakıfevim’in şubelerine giderek ihtiyaçlarını belirliyorlar ve sözleşme imzalıyorlar.

Ardından istedikleri tutarı teslim alıyorlar. Sonrasında da geri ödemeyi nasıl yapacaklarını belirliyorlar. Kişiler aldıkları tutara bağlı olarak borçlarını 12 taksitle ödeyebiliyorlar. Vakıfevim’den aldıkları para sayesinde acil ihtiyaçlarına çözüm bulabiliyorlar. Bu yöntemi kişiler beyaz eşya, mobilya ve diğer borçları için tercih edebiliyorlar.

Vakıfevim Avantajları Nelerdir?

Konut almak isteyenler öncelikle banka kredisi kullanmayı düşünür. Oysa alınan ev değerinin birkaç katı faiz ödemek zorunda kalınmaktadır.

Vakıfevim sistemi ile ev sahibi olmanın avantajlarından bir kısmı şöyledir;

  • Faiz yükü yoktur
  • Zorunlu ara ödeme yoktur
  • Taksit tutarını ve vadeyi kendiniz belirlersiniz
  • Ev veya araba alabilirsiniz
  • Peşinat ödeme tamamen size bırakılmıştır
  • Evinizin teslimat tarihini siz belirlersiniz

Vakıfevim Türkiye’de hayata geçirmiş olduğu bu sistemle 2019 yılı içerisinde 25 şube ile hizmete geçmiştir. Ev teslim alma hakkı kazananlar Türkiye sınırları içerisinde istedikleri yerden evlerini alabilir.

Vakıfevim Sistemine Nasıl Giriş Yapılır?

Vakıfevim sistemine giriş yapmak için vakifevim.com üzerinde bulunan iletişim formunu doldurmak yeterlidir. Vakıfevim yetkilileri sizinle en kısa süre iletişime geçerek sisteme girişinizi sağlayacaktır. Sisteme kayıt işlemleriniz yapıldıktan sonra küçük de olsa tasarruflarınızı yatırıma dönüştürme süreciniz başlamış olacaktır. Bu işlemden sonra kendi belirlediğiniz tutar ve vadeye göre düzenlenen gruplara alınarak yapılacak çekiliş sonucunda yeni evinize hemen kavuşma fırsatınız doğmuş oluyor.

Vakıfevim ile Neler Alınabilir?

Vakıfevim sistemi ağılık olarak ev ve araba alımında kurulmuş bir sistem olması yanında tasarruflarınızın karşılığında arsa, dükkân gibi gayrimenkul alma olanağı da sunmaktadır. Katılımcı farklı seçenekler arasından dilediğini seçmekte serbest bırakılmıştır. Küçük miktarlarda da olsa yapmış olduğunuz tasarruflar ile faizsiz bir şekilde ev, araba, arsa veya dükkân almak mümkündür.

Peşinatlı veya Peşinatsız Ev Sahibi Olmak

Vakıfevim sisteminde kimse peşinat konusunda zorunlu tutulmaz. Katılımcı tamamen kendi isteği doğrultusunda peşinat ödemesi yapabilir. Peşinat olarak ödeme yapmak evinize daha kısa sürede sahip olmak ve borcunuzun kısa vadede bitmesi açısından fayda sağlamaktadır. Peşinat konusunda olduğu gibi ara ödeme veya yüksek taksit tutarları riski bulunmuyor. Vakıfevim sisteminde çekiliş ile ev teslim alan katılımcılar için bir defaya mahsus olarak taksit düzenlemesi yapılmaktadır. Bu düzenleme de ödediğiniz tutarlar düşüldükten sonra kalan meblağ üzerinden yapılmaktadır.

Vakıfevim Yorumları & Şikayetleri

Vakıfevim’le kişiler hem tasarruf yapıp hem de istedikleri yerden ev ya da araç satın alabildikleri için sistemden memnun olduklarını belirtiyorlar. Ayrıca peşinat ödeme zorunluluğu olmadan her ay uygun oranlarda ödedikleri taksitlerle sıkıntıya düşmediklerini belirtiyorlar. Bunun dışında bankaların aksine faiz uygulanmadığı için boşuna faiz ödeme işleminden kurtulduklarından memnuniyetlerini dile getiriyorlar.

Ayrıca sistemi beğenmeyenlerin istedikleri zaman çıkabilmesi mümkün olduğu için sıkıntı yaşamadıklarını belirtiyorlar. Son olarak yaşanan maddi sıkıntılarda yapılan ertelemelerin çok iyi düşünülmüş olduğun belirtiyorlar.

Yorum Yap