TOKİ Silivri

TOKİ Silivri’de 934 adet alt gelir grubuna özel, 422 adet de orta gelir grubuna hitap eden konutları satışa çıkardı. Toplamda 1356 adet konut orta ve alt gelir grubu için fırsat niteliği taşır. Projede en düşük taksit 700 TL’den başlar.

TOKİ Silivri Projesi

TOKİ Silivri projesindeki alt gelir grubuna hitap eden konut tipleri, 2 oda 1 salon daireden oluşur. Daire büyüklüğü ise, 76,05 metrekare ile 98,36 metrekare arasında değişiklik gösterir. Sözleşmeye göre konutlar, imzalama tarihi itibari ile 36 ay içinde teslimi yapılacaktır. En düşük peşinat 25 bin TL’den başlar.

Ortalama alt gelir grubu konutların fiyatı 198 bin TL civarındadır. TOKİ Silivri projesinde engelliler de unutulmamış ve konutların yüzde 5’lik kısmının engelli vatandaşlara satılacağı ortaya konmuştur. Yüzde 5’lik kısım da 47 konuta tekabül eder. 234 konuta denk gelen yüzde 25’lik kısımda emekli vatandaşların olacaktır.

422 adet orta gelir grubuna hitap eden konutlar 3 oda 1 salon daireden oluşur. Daire büyüklükleri, 106,01 ile 129,19 metrekare arasında değişiklik gösterir. Konut fiyatları 285 bin TL civarındadır.

TOKİ Silivri Başvuru Nasıl Yapılır?

TOKİ Silivri başvuruları 18 Haziran tarihinde başlayacak ve 29 Hazirana kadar devam edecektir. Kura çekilişleri ise 18 Temmuz 2018 tarihinde yapılacaktır.

TOKİ başvuru şartları ise şu şekildedir;

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
  • En geç 30 Haziran 2016 tarihinden itibaren İstanbul il sınırları içinde ikamet ediyor olmak veya il nüfusuna kayıtlı olmak
  • Şehit aileleri, dul ve yetimlerin, harp ve vazife malulleri kategorisinde olanların en az 3 yıl ikamet ediyor olmaları veya il nüfusuna kayıtlı olmaları gerekir.
  • Başvuruda bulunanların üzerine (kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukların), tapuda kayıtlı müstakil konutun veya kat irtifaklı/kat mülkiyetli bölümün bulunmaması gerekir. Tarla, bağ, bahçe, köy evi ve iş yeri hariç tutulmuştur.
  • TOKİ’den ev alınmamış olması ve TOKİ’den konut kredisi kullanmamış olması gerekir.

Başvurular ise, başvuru sahipleri tarafından başvuru formları Türkiye Halk Bankası A.Ş.’nin İstanbul ilindeki tüm yetkilendirilmiş şubelerinden 2 nüsha şeklinde temin edilmelidir.

İstenen belgeler ve başvuru formu ile birlikte 18 Haziran 2018 ve 29 Haziran 2018 tarihleri arasında Türkiye Halk Bankası A.Ş.’nin İstanbul’daki yetkili şubelerine başvurulacaktır. Banka tarafından bu formlar başvuruda istenen evraklar ile birlikte teslim alınacaktır. 1 nüsha başvuruda bulunmuş olanlara geri verilecektir.

  1. ve 4. kategori başvuru sahiplerinden bu sırada bin TL başvuru bedeli alınacaktır. Nüfus cüzdanı ibraz etmek şartı da aranacaktır. Şahsen yapılmayan başvurular kabul edilmez. Başvuruların kabul yeri ise, Türkiye Halk Bankası A.Ş.’nin İstanbul ilindeki yetkili şubeleridir.

Alt gelir grubuna ait projede hak sahibi olup sözleşmesini imzalayan kişiler konutlarını, borçları bitmeden başkasına devredemeyeceklerdir.