Toki Kırşehir Çiçekdağı 53 Konut Satışı ve Başvuruları

Toki Kırşehir Çiçekdağı

TOKİ, Kırşehir ili Çiçekdağı bölgesinde yapımı devam etmekte olan 53 adet konutun satışa çıkarıldığını duyurdu. 4 Kasım ile 31 Aralık tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan başvurular ile ilgili detaylar TOKİ resmi web sitesinden duyuruldu. Toki Kırşehir başvuruları nasıl yapılır, işte detaylar ve bilinmesi gerekenler…

Buna göre 53 adet konut başvuru önceliğine göre satışa çıkarıldı.  38 adet 3+1, 15 adet 2+1 konut tipi için 31 Aralık tarihine kadar başvurular yapılabilecek. Satışa çıkarılan 38 adet 3+1 dairelerden birine sahip olmak isteyen alıcılar

  • %10 peşinat 120 ay vade
  • %15 peşinat 156 ay vade
  • %20 peşinat 180 ay vade

Seçeneklerinden yararlanarak ilgili tutarın yatırılmasının ardından Gayrimenkul Satış Sözleşmesini imzalayabilecek.

15 adet 2+1 konut tiplerinden birine sahip olmak isteyen alıcılar ise peşinat tutarının binde 5 oranını banka komisyonu olarak, banka komisyonu üzerinden de yüzde 5 oranında BSMV ödemesini ilgili bankaya yatıracak.

Borç tutarları ile aylık taksit tutarları her yılın birinci ve yedinci aylarında olacak şekilde 1 yıl içerisinde 2 defa, geride bırakılan 6 aylık zaman diliminde ki memur maaş artış oranları dikkate alınacak şekilde artış gösterecektir. Taksit ödemeleri, sözleşmenin imzalanmasını takip eden sonra ki ay itibari ile başlamaktadır. Alıcılar sözleşmenin imzalanmasının üzerinden 14 gün içerisinde herhangi bir sebep göstermeden sözleşmeden cayabilecek. Başvuru yapacak olan kişilerin başta kendisi olmak üzere, eşi ya da velayeti altında bulunan çocuklarının üzerine tapu kayıtlarında taşınmaz mülkün bulunmama şartı aranmakta.

TOKİ Kırşehir Çiçekdağı projesi kapsamında satışa çıkarılan 53 adet konutun teslim süreleri ise sözleşmenin ardından 36 ay olarak duyuruldu.

Yorum Yap