TOKİ, Karabük Belen’de 765 Adet Konutu Satışa Çıkardı

TOKİ Karabük Belen

Karabük’ün Belen ilçesinde yapımı devam etmekte olan bin 144 adet konutun yer aldığı projeden 765 adet konut çekiliş usulü satış yöntemi ile satışa çıkarıldı. Gerekli başvurular 14 Ekim ile 31 Ekim 2019 tarihlerinde yapılabilecek.

503 adet 2+1, 262 adet 3+1 konut tiplerinin satışa çıkarıldığı TOKİ Karabük Belen projesinde başvurular 31 Ekim tarihine kadar gerçekleştirilebilecek.

503 adet 2+1 konut kuralı satış yöntemi ile satışa çıkarıldı. Dar ve orta gelirli vatandaşların uygun fiyatlar ile ev sahibi olmasına olanak sağlayan TOKİ’nin Karabük Belen ilçesinde satışa çıkardığı evler için başvuru bedeli 1.000 TL olarak açıklandı. Başvurular Karabük şehrinde yer alan herhangi bir Türkiye Halk Bankası şubesine yapılabilecek. 31 Ekim tarihine kadar başvuru yapılabilecek olan Karabük Belen 2+1 TOKİ evlerinin kura çekilişi 11 Kasım tarihinde gerçekleştirilecek.

Karabük’ün Belen ilçesinde TOKİ tarafından satışa çıkarılan 3+1 konutların sayısı 262 olarak açıklandı. Kuralı satış yöntemi ile satışa çıkarılan 3+1 evlere sahip olmak isteyen dar gelirli vatandaşlarımız 2.000 TL başvuru bedeli ile kuraya katılma hakkı kazanabilecek.

11 Kasım 2019 tarihinde gerçekleştirilecek olan Karabük Belen TOKİ kura çekilişine başvurmak isteyenlerde belirli şartlar aranıyor. Buna göre;

KARABÜK BELEN TOKİ BAŞVURU ŞARTLARI

  • Başvuru yapacak olan kişilerin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması
  • Karabük şehri içerisinde en az 1 yıldan fazla süre ile ikamet ediyor olmak ya da il nüfusuna kaydının bulunması
  • Şehit Aileleri, Terör, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisinde başvuru gerçekleştirecek olan vatandaşlar ise 3 yıldan fazla süre ile Karabük’te ikamet ediyor ya da il nüfusuna kayıtlı olmaları gerekiyor.
  • Başvuru gerçekleştirecek olan kişinin kendisi, eşi ya da çocuklarının adına TOKİ bünyesinden daha önce konut satın alınmamış olması ya da kayıtlı bağımsız bir bölüm ya da konutunun bulunmaması
  • 25 yaşından büyük olmak (Kocası vefat etmiş, çocuğu olan dul bayanlarda herhangi bir yaş şartı yoktur)
  • Başvuru gerçekleştirecek olan kişilerin hane halkı aylık gelirinin 5 bin 500 TL’den yüksek olmaması
  • Bir hane halkından sadece 1 adet başvuru geçerli olacaktır.

 

KARABÜK BELEN TOKİ EVLERİ FİYATLARI

Yorum Yap