130 İş Yeri ve 91 Konut İçin Toki Başvuruları Başladı

Toki Başvuruları 130 İş Yeri 91 Konut

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ, Türkiye’nin 16 şehrinde yer alan 130 iş yeri ve 20 şehirde ki 91 adet konutun Açık Artırma Yöntemi ile satışa çıkarıldığını duyurdu.

TOKİ tarafından yapılan açıklamaya göre açık artırma 5 Kasım 2019 tarihinde gerçekleştirilecek. Saat 13:00’te başlayacak olan açık artırma, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nın Ankara Bilkent ilçesinde yer alan merkez binası ile İstanbul hizmet binasında gerçekleştirilecek. Açık artırmaya internet üzerinden katılmak isteyenler ise emlakyonetim.com.tr adresinden tekliflerini iletebilecek.

16 Şehirde 130 Adet Ticari Alan

Katılımcılar Türkiye’nin 16 ilinde yer alan 130 adet iş yerine vadeli ödeme seçenekleri ile sahip olabilecek. Satışa çıkarılan iş yerlerinin bulunduğu iller Adana, Afyonkarahisar, Ankara, Balıkesir, Bitlis, Bursa, Çanakkale, Denizli, Diyarbakır, Hatay, Isparta, Kahramanmaraş, Malatya, Trabzon, Samsun ve Tunceli olarak açıklandı.

Alıcılar Adana, Afyonkarahisar, Ankara, Hatay, Kahramanmaraş ve Malatya şehirlerinde yer alan iş yerlerine %10 peşinatın yanı sıra 120 ay vade seçeneği ile sahip olabilecek. Balıkesir, Bitlis, Bursa, Çanakkale, Denizli, Diyarbakır, Isparta, Trabzon, Samsun ve Tunceli şehirlerinde satışa çıkarılan ticari ünitelerde ise %25 peşin, 120 ay vade seçeneği bulunmakta.

20 Şehirde 91 Adet Konut Satışta

5 Kasım 2019 Salı günü gerçekleştirilecek olan açık artırma ile adaylar 20 şehirde satışa çıkarılan 91 adet konuta vadeli ödeme seçenekleri ile sahip olabilecek.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından yapılan açıklamaya göre satışa sunulan konutları Ankara, Aydın, Bolu, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Düzce, Edirne, Elâzığ, Erzurum, Eskişehir, İzmir, Kayseri, Kırklareli, Konya, Kütahya, Manisa, Niğde, Sakarya ve Samsun şehirlerinde yer almakta. Konutlara sahip olmak isteyen vatandaşlar %10, %15, %25 peşinat seçeneklerinin yanı sıra 96, 108, 120 ve 144 ay vade seçeneklerinden faydalanabilecek.

Başvurular Ne Zamana Kadar Yapılabilecek?

21 Ekim ile 5 Kasım tarihleri arasında başvurular yapılabilecek ve başvuru bedelleri ödenebilecek. Açık artırmanın gerçekleştirileceği tarih ise 5 Kasım 2019. Alıcı olmayanların gerçekleştirdiği teminatların geri ödemeleri ise 12 Kasım tarihinde gerçekleştirilecek. Sözleşmelerin imzalanması ile ilgili detaylar ihalelerin onaylanmasının ardından açıklanacaktır.

Yorum Yap