Toki İletişim ve Telefon Bilgileri

Toki iletişim bilgilerine içeriğimizden ulaşabilirsiniz. Dar gelirli aileler ve bireyler için konut kampanyaları yapan TOKİ firmasının iletişim ve telefon numarası haberimizde yer almaktadır. Toki iletişim bilgileri için bizi takip ediniz.

Dar gelirli ya da düşük gelirli kişilerin başvurup ev sahibi olabileceği bir kurumdur TOKİ. Doğrudan başbakanlığa bağlıdır. Her yıl belirli sayılarda konut satışa sunulur. Kredi konusunda belli bankalar belirlenir. Oralardan kredi alıp uzun vadeli taksit imkanlarıyla ev sahibi olmanız mümkündür.

Verdiğiniz peşinat bankadan çektiğiniz krediden düşülür ve kalan bakiyeniz tercih ettiğiniz vade seçeneklerince taksitlendirilir. Konut dağıtım işlemleri kura yoluyla yapılmaktadır. Kura yöntemi kişiler arasında haksızlığa uğrama durumunu ortadan kaldırmaya yardımcı olan bir yöntemdir. Böylelikle kişiler ne çıkarsa bahtıma diyerek elde ettikleri sonuçtan memnun ayrılırlar. Toki sadece ev sahibi yapmakla kalmaz. İş yeri niteliği taşıyan daireleri de mevcuttur.

İş yeri sahibi olmak isteyen ve Toki’nin ayrıcalıklı fiyatlarında faydalanmak isteyen kişilerinde rahatlıkla başvurabileceği TOKİ kurumu iş yeri satışında da kura yöntemini kullanmaktadır. Kura sonrası kalan evler ve iş yerleri için açık arttırma sistemi ile satışta uygulanmaktadır. Hizmetten yararlanmak için sahip olmanız gereken bir takım koşullar içerir.

Bunlar;

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
  • Daha önce Toki kurumu aracılığı ile ev sahibi olmamış olmak,
  • Gelirinizin maksimum 2.600 Türk lirası olması,
  • Proje kapsamındaki bölgede (İl ya da ilçe) en az bir yıl süre ile ikamet etmiş olmak,
  • Proje kapsamındaki bölgenin bağlı olduğu il nüfusuna kayıtlı olmak şeklinde sıralanabilir.

Toki Telefon ve İletişim Numaraları

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ); Merkez Hizmet Binası, Bilkent Plaza B1 Blok Posta Kodu: 06800 Bilkent – Çankaya / ANKARA

Telefon Numarası: 0 (312) 565 20 00 Faks Numarası: 0 (312) 266 77 48

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ); İstanbul Hizmet Binası, Halkalı Atakent Mahallesi 221. Sok. No:5 (Kanuni Sultan Süleyman Hastanesi karşısı) Posta Kodu: 34307 Halkalı – Küçükçekmece / İSTANBUL

Telefon numarası: 0 (212) 495 40 40 Faks Numarası: 0 (212) 470 03 16

KEP Adresi: toki@hs01.kep.tr

UETS Adresi: 35544 – 74452 – 16808

Web Adresi: http://www.toki.gov.tr/iletisim-adresleri

Toki Çağrı Merkezi & Müşteri Hizmetleri

TOKİ kurumu ev satışlarını gerçekleştireceği zamanlar her proje için belirlediği özel tarihlerde başvuruları kabul ediyor. Her proje için her seferinden farklı tarihler belirlendiği için TOKİ’ye başvuru yapıp konut sahibi olmak isteyen kişiler gerekli bilgileri temin etmek amacıyla müşteri hizmetleri numarası arıyor ve gerekli bilgileri topluyorlar.

İşte Toki’ye ait çağrı merkezi telefon numaraları;

  • TOKİ Genel Çağrı Merkezi Numarası: 444 86 54
  • İstanbul için kullanabileceğiniz müşteri hizmetleri telefon numarası: 0 (212) 495 40 40 şeklindedir.
  • Aynı şekilde Ankara merkezi için müşteri hizmetleri telefon numarası: 0 (312) 565 20 00 şeklindedir.

Gereken şartları taşıyıp uygun fiyatlı, uzun ödeme vadeli şartlarla ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar bu numaralarla merak ettikleri konular hakkında bilgi alabiliyor. Ya da yukarıda belirtilen adreslere doğrudan başvuru sağlayabiliyorlar.