TOKİ Emekli

TOKİ Emekli

Türkiye’de emeklilerin birikimi olmadan ev alması neredeyse hayal gibi görünüyor. Geçim sıkıntısıyla zar zor geçinmeye çalışan emekliler için TOKİ emekli projesiyle ev sahibi olmak için bir avantaj sağlıyor. TOKİ’nin bu projesiyle ev almak isteyen emekliler, küçük küçük taksitler ödeyerek kendilerine ait bir daire alabiliyor.

TOKİ bu projesiyle çoğu kişiyi sevindirirken, ekonomiye de canlılık sağlıyor. Kira ödeme derdinden kurtulan emekliler, ödeyecekleri küçük taksitlerle geri kalan ömürlerinde rahat bir nefes alabiliyor.

TOKİ Emekliye Ev Hangi İllerde?

TOKİ emekli kampanyası için büyük çalışmalar yapıyor. Emeklilere en kaliteli evi en uygun fiyata sunmak isteyen TOKİ, Türkiye’nin hemen hemen tüm şehirlerinde çalışmalar yapıyor. Emekliye ve dar gelirliye en nezih ortamlarda ev sunmak isteyen TOKİ, geniş çaplı araştırmalar yaparak en nitelikli evleri tasarlamaya çalışıyor. Adana, Afyon, Ankara, Antalya, Elazığ, Diyarbakır, Çanakkale, Çorum ve Bitlis’te yeni TOKİ projeleri yer alırken bu bölgedeki emekliler bu projeler hakkında bilgi edinerek, başvuru yapabiliyor.

TOKİ Emekli Kampanyaları

TOKİ emekli kampanyalarında farklı basamaklı ev seçenekleri bulunuyor. Bu evlere başvuru yapmak isteyen emeklilerin belirlenen şartları taşıması gerekiyor. Örneğin geliri 3200 Liranın üstünde olan emeklilere farklı ev seçenekleri sunulurken, geliri 3200 liranın üstünde olan emeklilere farklı konut projeleri sunuluyor. TOKİ, kampanyaları, gelişme ve en son yeniliklerini TOKİ’nin resmi web sitesini takip ederek öğrenebilirsiniz.

TOKİ Emekli Başvuru Şartları

TOKİ, çalışma şekli ve güvenilirliğiyle tüm Türkiye’de emeklilere makul düzeyde taksitlerle konut sağlıyor.

TOKİ’nin bu projelerine başvurmak için;

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
  • Başvurulan konutun bulunduğu il içinde 1 yıldan uzun süredir yaşıyor olmak,
  • Daha önceden TOKİ’den konut satın almamış ve konut kredisi almamış olmak,
  • Başvuru yapacak olan emekliye, eşine, çocuklarına ya da velayeti altında olan kişilerin adına kayıtlı mal bulunmamak,
  • Eve giren aylık gelir en fazla 4.800 TL olmak gibi şartlar aranmaktadır.

 

Bunun yanı sıra bir hanede yaşayan bireylerden yalnızca birinin başvurusu kabul edilmektedir.

TOKİ Emekli Projesinin Avantajları

Emekli projesi çoğu emeklinin ev kirası problemini ortadan kaldırdığı gibi düşük taksitlerle ev sahibi olmasını sağlıyor. Emekliler bu sayede zorlanmadan ev sahibi olabiliyor. Kampanyada emeklilerin almış oldukları maaşa uygun olarak taksitlendirilmiş evlere de yer verilirken, aynı zamanda yaşamış olduğu şehirde ev sahibi olmalarını sağlıyor. TOKİ’nin emekli konut projelerinde yaşlıların ihtiyaçlarına da özen gösteriliyor.

Asansörlü konutlar, sağlık sorunu yaşayan emeklilere konfor sağlarken, rahat yaşamalarını da sağlıyor. Uygun fiyatlarla ev sahibi olmak isteyen emekliler, TOKİ’nin sunduğu taksitli konutları satın alarak, taksitleri ödeme konusunda zorlanmadan ev sahibi olabiliyor. Türkiye’nin tüm illerinde bu projeler uygulanıyor. Güncel kampanya ve gelişmeler TOKİ’nin sitesinde açıklanıyor.

3 Yorumlar

  • Sayın Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın Mücdesini verdiği 100 bin Konut projesi hakkında bilgi almak istiyorum Emekliyim Kayaşehir 8.Bölge Safir Sitesinde Blok Görevlisiyim Emekli Kontenjanından Katılmak istiyorum lütfen bilgi istiyorum. Teşekkür ederim…

Yorum Yap