Öğrencilere Bayram Harçlığı ve 1000 TL Yardım: Başvurular Başladı mı? Ne Zaman Verilecek?

Öğrencilere Bayram Harçlığı ve 1000 TL Yardım: Başvurular Başladı mı? Ne Zaman Verilecek?

Öğrencilerin merakla beklediği soru: “Öğrencilere 1000 TL bayram harçlığı ne zaman verilecek?” yaklaşan Ramazan Bayramı ile birlikte gündemdeki yerini koruyor. Emekli bayram ikramiyelerinin ödeme tarihleri belirlenirken, üniversite öğrencilerine bayram ikramiyesi verilip verilmeyeceği de tartışılıyor.

Bu yıl yapılan son zam ile emekli bayram ikramiyeleri 2000 TL’ye yükselirken, öğrencilere bayram ikramiyesi verilip verilmeyeceği henüz netleşmedi. Detaylar için haberimizi takip edebilirsiniz.

ÖĞRENCİLERE BAYRAM HARÇLIĞI NE ZAMAN VERİLECEK?

Başkan Erdoğan ve AK Parti cephesi, yakında duyurulacak 3 sürpriz vaat için hazırlıklarını sürdürüyor.

Öte yandan, üniversite öğrencilerine bin lira seviyesinde bayram harçlığı verileceği ve emeklilerin aldığı gibi Ramazan ve Kurban Bayramı öncesinde ödeneceği tahmin ediliyor.

Kabine Toplantısı’nda bu kararın açıklanması bekleniyor, çünkü Ramazan Bayramı’na sadece kısa bir süre kaldı. Konuyla ilgili gelişmeleri takip ediyor olacağız.

Öğrencilere Bayram Harçlığı ve 1000 TL Yardım: Başvurular Başladı mı? Ne Zaman Verilecek?

BAYRAM HARÇLIĞI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Şu ana kadar öğrencilere bayram harçlığı başvuruları hakkında herhangi bir resmi açıklama yapılmadı. Ancak emekli bayram ikramiyeleri gibi öğrencilere de otomatik olarak verileceği düşünülüyor.

Henüz gençlerin öğrenci olduklarını belgelemelerinin gerekip gerekmeyeceği konusunda bir netlik yok. Konuyla ilgili detaylı bilgiler geldikçe haberimizde yer almaya devam edecek.

EMEKLİ BAYRAM İKRAMİYELERİ SON DAKİKA

Emeklilerin bayram ikramiyeleri, bayramdan önce ödenecek şekilde belirlendi. SSK ve Bağ Kur emeklilerinin ikramiyeleri, 14 Nisan’dan itibaren yatırılmaya başlandı. Emekli sandığı emeklilerinin ikramiyelerinin ise 19 Nisan’da yatırılacağı açıklandı.

AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, emekli bayram ikramiyelerinin 1100 liradan 2 bin liraya yükseltildiğini duyurdu.

Buna göre, Ramazan ve Kurban bayramlarında emeklilere her ikisi için de 2 bin lira ödeme yapılacak.

Elitaş’ın açıklamasında vurgulanan noktalar arasında, emekli bayram ikramiyelerinin 900 lira artışla 2 bin liraya yükseltilmesi ve emeklilere 2 bayramda toplamda 4 bin TL ödeneceği yer alıyor.

Yorum Yap