DEVLET DESTEKLİ FAİZSİZ EVLİLİK KREDİSİ DETAYLARI | Kaç vadeyle sunulacak? Kimler başvurabilir ve ne zaman başlıyor?

DEVLET DESTEKLİ FAİZSİZ EVLİLİK KREDİSİ DETAYLARI | Kaç vadeyle sunulacak? Kimler başvurabilir ve ne zaman başlıyor?

“FAİZSİZ EVLİLİK KREDİSİ DETAYLARI” | Yeni evli genç çiftlere devlet destekli faizsiz evlilik kredisi hakkında merak edilenler, Başkan Erdoğan’ın açıklamasıyla netleşiyor. AK Parti Seçim Beyannamesi ve Milletvekili Aday Tanıtım Toplantısı’nda duyurulan seçim vaatlerinden biri olan bu kredi için, ‘Devlet destekli faizsiz evlilik kredisi kaç vade, kimler başvurabilir? Ne zaman yürürlüğe girecek?’ gibi sorular gündeme geliyor. İşte, faizsiz evlilik kredisi detayları…

DEVLET DESTEKLİ SIFIR FAİZ EVLİLİK KREDİSİ KAÇ PARA ÇEKİLEBİLECEK, KAÇ AY VADE OLACAK?

Başkan Erdoğan’ın açıkladığı detaylara göre, yeni evlenen genç çiftlere devlet destekli faizsiz evlilik kredisi olarak 150 bin TL kredi verileceği belirtiliyor. Kredi geri ödemesi, 24 ay boyunca geri ödemesiz olarak başlayacak ve sonrasında 48 ay (4 yıl) vadeli geri ödemeli olarak devam edecek. Faizsiz evlilik kredisi, Aile ve Gençlik Bankası aracılığıyla sunulacak.

Başkan Erdoğan, konuyla ilgili olarak şunları söyledi: ‘Yeni evlilikleri teşvik etmek üzere, Aile ve Gençlik Bankası üzerinden yeni evlenen çiftlere iki yılı geri ödemesiz, 48 ay vadeli ve faizsiz olarak 150 bin lira evlilik kredisi vereceğiz. Ayrıca, Aile ve Gençlik Bankası’nın faaliyetleri arasında, çocukların eğitimi başta olmak üzere aile kurumunu koruyan ve güçlendiren çeşitli hizmetler de desteklenebilecektir.’

Artık, genç çiftlerin aklındaki ‘Devlet destekli faizsiz evlilik kredisi kaç vade, kimler başvurabilir? Ne zaman yürürlüğe girecek?’ soruları netleşiyor.”

DEVLET DESTEKLİ FAİZSİZ EVLİLİK KREDİSİ DETAYLARI | Kaç vadeyle sunulacak? Kimler başvurabilir ve ne zaman başlıyor?

EVLİLİK KREDİSİNE KİMLER BAŞVURABİLİR?

AK Parti’nin seçim vaatleri arasında yer alan devlet destekli faizsiz evlilik kredisi, yeni evlenen genç çiftlere sunulacak. Ancak, başvuru şartları henüz açıklanmadı ve ne zaman yürürlüğe gireceği belirsizliğini koruyor. Aile Koruma Kalkanı Programı olarak adlandırılan projenin finansmanı, uluslararası standartlarda dijital Aile ve Gençlik Bankası kanalıyla sağlanacak. Sosyal amaçlı bankanın gelir kaynakları arasında, Karadeniz’de keşfedilen doğalgaz gelirlerinin belirli bir yüzdesi de yer alacak.

DEVLET DESTEKLİ FAİZSİZ EVLİLİK KREDİSİ YÜRÜRLÜĞE GİRDİ Mİ?

Henüz hayata geçirilmeyen faizsiz evlilik kredisi projesi hakkında detaylar netleşmedi. Seçimler sonrasında, AK Parti’nin seçilmesi halinde projenin ne zaman başlayacağı ve başvuru şartları ile ilgili güncel bilgileri sizlerle paylaşacağız.

 

Yorum Yap