Nisan 2023’te EVDE BAKIM MAAŞI ne zaman yatacak? Engelli bakım aylığı sorgulama ve yatan iller listesi hakkında bilgi

Nisan 2023'te EVDE BAKIM MAAŞI ne zaman yatacak? Engelli bakım aylığı sorgulama ve yatan iller listesi hakkında bilgi

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından sunulan Evde Bakım Maaşı, engelli, yaşlı veya kronik hastalığı olan bireylerin evde bakımını üstlenen bakıcılara maddi destek sağlayan bir sosyal yardım programıdır. Nisan ayında yapılacak ödemelerin hangi illerde yapılacağı merak ediliyor. ‘Evde Bakım Maaşı yattı mı, ne zaman yatacak? Evde engelli bakım aylığı sorgulama | Evde bakım parası yatan iller listesi Nisan 2023’ detayları haberimizde yer alıyor.

Evde Bakım Maaşı, engelli, yaşlı veya kronik hastalığı olan bireylerin evde bakımını üstlenen bakıcılara yapılan maddi yardımın miktarı bakım ihtiyacına göre değişmektedir. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından düzenli olarak ödenen maaşların Nisan ayında ne zaman yatırılacağı konusu vatandaşlar tarafından merak ediliyor. İşte Evde Bakım Maaşı yatan iller listesi Nisan 2023…

NİSAN 2013 EVDE BAKIM MAAŞLARI NE ZAMAN YATACAK? SON DAKİKA

Engelli, yaşlı veya kronik hastalığı olan kişilerin bakımlarını üstlenen vasi veya aile fertlerine ödenen Evde Bakım Maaşları, her ayın 15’i ile 31’i arasında yatırılmaktadır. Nisan ayında ödemelerin hangi illerde yapılacağı ise henüz belli değil. Bu ayın Ramazan Bayramı’na denk gelmesi nedeniyle maaşların erken yatırılması bekleniyor ancak resmi bir açıklama henüz yapılmadı.

ENGELLİ EVDE BAKIM MAAŞI NASIL SORGULANIR?

Evde Bakım aylığı ödemeleri, vatandaşlar tarafından e-Devlet kapısı üzerinden veya SMS yoluyla kolayca sorgulanabilmektedir.

E-Devlet üzerinden Evde Bakım Maaşı ödemelerini sorgulamak isteyenlerin, öncelikle TC kimlik numaraları ve e-Devlet şifreleriyle sisteme giriş yapmaları gerekmektedir. Daha sonra, “Engelli Evde Bakım Ödeme Bilgileri Sorgulama” yazarak arama çubuğuna tıklamaları yeterlidir.

Açılan sayfada, maaş ödemeleri ile ilgili detaylı bilgilere ulaşılabilir.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın web sitesinde bulunan Engelli Evde Bakım Ödeme Bilgileri Sorgulama özelliği ile evde bakım aylığı ödeme bilgilerini sorgulamak mümkündür.

Nisan 2023'te EVDE BAKIM MAAŞI ne zaman yatacak? Engelli bakım aylığı sorgulama ve yatan iller listesi hakkında bilgi

E-DEVLET ÜZERİNDEN SORGULAMAK İÇİN TIKLAYIN

SMS ÜZERİNDEN NASIL ÖĞRENİLİR?

Evde bakım aylığı alanlar, sorgulama işlemini SMS yoluyla da gerçekleştirebilirler. Bunun için, Ziraat Katılım Bankası aracılığıyla cep telefonlarına “BAKIYE” yazarak 4747’ye SMS göndermeleri gerekmektedir. Bu işlem için operatör tarafından 1 SMS ücreti tahsil edilmektedir.

NİSAN 2023 EVDE BAKIM MAAŞI HANGİ İLLERDE YATTI?

Nisan ayında evde bakım maaşı yatan iller listesi henüz açıklanmamıştır. Listede yer alacak iller açıklandığında habere yansıtılacaktır.

2022 yılında 3.336 TL olarak ödenen evde bakım aylığı, 2023 yılında zamlı olarak 4.336 TL’ye yükseltilmiştir.

Yorum Yap