Mardin Senetle Araba

Mardin Senetle Araba

Bir araç sahibi olmanın epey zorlaştığı günümüzde araç satın alma opsiyonları da gelişen teknoloji ile birlikte değişti.Eskiden araç satın almak isteyen bireyler ya bankadan kredi çekiyordu, ya da peşin ödeme yapıyordu. Eskiden bankadan kredi almak da pek kolay değildi, ancak şimdi kredi ile araç almaktan tutun da, senetle araç satın almaya kadar pek çok alanda araç satın almak kolaylaştı. Araç sahibi olmak bize sunulan seçenekler sayesinde kolaylaşmış olsa da maddi açıdan zorlaşmaktadır. Bunun en büyük sebebi her sene MTV, ÖTV gibi vergilere bindirilen yüksek zamlardır. Bundan birkaç on yıl önce ÖTV araç fiyatının %35-40’ına denk gelirken, şu anda %66 gibi bir rakamına denk gelmektedir. Bu da 100 bin liralık aracın 66 bin lirasının vergi olduğu anlamına geliyor.  Vergilerdeki bir miktar düşüş bile araç piyasasını canlandırmaya yetiyor. Geçtiğimiz aylarda yapılan %15’lik ÖTV indirimi, ikinci el araç satışlarını yaklaşık %50 oranında artırmıştı. ÖTV indiriminin sona ermesiyle beraber, araç satışları yeniden düştü. Peki kolay bir şekilde araç satın almak mümkün değil mi? Aylık çok az para ödeyerek araba sahibi olamaz mıyız? Bu yazıda bu gibi soruları cevaplandırmaya çalışacağız.

Aylık çok az miktarlarda taksit ödeyerek araç almak istiyorsanız, banka ile aranızı iyi tutmanız lazım, zira hiçbir kurum size 5-6 yıl vadeli senet vermez. Eğer kredi notunuz düşük ise ve bankadan kredi alamıyorsanız tek çareniz senetle satış yapan galericiler olabilir. Peki bu kurumlardan nasıl senetle alışveriş yapılır? Senetle araba veren yerler nerelerdir?

Mardin Senetle Araba Nasıl Alınır

Mardin, turizm açısından Türkiye’nin büyük bir ili olsa da, kişi başına düşen gelir açısından Türkiye’nin en geri şehirleri arasındadır. Bu açıdan, Mardin’de dar gelirli insanlar çok sayıda bulunmaktadır. Peki, dar gelirli insanlar araç sahibi nasıl olabilir? Senetle veya taksitle araç nasıl satın alınır?

Mardin Senetle Araba Alınabilecek İlçeler

  • Artuklu
  • Dargeçit
  • Derik
  • Kızıltepe
  • Mazıdağı
  • Midyat
  • Nusaybin
  • Ömerli
  • Savur
  • Yeşilli

Mardin Senetle Araba Satanlar

Mardin’de yaşıyor ve senetle araç satın almayı düşünüyorsanız yapmanız gereken bir kaç şey var. Öncelikle ilinize en yakın bulunan bir galericiyi ziyaret etmelisiniz. Zira senetle araç satan yerler sadece galericilerdir. İlinizin yakınlarında herhangi bir senetle satış yapan kurum bulamadıysanız yine de üzülmeyin, senetle araç satın almak için sokak sokak dolaşmanıza gerek yok.  Senetle araba veren yerler araştırması yapan her birey, öncelikle web sitelerini ziyaret etmelidir. İnternette senetle araç satan pek çok yer bulunmaktadır. Bu yerler arasında örnek olarak, sahibinden.com, letgo.com, arabam.com gibi yerleri örnek gösterebiliriz. Bu gibi sitelerde ilan açıp senetle araç satan pek çok yer bulunuyor. Bu gibi kurumlar sizin adınıza kredi başvurusunda bulunuyor ve kredi çekip, araç sahibinde ödeme yapıyor. Sonrasında ise siz senetle satış yapan kuruma aylık olarak ödeme yapmaya devam ediyorsunuz. Bu şekilde pek çok kurumdan araç satın alabilir ve senetlerinizin vadesi dolduktan sonra araçlarınızı istediğiniz zaman satabilirsiniz.

Yorum Yap