Kiptaş Başvuru 2022 – Kiptaş Evleri ve Konutları Yeni Başlayacak Projeler Nerede?

Her gelir grubundan vatandaşa, uygun şartlarda özgün projeler inşa eden Kiptaş başvuru şartları, evleri ve konutları fiyat listesi, Kiptaş yeni başlayacak projeler, satışta olan daireler yoğun ilgi görüyor. Sosyal konut algısının yeniden tanımlanmasına zemin hazırlayan Kiptaş yeni başlayacak projeler nerede var gibi soruların cevaplarını sizlerle paylaşıyor olacağız.

Kiptaş; İstanbul’un birçok bölgesinde konut üretimi yapan bir şirkettir. Kiptaş; bu amaç doğrultusunda İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilmiştir. Kiptaş’ın kuruluş tarihi 1987 olarak bilinmektedir. Kiptaş’ın kuruluş amacı; imar, şehir ve çevre planlarıyla beraber mimari projeler geliştirmektir. Bunun yanı sıra, Kiptaş’ın farklı amaçları bulunmaktadır. Kiptaş; günümüzün en büyük problemlerinden birisi olan çarpık kentleşmeyi ortadan kaldırmak ister. Kaçak ve plansız yapılaşmanın devre dışı kalmasını arzular. Buna ek olarak, Kiptaş; alt, orta ve üst gelir grubuna uygun konutların üretilmesini sağlar. Kiptaş; uygulamaya koyduğu projeler sayesinde yerleşim bölgelerinin sanayi, ticaret, eğitim, ulaşım gibi faktörlerle beraber düşünülmesini mümkün kılar. Kiptaş; daha önceden kurulmuş olsa da 1995 yılında kuruluşunu tamamlamıştır.
Kiptaş'tan Nasıl Ev Alınır?

Kiptaş’tan Nasıl Ev Alınır?

Kiptaş’ın konut projeleri oldukça cazip olmakla beraber birçok kişi, Kiptaş’tan ev almanın hayalini kurmaktadır. Kiptaş’a yapılacak başvurular, belirtilen satış noktalarına yapılmaktadır. Kişinin kendisinin yaptığı başvurularda kimlikle başvurması gerekir. Ancak, kişi, başkasının yerine başvuru yapıyorsa noterden alınmış özel vekaletname ile başvurması şarttır. Kiptaş’a başvuru esnasında ön kayıt bedeli yatırılmaktadır. Ancak, tüketicinin kura tarihinden önce ev almaktan vazgeçtiği durumlarda ön kayıt bedelinin belirtilen tarihlerde iadesi söz konusu olmaktadır. Kiptaş projelerinin ödeme seçenekleri, satışı devam eden projeler için her bölgeye dair olarak sunulan ve Kiptaş’ın resmi sitesinden ulaşılabilen link üzerinden görüntülenebilmektedir.

Kiptaş’ın satıştaki ve planlanan projeleri hakkında bilgi sahibi olmak isteyenlerin çağrı merkezi numarasını araması gereklidir. Bunun yanı sıra, yapımı tamamlanan konutlar, hem resmi internet sitesinden hem de genel reklam yoluyla duyurulmaktadır. Kiptaş; başvuruda bulunan herkese farklı ödeme seçenekleri sunmaktadır. Kiptaş müşterileri istedikleri takdirde anlaşmalı olunan bankalardan konut kredisi kullanabilirler. Bunun yanı sıra, Kiptaş tarafından belirlenen süre içerisinde Kiptaş’a borçlanarak ödemelerini gerçekleştirebilirler. İsteyenler, konut bedelini peşin olarak ödeyebilirler. Yurt dışından başvuru yapacak olanlar için peşin ödeme yapma şartı bulunmaktadır. Kiptaş; banka kredisi kullanacak olan tüketicilerin en az %25 peşinat yatırmasını şart koşmaktadır. Ancak, kalan %75’lik tutar ise Kiptaş’ın anlaşmalı olduğu bankalardan alınacak konut kredisi sayesinde sağlanabilir.

Kiptaş Başvuru Şartları Neler?

  • Projeye başvurmak için başvuru sahibinin TC vatandaşı ve reşit olması, kendisi veya eşine ait evinin olmaması, daha önce KİPTAŞ’tan konut satın almamış olması gerekmektedir. Ancak ebeveynleri ile yaşayan 18 yaşını doldurmuş tüm bireyler üzerine evi olmaması halinde projeye başvurabilir.
  • Planlanan projelerimizle ilgili detaylı bilgilere 0212 414 98 98 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz. Ayrıca çalışmalar tamamlandığında konut satışlarımız, web sitemizde yer almakta ve gerçekleştirilen reklam kampanyaları yoluyla kamuoyuna duyurulmaktadır.
  • Başvurular, belirtilen satış noktalarına, kişi kendi adına başvuruyor ise kimlik ile, vekil sıfatı ile başvuruyor ise usulüne uygun olarak noterden alınmış özel vekaletname ile yapılmaktadır.
  • Şirketimiz, konut başvurusunda bulunan müşterilerimize farklı ödeme seçenekleri sunmaktadır. Müşterilerimiz anlaşmalı banka şubelerinden konut kredisi kullanabilmekte, şirketimizin belirleyeceği süre içerisinde yine şirketimize borçlanabilmekte ya da konut bedelini peşin olarak ödeyebilmektedir.
  • Kullanılan konut kredisi ödemeleri sabittir. Herhangi bir artış söz konusu değildir.
  • Sosyal konut projeleri kapsamında satışa sunulan projelerimizde başvuru sahipleriyle ilgili özel şartlar aranmaktadır. (İstanbul’da ikamet ediyor olması, adına kayıtlı bir gayrimenkul olmaması vb. gibi) Bu şartlar konut başvuruları öncesinde duyurulmaktadır.
  • Gayrimenkul satış vaadi sözleşmesinin imzalandığı tarihten itibaren, sözleşmede belirtilen asgari bekleme süresinden sonra dairenizin satılması mümkün olmaktadır.
  • Banka kredisi onaylanan müşterilerimiz, bankaya dosya masrafını ödemeleri gerekmektedir. Bu bedellerin ne kadar olduğu başvuru formlarında ve ödeme seçeneklerinde belirtilmiştir.
  • Kayıt işlemleri Zeytinburnu’nda bulunan KİPTAŞ Genel Müdürlüğü’nde veya ilgili projenin satış ofisinde yapılmaktadır.

Kiptaş Başvuruları Ne Zaman 2022?

Kiptaş Başvuruları Ne Zaman 2022?

Her gelir grubuna uygun, ödenebilir koşullarda özgün projeler üreterek herkes için iyi yaşam vizyonunu benimseyen KİPTAŞ, çarpık kentleşmenin önlenebilmesi için güvenilir ve nitelikli yaşam alanları tasarlamaya, konforu çağdaş yapılarla birleştirerek yaşama değer katmaya devam ediyor. KİPTAŞ’ın sosyal konut algısını yeniden tanımlayan projelerinden inşası devam etmekte olanları sizin için derledik.

Kiptaş satışı devam eden projelere kiptas.istanbul/satisi-devam-edenler adresinden ulaşabilir ve başvuru gerçekleştirebilirsiniz.

Kiptaş Devam Eden Projeler

KİPTAŞ GÜNGÖREN DOĞAKENT EVLERİ

4 bloktan oluşan projede 1+1 açık mutfak 22 adet, 2+1 açık mutfak 58 adet, 2+1 kapalı mutfak 48 adet, 3+1 kapalı mutfak 22 adet olmak üzere toplam 150 konut, 14 ticari birim bulunmaktadır.

KİPTAŞ TUZLA AYDINLIK EVLER

Projede ortalama satışa esas brüt alanları 88 m2 olan 210 adet 2+1 kapalı mutfak daire, 79 m2 olan 40 adet 2+1 açık mutfak daire, 104 m2 olan 71 adet 3+1 kapalı mutfak daire olmak üzere toplam 321 konut, 21 ticari birim ve 1 adet kreş bulunuyor.

KİPTAŞ PENDİK ARKATLI EVLER

Pendik’te yer alan proje, konut, ticari birim, home ofis ve ofis olmak üzere toplam 894 bağımsız birimden oluşuyor. Projede, 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 daire seçenekleri ile beraber açık veya kapalı mutfaklı, dubleks, teraslı, balkonlu veya bahçeli farklı yaşam tarzlarına uygun 604 daire bulunuyor.

KİPTAŞ BAĞCILAR KİRAZ EVLER

4 bloktan oluşan projede; 164 adet 3+1, 43 adet 2+1 kapalı mutfak, 39 adet 2+1 kapalı mutfak, 3 adet 1+1 açık mutfak ve 1 adet 1+1 kapalı mutfak olmak üzere toplam 250 adet daire bulunmaktadır.

KİPTAŞ EYÜPSULTAN YEŞİLPINAR EVLERİ

Projede; 3 adet 4+1 kapalı mutfak, 210 adet 3+1 kapalı mutfak, 28 adet 3+1 açık mutfak, 148 adet 2+1 kapalı mutfak, 216 adet 2+1 açık mutfak, 3 adet 1+1 kapalı mutfak, 56 adet 1+1 açık mutfak olmak üzere toplam 664 konut ve 14 ticari birim bulunmaktadır.

KİPTAŞ TUZLA MEYDAN EVLER

Projede ortalama satışa esas brüt alanları 81 m2 olan 23 adet 2+1 açık mutfak daire, 94 m2 olan 73 adet 2+1 kapalı mutfak daire, 105 m2 olan 53 adet 3+1 daire olmak üzere toplam 5 bloklu 149 konut ve 9 dükkan bulunuyor.

KİPTAŞ İZMİT ÇINAR EVLER

KİPTAŞ ve İzmit Belediyesi iş birliği ile planlanan 143 konutluk proje Kocaeli’nin İzmit ilçesinde gerçekleştirilmektedir. Projede ortalama kat brüt alanları 87 m2 olan 37 adet 2+1 bahçe kullanımlı daire, 93 m2 olan 66 adet 2+1 daire, 124 m2 olan 40 adet 3+1 olmak üzere toplam 4 bloklu 143 konut ve 5 dükkan bulunuyor.

SİLİVRİ 4. ETAP KONUTLARI

Silivri İlçesi’nde Ortalama kat brüt alanları 86 m2 olan 474 adet 2+1 açık mutfak, 92 m2 olan 702 adet 2+1 kapalı mutfak, 111 m2 olan 220 adet 3+1 olmak üzere toplam 32 bloklu 1.396 konuttan oluşan projede 50 cadde üstü dükkan ve 1 adet kreş bulunuyor.

GAZİOSMANPAŞA WE HALİÇ KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİ

Gaziosmanpaşa’da yer alan We Haliç dönüşüm projesi, 687 konut ve 28 ticari birim olmak üzere toplam 715 bağımsız birimden oluşuyor. Projede stüdyo daireden 3+1’e kadar uzanan daire seçenekleri mevcut. Daire büyüklükleri ise brüt 37 metrekareden 130 metrekareye kadar uzanıyor.

Kiptaş’tan Konut Almak Avantajlı Mıdır?

Kiptaş; kendisini tercih eden müşterilerine bilhassa ödeme konusunda birçok avantaj sunmaktadır. 120 aya kadar kullanılabilen konut kredisi seçeneklerinin her bir taksidi eşit tutardadır. Kiptaş sosyal konut projesi kapsamında satışa sunulan konutlarla alakalı birtakım şartlar bulunmaktadır. Başvuru sahibinin İstanbul’da ikamet ediyor olması ve üzerine kayıtlı herhangi bir gayrimenkulün bulunmaması, bu şartlar arasında bulunmaktadır. Bunun dışındaki şartlar, konut satışı esnasında özel olarak duyurulmaktadır. Kiptaş’tan konut satın alan bir tüketici, Gayrimenkul Satış Vaadi sözleşmesi imzalamak zorundadır. Ayrıca, konut sahibi olanların konutlarını ellerinden çıkarmaları için bir süre geçmesi gerekir. Asgari bekleme süresinin geçmesinin ardından konutun satışı yapılabilir.

Kiptaş; engelli vatandaşları düşünerek birtakım sosyal konut projelerinin alt katlarını kuraya tabi tutmadan engelli vatandaşlara ayırmaktadır. Bu noktada, kişinin en az %40 engelli olduğunu belgelemesi gerekir. Kiptaş projelerine istenildiği takdirde yurt dışından da başvuru yapılabilir. Yurt dışından başvuru yapanların istenilen miktarı peşin ödemesi gereklidir. Kiptaş başvurusu esnasında daire fiyatının haricinde farklı masrafların olması söz konusu olabilir. Örneğin, konut kredisi alan tüketicilerin bankaya dosya masrafı ödemesi gerekebilir. Hak sahibi olanlar, kesin kayıt işlemleri yapmak adına Kiptaş Genel Müdürlüğü’ne gitmelidirler. Kiptaş; hak sahipliği noktasında bazı üyeler asilken bazıları ise yedektir. Asil üyeler, haklarından vazgeçtikleri takdirde sıra yedek üyelere gelmektedir.
KİPTAŞ HAKKINDA EN ÇOK SORULAN SORULAR

KİPTAŞ HAKKINDA EN ÇOK SORULAN SORULAR

Kiptaş Evleri Kaç TL?

Projede 1+1’ler 532.245 TL’den, 1+1 Dubleks daireler 923.518 TL’den, 2+1 Dubleks’ler 1.120.209 TL’den, 3+1 daireler 1.343.159 TL’den, 3+1 Dubleks konutlar 1.328.399 TL’den, 4+1 dairelerse 1.702.220 TL başlayan fiyatlarla beğeninize sunuluyor.

Kiptaştan Nasıl Ev Alabilirim?

Projeye başvurmak için başvuru sahibinin TC vatandaşı ve reşit olması, kendisi veya eşine ait evinin olmaması, daha önce KİPTAŞ’tan konut satın almamış olması gerekmektedir. Ancak ebeveynleri ile yaşayan 18 yaşını doldurmuş tüm bireyler üzerine evi olmaması halinde projeye başvurabilir.

Kiptaş Evleri Satılır Mı?

Gayrimenkul satış vaadi sözleşmesinin imzalandığı tarihten itibaren, sözleşmede belirtilen asgari bekleme süresinden sonra dairenizin satılması mümkün olmaktadır.

Kiptaş Devletin Mi?

İstanbul’un pek çok bölgesinde konut üretimi yapan Kiptaş, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin konut şirketidir.

Kiptaş Kime Ait?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki olan KİPTAŞ, 8 Mart 1995 yılında kuruluşunu tamamlamış ve İstanbul Konut İmar Plan Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Yorum Yap