TOKİ Resmi Sitesi (toki.gov.tr) – TOKİ’nin Numarası Kaç?

TOKİ Resmi Sitesi (toki.gov.tr) - TOKİ'nin Numarası Kaç?

Önemli Başlıklar:

Yaşanabilir kentsel alanlarda vatandaşların güvenli ve depreme dayanıklı projelerde yaşamalarını amaç edinen TOKİ resmi sitesi toki.gov.tr, iletişim – telefon numarası kaç, satış ve sorgulama işlemleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. TOKİ resmi sitesi www.toki.gov.tr üzerinden TOKİ ile ilgili her türlü bilgiye ulaşmak mümkün.

Ülkemizde konut ihtiyacı her yıl belli bir düzeyde seyretmektedir. İnsanlar her sene evlenmekte ve boşanmaktadır. Bu insanlar için de her sene konut ihtiyacı doğmaktadır. Bu nedenle bu ihtiyaçların karşılanması için inşaat sektörü her yıl yüz binlerce konut üretmektedir. Ancak özellikle dar gelirli vatandaşlar bazen konut ihtiyaçlarını karşılamakta zorlanıyorlar. TOKİ konutlarını hak geçmesin diye internet üzerinden kura şeklinde dağıtmaktadır. Bu evlere sahip olmak isteyenlerin internet üzerinden başvuru yapmaları gerekiyor. Daha sonra yine internet üzerinden TOKİ kurasını kazanıp kazanmadığını öğrenebiliyor. Bu işlemlerin hepsi TOKİ internet sitesi üzerinden yapılabiliyor.

TOKİ Nedir?

Ülkemizde dar gelirli vatandaşlara konut sağlamak amacıyla 1984 yılında TOKİ kurulmuştur. Toplu Konut İdaresi anlamına gelen TOKİ, Çevre ve Şehircilik Bakanlığına bağlı bir kuruluştur. Ülkemizde yaptığı birçok farklı konutla insanların konut ihtiyaçlarını karşılamaya çalışmaktadır. Yaptığı konutlar lüksten uzak ve insanların temel barınma ihtiyaçlarını karşılamaya yöneliktir. Bu sayede geçen otuz beş yıl içerisinde milyonlar dar gelirli insanı konut sahibi yapmıştır.

TOKİ resmi sitesi üzerinde ülkenin birçok farklı yerinde devam eden inşaatlara bakmak mümkün. Nerede inşaat yapılıyor, bu inşaatlara başvuru yapılabiliyor mu gibi sorularınıza cevap alabilirsiniz. Bu sayede tüm işlemleriniz kolay bir şekilde gerçekleştirmesi mümkündür. İnternet sayesinde TOKİ ile ilgili her türlü bilgiye ulaşmanız mümkün ve kura sonuçlarına da ulaşılabiliyor.

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), sağlıklı ve yaşanabilir kentsel alanlarda yeterli ve nitelikli sosyal konutlar üreterek özellikle konutu olmayan vatandaşlarımızın az peşinat, düşük taksit ve uzun vadelerle kira öder gibi ev sahibi olmaları için faaliyetlerini sürdürmektedir. 1984 yılından bu yana bir kamu idaresi olarak gayrimenkul sektöründe önemli görevler üstlenen TOKİ, özellikle 2002 yılından itibaren yeniden yapılandırılarak ülkemizin sosyal konut üretiminde öncü olmuştur.

2003 yılından bu yana 6 binin üzerinde ihale gerçekleştirilmiş, 3 bin 720 şantiyede faaliyetlerini sürdürerek 845 bin konut rakamına ulaşılmıştır. Ayrıca kamu kuruluşlarının ihtiyaç duyduğu, sağlık, eğitim, spor, güvenlik ve kültür binalarının yapımında da etkin görevler almıştır. TOKİ, Cumhurbaşkanımızın başlattığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızın koordinasyonunda yürütülen 250 bin sosyal konut ve Millet Bahçeleri projesi ile şehirlerimizde sağlıklı yaşam alanlarının çoğaltılması, yeşil alanların büyütülmesi ve yaşam kalitesinin yükseltilmesi, yatay mimariyi, ortak yaşamı, kentsel aidiyeti, mahalle kültürünü ve kent bilincini esas alan projelerin geliştirilmesi ve üretilmesi yönünde edindiği tecrübe, nitelikli ve çalışkan insan kaynağı ve finansman becerileri ile vatandaşlarımıza hizmet etmeyi sürdürecektir.

TOKİ Resmi Sitesi (toki.gov.tr) - TOKİ'nin Numarası Kaç?

TOKİ İletişim

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığının (TOKİ) projeleri ve başvuru koşulları ile kentsel dönüşüm gibi konularda bilgi sahibi olmak isteyenler, “444 86 54” numaralı “Alo TOKİ” hattını arayabilecek.

Toplu konut İdaresi resmi sitesi üzerinde İletişim bölümü yer almaktadır. Vatandaşların kura süreçlerinde ya da başvuru süreçlerinde karşılaştıkları birçok farklı sorun vardır. Ayrıca devam eden inşaatların ne düzeyde olduğu ve nerelerde inşaat yapılıyor gibi bilgileri sormak mümkün. TOKİ ile ilgili yaşanabilecek hukuki sorunlarla alakalı arabuluculuk hizmetleri mevcuttur. TOKİ, herkese bu hizmetlerden yararlanma olanağı sağlamaktadır. Bunun için arabuluculuk@TOKİ.gov.tr adresini ziyaret edere buraya isteğinizi yazmak mümkün.

TOKİ ile yaşanabilecek anlaşmazlıklarda arabuluculuk hizmetleri çok yararlı olmaktadır. Çankaya’da bulunan ofiste arabuluculuk davetleri gerçekleştirilecektir. Herhangi bir sorun mahkemeye gitmeye gerek kalmadan kolayca çözülebilecektir. TOKİ İletişim adreslerinden de bahsetmek gerekiyor. TOKİ kurumunun Ankara’da ve İstanbul’da olmak üzere iki merkezi vardır. Merkez bina Ankara’da olup İstanbul’da da hizmet binası mevcuttur. Çankaya’da bulunan merkez binasında TOKİ ile alakalı birçok farklı danışmanlığa, koordinatörlüğe ve başkanlığa ulaşmak mümkün. İstanbul’daki hizmet binasında da yine birçok şeye ulaşılabilir.

İletişim bilgilerinden çağrı merkezi bilgilerine, e-posta ve kep adreslerini ulaşmak mümkündür. Aynı zamanda UETS adresi ya da telefon bilgilerine de ulaşılabiliyor. İletişim bölümünde aynı zamanda şikayet formu da mevcuttur. Burada çeşitli kişisel bilgileri yazarak her türlü şikayeti anlatmak mümkündür. Anket doldurmak isteyen kişiler de İletişim bölümünden Anket bölümüne giderek istedikleri anketi doldurabilirler.

8 Yorumlar

  • Emekliyim 3 defa TOKİ’ye yazıldım çıkmadı 4.üncüsünü yazılacagım İnşaallah bu sefer çıkar Hadi hayırlısı

  • Dar gelirli 894 tl da demissiniz millet 500 tl kirasını zor odyo bumu dar anlayışı insaf ya 300 400 olsa neyse napalim hep kayinvalidemizlemi duralım eşim engelli ve 3 çocuğum var bu pahalilikta nasıl alalım o kadar parayı nasıl ödeyelim siz söyleyin ya bi askeri ücrete bakın bi pahaliliga bi de istenen aylık fiyata

    • Toki ye neden faizi bulaştırıyosunuz sayın yetkililer millet zaten faizin içine gömülmüş lütfen iyi düşünün ve bu faizi kaldırn önceki tokilerde faiz yok dikkatinizi çekerim bunu bir kez daha düşünün umarım anlatabilmişim millet zaten in çogu faizle boğuşuyor saygılar

  • Müstakil arsa çekilişlerinde hak sahibi olanlar için sözleşme ve konut yapımına başlangıcı ile ilgili zaman belirli mi? ne şekilde haberdar olacağız bilgi alabilirmiyiz?

Yorum Yap