Bingöl Senetle Araba

Bingöl Senetle Araba - Bingöl Senetle Araba Nasıl Alınır?

Kredi oranlarının en düşük olduğu dönemlerde dahi kredi ile ev ya da araba almak, cebinizden en az %50 oranında fazla çıkmasına sebep oluyor. Bu sebeple Türkiye’nin dört bir yanında senet ile araba alma modeli ortaya çıktı. Peki Senetle araba nedir? Bingöl’de Senetle araba nasıl alınır? Bu sistemin riskleri var mı? Gelin hep beraber öğrenelim.

İnternet veri tabanında senet ile araba satışına dair birçok bilgi yer alıyor. Bu bilgilerin bir kısmı oto galeriler, bir kısmı faizsiz ödeme sistemleri, bir kısmı ise arabayı satan şahıslar tarafından sağlanmakta. Kısacası, arabasını senet ile satmak isteyen herkesin başvurabileceği bu yönteme aynı zamanda otomotiv sektöründeki galericiler ve aynı zamanda aracı şirketler de ön ayak oluyorlar. Senet ile araba satışı, aracı peşin ya da vade farklı fiyatına senet imzalamak ve taksitlendirmek üzere yapılan satış işlemidir.

Bingöl Senetle Araba Alınabilecek İlçeler

 • Adaklı
 • Genç
 • Karlıova
 • Kiğı
 • Merkez
 • Solhan
 • Yayladere
 • Yedisu

Bingöl Senetle Araba Nasıl Alınır?

Bu işlem için her firma ve her bireyin kendi kriterleri mevcut. Örneği, Bingöl ilinde senetle araba almak isteyen birinin, öncelikle hangi sistem dahilinde araba alacağını iyi bilmesi ve buna karar vermesi gerekiyor. Dilerseniz bu sistemleri inceleyerek devam edelim.

 1. Araç Sahibinden Senetle Araba Almak

Aracın kendi sahibi tarafından taksite bağlanması ve bunun karşılığında senet imzaladığınız satın alma biçimidir. Aranızdaki anlaşmaya göre değişen vadelerde senet imzalar ve bu senetleri vadesi geçmeden ödemek sureti ile ödeyerek borcunuzu tamamlarsınız.

 1. Oto Galerilerden Senetle Araba Almak

Oto galeri denildiğinde insanın aklına bazı soru ve sorunlar gelse de işini dürüstçe yapan ve bu alanda lider olan birçok galerici var. Bu galeriler senetle araç satışı sağladığı gibi kısmi peşinat sonrası kalan tutara da senet karşılığı yardımcı olabiliyorlar. Galerilerin verdiği vade genellikle 6 ile 36 ay arasında değişiyor.

 1. Faizsiz Ödeme Sistemleri ile Senetli Araba Almak

Bu sistem son yılların en popüler ödeme yöntemi. Ancak, sistemin bir de dezavantajı mevcut. Bu dezavantaj aracı hemen teslim alamıyor olmanız. Eğer bu sistemi tercih ediyorsanız, diğer iki sisteme nazaran çok daha güvenilir olmasına rağmen, aracı alacağınız vadeyi beklemeniz gerekiyor.

Yorum Yap