2022 Model Tofaş Şahin Satışa Çıkmaya Hazırlanıyor! Yeni Tofaş Şahin Fiyatları Ne Kadar?

Yeni Model Tofaş Şahin Satışa Çıkmaya Hazırlanıyor! 2022-2023 Tofaş Şahin Fiyatları Ne Kadar?

2022 model Tofaş Şahin olduğu iddia edilen görüntüler sosyal medyada dolaşmaya başladı. Türkiye’de satışa çıkması beklenen 2022 yeni model Tofaş Şahin fiyatları, özellikleri ve satış tarihi ile ilgili edindiğimiz bilgileri paylaşıyoruz.

Şu anda ülkemizde neredeyse sıfır otomobil fiyatına satılan ikinci el Tofaş Şahin ile ilgili bomba bir gelişme daha yaşandı. Türkiye’de efsane haline gelen model olan Tofaş Şahin hakkındaki iddiaların ardı arkası kesilmek bilmiyor. Son üretimi 2002 yılında yani bundan tam 20 yıl önce sona eren Tofaş Şahin modeline ilgi bitmek bilmiyor. Özellikle modifiyeli Tofaş Şahin’ler otomobil tutkunlarını cezbetmeye devam ederken yeni haberler ise büyük ilgi görmeye devam ediyor. Kuş serisinin en çok sevilen, en çok tercih edilen ve en çok satan modeli Tofaş Şahin için yeni çıkan haber ise bildiklerinizden çok daha farklı.

Tofaş Şahin’in Türkiye’de satışa çıkmasının kesinleşmesi otomobil tutkunlarını bir hayli heyecanlandırdı. Geçtiğimiz aylarda 2022 model Tofaş Şahin’in yeni üretimi olacağı hatta elektrikli olacağına dair iddialar otomobil dünyasında büyük bir heyecan yaratmıştı. İddialara göre Tofaş Şahin hem elektrikli olacak hem de kasasında çok önemli değişikliklerin yapılacağı iddia edilmişti. Hem görünüşü, hem de fiyatıyla genele hitap eden bir model olan Şahin, yıllar sonra tekrardan yollara çıkmak için gün sayıyor. Elektrikli motor yerine 0.9 litrelik benzinli bir motorda karar kılındı. Toplamda 70 beygirlik bir güç üretecek bu motor, yakıt tasarrufu tarafında önemli bir görev üstlenecek. Bu motorun tercih edilmesindeki en önemli neden tabi ki fiyatları olabildiğince aşağıya çekmek. Şu anda otomobilin geliştirme aşamasının büyük bir bölümü tamamlanmış durumda. Eğer sızdırılan bilgiler gerçekse, 2022’inin son çeyreğinde üretim bandının kurulumuna başlanması planlanıyor. Bu iddiaların ardından Tofaş Şahin modelinin 2023 etiketi ile üretim bandına gireceği de bir diğer iddialar arasında. Ayrıca yeni model Tofaş Şahin’in fiyat bilgisine detaylar da dikkatlerden kaçmadı.
2022 Tofaş

2022 Tofaş Şahin Fiyatları Kaç Para?

2023 model Tofaş Şahin’in 300.000 bin TL gibi bir rakama satılacağı konuşuluyor. Tofaş Şahin’in satış fiyatı için 15 bin Euro civarında bir fiyattan bahsedildiğini söyleyebiliriz. 15 bin Euro günümüzde 235 bin TL gibi rakama denk geliyor. Yüzde 15’lik elektrikli araç ÖTV’si ve yüzde 18’lik KDV’yi eklediğimizde Tofaş Şahin için 310 bin TL tutarında bir etiketin çıkacağını söyleyebiliriz. Dediğimiz gibi bu bilgiler şu anda sadece bir iddia yani Tofaş Şahin ile ilgili resmi bir açıklama gelmiş değil. Önümüzdeki günler Tofaş firması tarafından resmi bir açıklama geldiği takdirde sizler paylaşmış olacağız.

2022 Model Tofaş Şahin’ler Heyecanlandırdı

Tofaş efsaneleşen başarısını Şahin, Doğan ve Kartal ile yakaladı. Tofaş Şahin 2022 yılında tekrardan yollara inmeye hazırlanması ezelden bugüne tutkunlarını bir hayli sevindirdi. Ortaya atılan yeni iddiaya göre Tofaş Şahin’in 2022 model yeni versiyonunu Etiyopya üretecek. 2022 model Şahin elektrikli bir motorla gelecek ve tam otomatik olacak. Tofaş Şahin, Etiyopya dışında farklı ülkelere de ihraç edilecek ve tutkunlarının beğenisine sunulacak. Tofaş Şahin’in 2022 model yeni versiyonunda çift parçalı şase yapısından, tek parçalı şase yapısına dönülecek böylece ufak kazalarda bile araç ortadan bölünmeyecek. Şahin daha önce Türkiye ve Mısır’da çok popüler hale gelmişti. Bu nedenle Şahin’in Türkiye’de de tekrardan satışa sunulacağını ön görebiliriz.
2022 Tofaş Şahin

Yeni Model Ne Zaman Satışa Çıkarılacak?

Son günlerde 2022 Tofaş Şahin ile ilgili detaylar yavaş yavaş gün yüzüne çıkmaya başladı. Son olarak 2002 yılında üretilmiş ve daha sonra ülkemizde üretimi durdurulan efsane model Tofaş Şahin hakkında elektrikli olarak geri döneceği konuşulurken bazı sosyal medya hesaplarında ise 2022 model Tofaş Şahin’e ait olduğu görüntüler paylaşılmaya başlandı. Hatırlayacağınız üzere Tofaş Şahin modeli Mısır ve Etiyopya’da yeniden üretim bandına çıkacağı iddia edilmişti. Hatta daha önemlisi 2022 model Tofaş Şahin’in 2022 Eylül ayının sonlarında Türkiye’de de satışa çıkacağı bile iddia edilmişti. Hali hazırda fosil yakıtlardan elektrikli yakıtlara bir geçiş söz konusu. Bu geçişi fırsata çevirmek isteyen yetkililer yeni nesil Şahin’in elektrikli motorla gelmesi kararını aldığı ise bir diğer iddialar arasında. Uzun süredir otomobil gündemindeki sıcaklığını koruyan 2022 model Tofaş Şahin iddialarının ardından bazı sosyal medya hesaplarından görseller paylaşılmaya başlandı. Ancak ülkemizde faaliyetlerine devam eden Tofaş konu ile ilgili şu ana kadar resmi bir açıklama yapmadı. Somut adımlar atılmaya başlandığında ise Tofaş’tan da resmi bir açıklama gelecektir diye düşünüyoruz.

2022 Tofaş haberleri her geçen gün merakla takip edilmeye devam ediyor. Özellikle sosyal medya platformlarında 2022 model Tofaş‘a ait olduğu iddia edilen görüntüler büyük beğeni topladı. 2022 model Şahin ile ilgili gelişme ve duyuruları bu sayfadan paylaşmaya devam edeceğiz.

Yorum Yap