TOKİ Kırklareli

TOKİ Kırklareli

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ’nin Kırklareli’de hayata geçirdiği konut projelerine yoğun ilgi devam ediyor. Dar gelirli vatandaşların ev sahibi olmasına yönelik projeleri hayata geçiren TOKİ, Kırklareli’de olduğu gibi Türkiye’nin birçok noktasında yapımı devam eden ve satışa çıkarılacak olan sosyal konutların başvurularını almaya devam ediyor.

Satış öncesi kayıt işlemlerinin bulunmadığı TOKİ Kırklareli başvurularında satışı gerçekleştirilen standart tip konutların kiralanma durumu bulunuyor. Bazı istisnai durumlar dışında 3+1 evlerin kiralanabilmesi Toplu Konut İdaresi Başkanlığı insiyatifinde bulunmaktadır. Toki’nin Kırklareli’de satışa çıkardığı evlere başvuru yapmayı düşünen vatandaşların merak ettiği soruların arasında her şehirde konut satışı için başvuru yapılıp yapılamadığı…

Alt gelir ile kuralı gerçekleştirilen satışlarda, başvuru yapacak olan vatandaşların projenin bulunduğu nüfusa kayıtlı olması ya da burada ikamet etmesi şartı aranmaktadır. İkamet ve nüfusa kayıt şartının aranmadığı satış tipi açık satışlar. İstisnai durumlar dışında gerçekleştirilen açık satışlarda ikamet ya da nüfusa kayıt şartı aranmamaktadır. Detaylı bilgiler ilgili projeler için belirtilen satış duyurularında açık bir şekilde belirtilmektedir.

TOKİ Kırklareli Emekli Başvuruları

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından Kırklareli şehrinde hayata geçirilen TOKİ projelerinde emekliler için de kontenjan bulunmaktadır. Toki Kırklareli projelerine başvuruda bulunacak olan emeklilerin Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan emekli olması gerekmektedir. Bireysel emeklilik ile emeklilik hakkı kazanan vatandaşların başvuruları emekli statüsünde değil diğer alıcılar kategorisinde değerlendirilecektir.

TOKİ Kırklareli Hangi İlçelerden Başvuru Yapılabilir?

 • Babaeski
 • Demirköy
 • Kofçaz
 • Lüleburgaz
 • Merkez
 • Pehlivanköy
 • Pınarhisar
 • Vize

TOKİ KIRKLARELİ BAŞVURU ŞARTLARI

Projeye başvuru yapabilmek için, başvuru sahibinin;

 1. T.C. vatandaşı olması,
 2. Proje il /ilçe sınırları içerisinde 1 yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya Proje il veya ilçe nüfusuna kayıtlı olması,
 3. Konut satın almak için başvuruda bulunanların kendileri, eşleri ve velayetleri altındaki çocukları üzerine T.C. sınırları dahilinde tapuda kayıtlı bağımsız konutlarının bulunmaması, kendileri, eşleri ve velayetleri altındaki çocuklarının daha önce Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması şartları aranacaktır. (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç). Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimlerinden; tapuda kayıtlı konutu olanlar veya Toplu Konut İdaresinden Hak Sahipliği Belgesini kullanmadan normal satış şartları ile konut alanlar, SGK’dan alacakları Hak Sahipliği Belgesi ile başvuru yapabileceklerdir.
 4. Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 5.500 TL olması gerekmektedir. (İstanbul İli için 6.000 TL (Başvuru sahibinin ve eşinin gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dâhil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin toplamı.) (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile bunların Dul ve Yetimleri Hariç)
 5. Bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapılabilecektir.
 6. Başvuruları yapacak vatandaşlarımızın; 25 yaşını tamamlamaları gerekmektedir.
 7. Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile bunların Dul ve Yetimlerinde; Konutlar %10 peşin 240 ay vadeli sabit taksit ödemeli ve taksit başlangıçları teslim tarihini takip eden ay itibariyle başlayacak şekilde satılacaktır. Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan alınan “HAK SAHİPLİĞİ BELGESİ” ile Projenin bulunduğu İl sınırları içerisinde son 3 yıldır oturuyor olduklarına dair adrese dayalı nüfus kayıt sisteminden alacakları belge veya İl nüfusuna kayıtlı olduklarına ait belgeler istenecektir.

TOKİ KIRKLARELİ BAŞVURU NASIL YAPILIR

BANKADAN YAPILACAK BAŞVURU İŞLEMLERİ:

Başvuruların kabul edileceği yer: Projesine göre T. C. Ziraat Bankası A.Ş./T. Halk Bankası A.Ş.’nin Proje ilindeki yetkili şubeleri (Projelerin Bankası ekli listede belirtilmiştir.)

Başvuru sahipleri;

Nüfus Cüzdanı ile birlikte;

 • Şehit Aileleri, Terör, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri, Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan alacakları “Belgeyi”
 • Engelli vatandaşlarımız, Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından verilen kimlik kartının fotokopisi veya tam teşekküllü bir devlet hastanesinden alınmış sağlık heyet raporunu (en az % 40 engelli olduğuna dair) “Belgeyi”
 • Yetkili banka Şubelerinde “Başvuru ve Satın Alma Taahhütnamesi” imzalayacaktır.

Başvuru işlemleri sırasında;

2+1 konutlar için; 500-TL (beşyüztürklirası) başvuru bedeli alınacaktır.

3+1 konutlar için; 1.000-TL (bintürklirası) başvuru bedeli alınacaktır.

(Şehit Aileleri, Terör, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç)

E-DEVLET TOKİ KIRKLARELİ BAŞVURU NASIL YAPILIR

Başvuru sahibi;

 • E-devlet üzerinde, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı hizmetleri arasında yer alan “Konut İşyeri Başvuru” hizmeti ile başvuru yapabilmektedir.
 • Başvuru ekranında, bilgilendirme ve ilan metninde başvuru şartları ile ilgili bilgilendirme yer almaktadır.
 • E-Devlet üzerinden yapılan başvurunun tamamlanması için ilgili banka tarafından SMS ile tarafınıza iletilen hesap numarasına Başvuru Bedeli’nin yatırılması gerekmektedir.
 • Başvuru durumunuzu E-Devlet Başvuru Listesi ekranından takip edebilirsiniz.
 • Internet Bankacılığı üzerinden gerçekleştirilecek başvuru bedeli ödemelerinde sahte SMS bilgilendirmesine karşı dikkatli olunması ve hesabın adınıza başvuru işlemi için açılmış hesap olduğundan emin olunması önemle duyurulur…

Tek Haneden Tek Başvuru

Gerçekleştirilmekte olan Toki Kırklareli alt gelir ve kuralı satışlarda, aynı evde ikamet etmekte olan vatandaşlar arasından sadece bir kayıt geçerli sayılmaktadır. Gerçekleştirilen açık satışlarda ise aynı haneden tek başvuru şartı aranmamaktadır. İlgili projenin satış duyurusunda gerekli açıklamalar yer almaktadır.

Yatay mimarı anlayışı hayata geçirilen ve mahalle ve komşuluk kültürlerinin yaşatılmasına uygun bir şekilde inşa edilecek Toki Kırklareli başvuruları başladı. Dar ve orta gelirli vatandaşların piyasa koşullarında ev sahibi olmasına olanak sağlayan Toki sosyal konut projeleri ile bugüne kadar 3,5 milyon kişi hayalini kurduğu eve uygun ödeme seçenekleri ile sahip olmuş durumda.

Yorum Yap