Toki Kahramanmaraş

Toki Kahramanmaraş

Toki Kahramanmaraş evleri nerede, hangi ilçelerde var? Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından hayata geçirilen konut projelerine olan başvurular yoğun bir şekilde devam ediyor. Bu kapsamda Kahramanmaraş şehrinde de dar gelirli vatandaşların konut sahibi olabilmeleri için çalışmalar devam ediyor. Kahramanmaraş’ta inşa edilecek evlere başvuruların nasıl yapılacağını dair açıklamalar geldi. Toki Kahramanmaraş evleri başvuru şartları neler? Konutların başvuracak olanların bilmesi gerekenler…

Toki tarafından gelen konut haberleri dar ve orta gelirli vatandaşların yüzünü güldürdü. Yatay mimari anlayışının yanı sıra mahalle ve komşuluk kültürlerini de içinde barındıracak olan sosyal konut projelerine olan ilgi her geçen gün artıyor. Toki sosyal konut projeleri dahilinde Kahramanmaraş’ta yeni evler inşa edilecek. Kahramanmaraş’ta başvuruların nereye ve nasıl yapılacağı vatandaşlar tarafından cevabı en çok merak edilen sorular arasında geliyor. İşte merak edilenler ve bilinmesi gerekenler…

TOKİ Kahramanmaraş Hangi İlçelerde Var?

 • Afşin
 • Andırın
 • Çağlayancerit
 • Dulkadiroğlu
 • Ekinözü
 • Elbistan
 • Göksun
 • Nurhak
 • Onikişubat
 • Pazarcık
 • Türkoğlu

TOKİ KAHRAMANMARAŞ BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Projeye başvuru yapabilmek için, başvuru sahibinin;

 1. T.C. vatandaşı olması,
 2. Proje il /ilçe sınırları içerisinde 1 yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya Proje il veya ilçe nüfusuna kayıtlı olması,
 3. Konut satın almak için başvuruda bulunanların kendileri, eşleri ve velayetleri altındaki çocukları üzerine T.C. sınırları dahilinde tapuda kayıtlı bağımsız konutlarının bulunmaması, kendileri, eşleri ve velayetleri altındaki çocuklarının daha önce Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması şartları aranacaktır. (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç). Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimlerinden; tapuda kayıtlı konutu olanlar veya Toplu Konut İdaresinden Hak Sahipliği Belgesini kullanmadan normal satış şartları ile konut alanlar, SGK’dan alacakları Hak Sahipliği Belgesi ile başvuru yapabileceklerdir.
 4. Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 5.500 TL olması gerekmektedir. (İstanbul İli için 6.000 TL (Başvuru sahibinin ve eşinin gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dâhil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin toplamı.) (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile bunların Dul ve Yetimleri Hariç)
 5. Bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapılabilecektir.
 6. Başvuruları yapacak vatandaşlarımızın; 25 yaşını tamamlamaları gerekmektedir.
 7. Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile bunların Dul ve Yetimlerinde; Konutlar %10 peşin 240 ay vadeli sabit taksit ödemeli ve taksit başlangıçları teslim tarihini takip eden ay itibariyle başlayacak şekilde satılacaktır. Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan alınan “HAK SAHİPLİĞİ BELGESİ” ile Projenin bulunduğu İl sınırları içerisinde son 3 yıldır oturuyor olduklarına dair adrese dayalı nüfus kayıt sisteminden alacakları belge veya İl nüfusuna kayıtlı olduklarına ait belgeler istenecektir.

E-DEVLET ÜZERİNDEN TOKİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Başvuru sahibi;

 • E-devlet üzerinde, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı hizmetleri arasında yer alan “Konut İşyeri Başvuru” hizmeti ile başvuru yapabilmektedir.
 • Başvuru ekranında, bilgilendirme ve ilan metninde başvuru şartları ile ilgili bilgilendirme yer almaktadır.
 • E-Devlet üzerinden yapılan başvurunun tamamlanması için ilgili banka tarafından SMS ile tarafınıza iletilen hesap numarasına Başvuru Bedeli’nin yatırılması gerekmektedir.
 • Başvuru durumunuzu E-Devlet Başvuru Listesi ekranından takip edebilirsiniz.
 • Internet Bankacılığı üzerinden gerçekleştirilecek başvuru bedeli ödemelerinde sahte SMS bilgilendirmesine karşı dikkatli olunması ve hesabın adınıza başvuru işlemi için açılmış hesap olduğundan emin olunması önemle duyurulur…

Sadece Kahramanmaraş değil Türkiye’nin dört bir yanında çok sayıda konutu hayata geçiren Toki, sosyal konut projeleri için başvuruları toplamaya devam ediyor. Dar ve orta gelirli vatandaşların piyasa koşullarında ev sahibi olmasını merkeze alan Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) estetik, yatay mimari anlayışı ile tasarlanan, mahalle ve komşuluk kültürünün iç içe olacağı projeler oluşturmaya devam ediyor. 2003 yılından günümüze kadar kar amacı gütmeden, özellikle maddi sıkıntılarından dolayı konut sahibi olmayan vatandaşlar için konut üretim seferberliği içerisinde olan Toki, Kahramanmaraş ilimizde de hayat geçirdiği ve geçireceği projeler ile vatandaşların hayalini kurdukları eve sahip olmasını amaçlıyor.

Yorum Yap