TOKİ Ankara Kuzeykent 3.Bölge Konutları Ne Zaman Teslim Edilecek

TOKİ Ankara Kuzeykent

Başkent Ankara’da hayata geçirilecek olan TOKİ Ankara Kuzeykent 3.bölge konutlarının 21 Ekim ile 31 Ekim tarihleri arasında teslimlerinin yapılacağı duyurusu yapıldı. 686 adet konuttan oluşan projenin teslim tarihleri belirlendi.

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ, resmi web sitesinden gerçekleştirdiği açıklama ile Ankara Kuzeykent 3.bölgede yer alan 686 adet konutun Konut Teslim Programı çerçevesi dahilinde TOBAŞ aracılığı ile teslimlerin gerçekleştirileceğini duyurdu. İlgili konut teslimleri şantiye alanında gerçekleştirilecek. Saat 09:00 itibari ile başlanılacak olan teslimler için katılımcılar kendilerine bildirilen zaman içerisinde hazır bulunmaları gerektiği bilgisi iletildi.

Bildirilen tarihten farklı bir zaman içerisinde teslim almaya gelen katılımcıların işlemleri, o günün katılımcılarına ait teslim işlemlerinin tamamlanmasının ardından gerçekleştirilecek. Taksit borcu olan katılımcıların ödemeleri gecikme faizleri ile birlikte olma koşulu ile defaten alınacak.

Teslim almaya hak kazanan vatandaşların ilgili teslimlerden ötürü doğacak KDV ödemelerini Halk Bankası’nın Mithatpaşa Şubesi’ne ödemeleri gerekmektedir. Teslim sırasında yetkili müşavir firmaya dekontun ve faturanın ibraz edilmesi gerekmektedir. KDV ödemesinin gerçekleştirilmemesi halinde konut teslimleri kesinlikle yapılmayacaktır. Hak sahiplerinin bu konuyu dikkate almaları önem arz etmektedir.

KONUT TESLİMİ İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR VE BELGELER

  • Hak sahibine ait nüfus cüzdanı ve 1 adet fotokopisi
  • İlgili konuta ait Gayrimenkul Satış Sözleşmesi nüshası
  • Vekaleten temsilde bulunan vatandaşlar için vekalet ve 1 adet fotokopisi
  • KDV ile site yönetimi ortak gider avansının ödendiğine kanıtlar belge ya da fatura
  • Olması halinde Devir Sözleşmesi nüshası ve 1 adet fotokopisi

 

Konut Teslim Tutanağı ve Konut Tespit Föyü, hak sahiplerinin evraklarının eksiksiz olması halinde katılımcılara imzalatılacaktır. Ankara Kuzeykent 3.bölgeye ait 686 adet konutun teslim programı şu şekilde:

Blok Numarası KDV Ödeme ve Teslim Tarihi Konut Adeti
TİP10A-21 21 Ekim 40
TİP10A-25 22 Ekim 36
TİP10-5 23 Ekim 36
TİP10-6 24 Ekim 40
TİP10-7 25 Ekim 40
TİP7-1B – 3 30 Ekim 30
TİP7-1B – 4 ve 5 31 Ekim 31

 

Yorum Yap