Rize Senetle Araba

Rize Senetle Araba

Araba sahibi olmak bundan elli yıl öncesinde lüks ihtiyaçlar listesinde gösterilebilirdi. Ancak artık araba sahibi olmak birincil ihtiyaçlar listesine dahil edilebilir duruma geldi. İhtiyaçlar değiştikçe ve yaşadığımız şehirler de geliştikçe araba sahibi olma zorunluluğunu beraberinde getirdi. Ulaşımın zorlaşması toplu taşımanın, süreli olarak sağlanması ve hatta hala şehirlerin birçok bölgesine toplu ulaşım imkanının rahat bir şekilde sunulmaması araba almak için bir sebep haline geldi.

Özellikle aile yaşamının vazgeçilmez parçası haline gelen arabalar, maddi imkân ve yeterliliklere göre tercih edilebilmektedir.  Maddi imkanlarınız peşin fiyatına araba almaya yetmiyor olabilir ya da banka kredi siciliniz düşük olduğu için kredi çekemiyor olabilirsiniz. İşte bu gibi durumlar da faydalanabileceğiniz bir yöntem daha var. Ödeme kolaylıkları arasında bulunan senetle araba almak hakkında şu bilgileri bir araya getirdik.

Rize Senetle Araba Nasıl Alınır

Banka kredisi kullanmak istemeyen veyahut bankalardan çeşitli nedenlerle kredi alamayan tüketicinin yardımına koşan bir sistemden bahsedelim. Senetle araba almak. Mevcut banka kredilerinde bulunan yüksek faiz oranları tüketicinin belini büktüğünden daha kolay olan senetle araba satın alma yolu sıklıkla tercih edilmektedir. Senet ile araba almanın en büyük artısı peşinat ödeme zorunluluğu olmamasıdır. Tüketicinin ödeme zorluğu yaşamaması adına birçok kolaylıkla sunulan sistem her bütçeden bireyin rahatlıkla araba sahibi olmasına yardımcı oluyor.

Ekonomik yaşamın zorlukları ve para biriktirmenin de zor olduğu gerçeğini düşününce senetle araba satın alabilmek birçok noktada tüketicinin lehine bir durum olarak karşımıza çıkıyor. Peki, senetle araba almak istediğimizde nerelere gidebiliriz? Rize’de bize bu konuda yardımcı olacak araba galerileri kişi ya da kurumlar mıdır?

Rize Senetle Araba Alınabilecek İlçeler

 • Ardeşen
 • Çamlıhemşin
 • Çayeli
 • Derepazarı
 • Fındıklı
 • Güneysu
 • Hemşin
 • İkizdere
 • İyidere
 • Kalkandere
 • Merkez
 • Pazar

Rize Senetle Araba Satanlar

Rize’de senetle araba satın almak için yola çıkacaksınız. Buna uygun firma arayışına girdiniz varsayalım öncelikle sistemin içeriğinden bahsederek yapılacak işlemlerden haberdar olmanızı sağlayalım. Senetle araba almak için yapacağınız ilk işlem galerici veya satıcı ile birlikle notere gitmektir. Notere belli bir ücret karşılığında arabayı borcu ödemeden satamayacağınıza dair karar çıkartıyorsunuz. Daha sonra galerici ya da satıcı sizin adınıza bankadan arabanın fiyatı miktarınca çekiyor böylece kendi ödemesini almış oluyor,  sizde yapılan senet gereği kredi miktarını galericiye düzenli bir şekilde geri ödüyorsunuz. Borcunuzu tamamen ödedikten sonra araç üzerindeki koruma kararı kaldırılıyor ve satmak isterseniz de bu şekilde aracınızın satışını gerçekleştirebiliyorsunuz.

Rize’de senetle araba satın almak için şehrin ileri gelen galerilerini dolaşarak bu konuda fikir alışverişinde bulunabilirsiniz. Birçok ilde o kadar yaygın hale gelmiş bir durum olan senetle araba alma işlemi için,   sizin de kolaylıkla bu işi yapacak bir yer bulacağınızı düşünüyoruz. Senetle araba alımı yaparken mutlaka alışveriş yaptığınız galerinin güvenilir ve işinde uzman olup olmadığına dikkat etmenizi tavsiye ederiz.

Yorum Yap