Malatya Senetle Araba

Malatya Senetle Araba

Günümüz Türkiye’sinde bir araç sahibi olmak oldukça zor. Yükselen vergiler ve akaryakıt fiyatlarına peşpeşe gelen zamlar nedeniyle bir araç sahibi olsanız bile, aracın aylık masraflarını karşılamak da oldukça zor bir hal almaya başladı. Aracı satın alacak bir paraya sahip olsanız dahi, her ay 1,000 TL veya biraz daha az, araca para harcarsınız.  Bu 1,000 TL’lik faturayı oluşturan temel giderler ise şunlardır, Aracın akaryakıt gideri, aracın muayene ücretinin aylık tutara bölünmüş gideri, MTV vergisinin aylık tutara bölünmüş hali, aracın kasko ve sigortası gibi giderlerdir. Çoğu araç her 10 bin veya 20 bin km’de bakıma girmek zorundadır. Bu bakım esnasında 1,000 TL veya biraz daha fazla muayene ücreti ödersiniz. Ayrıca her yıl aracın modeline göre bir miktar vergi ödersiniz, bu vergiye Motorlu Taşıtlar Vergisi, MTV diyoruz. Bu vergi yıllık olarak alınmakta olup, aracın modeline ve motor gücüne göre değişmektedir. Araç çok eski ve ve düşük motor hacmine sahip ise, genelde yıllık 400 veya 500 TL vergi ödersiniz. Ancak aracın modeli yeni ise ve motor hacmi de büyükse yıllık ödeyeceğiniz vergi 20 bin TL’ye kadar çıkabilir. Bu aldığınız aracın her özelliğine göre değişkenlik gösterebilmektedir.

Malatya’da yaşıyorsanız bir araç sahibi olamamanın tüm zorluklarını bilirsiniz. Araç sahibi olmadığınız zaman otobüs minibüs veya büyük bir şehirde oturuyorsanız metro gibi toplu taşıma araçlarını kullanırsınız. Ancak, araç sahibi olduğunuzda tüm bunları kullanmanıza asla gerek kalmaz. Ayrıca yine tüm bunlara ek olarak, işe veya okula gittiğinizde araç beklemek zorunda kalmazsınız. Araç sahibi olmanın sayısız avantajı olsa da ne yazık ki her vatandaş araba sahibi olamıyor. Ancak bir nebze de olsa sizi ümitlendirecek ve araç satın almayı kolaylaştıracak birkaç bilgi vereceğiz sizlere.

Malatya Senetle Araba Nasıl Alınır

Malatya’da oturuyor ve bir araç sahibi olmayı istiyorsanız, senetle araç satın alabilirsiniz. Maddi durumunuz ister müsait olsun ister olmasın her zaman senetle araç satın alma opsiyonunu kullanabilirsiniz. Günümüzde senetle araç satışı yapan pek çok kurum vardır. Bu kurumlara internet üzerinden çok kolay bir şekilde bir tıkla erişebiliyorsunuz.

Malatya Senetle Araba Alınabilecek İlçeler

 • Akçadağ
 • Arapgir
 • Arguvan
 • Battalgazi
 • Darende
 • Doğanşehir
 • Doğanyol
 • Hekimhan
 • Kale
 • Kuluncak
 • Pütürge
 • Yazıhan
 • Yeşilyurt

Malatya Senetle Araba Satanlar

Malatya’da senetle araba satın almak istiyorsanız, size en yakın olan bir galericiyi ziyaret edebilir ve kolayca senetle araç satın alabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken ilk şey yakınınızda bir galerici olup olmadığını tespit etmektedir. Eğer yakınınızda bir galerici yok ise, internet üzerinden senetle araç satışı yapan kurumlara erişebilirsiniz. Sahibinden.com, arabam.com gibi siteler, senetle araç satışı yapan kurumlara ev sahipliği yaptığından bu kurumlara bu siteler aracılığı ile çok kolay bir şekilde erişebiliyorsunuz.

Malatya, senetle araba satan yerler araması yapan tüm ziyaretçilerimiz, bu internet siteler aracılığı ile bulmuş olduğu güvenilir kurumlara müracaat edebilir, ve senetle alış işlemi yapabilirsiniz. Senetle araba satın almak istediğinizde, ilgili aracı kuruma aracı, 12 aylık taksitler halinde almak istiyorum diyebilirsiniz. Galerici sizden bunun için banka faizine ek olarak bir miktar faiz talep edecektir. Bu faiz banka faizinin yarısı veya tamamı şeklinde olabilir. Faizi ödemeyi kabul ettiyseniz kısa sürede galerici ile anlaşarak aracınızı senetle alabilirsiniz.

Yorum Yap