Kırklareli Senetle Araba

Kırklareli Senetle Araba

Günümüzde araba sahibi olmak oldukça zorlaşmaya başladı. Devletin uygulamış olduğu vergiler araba sahibi olmayı artık bir lüks haline getirmeye başladı. Bu nedenle bir araba sahibi olmak için neredeyse bir serveti gözden çıkarmak gerekebiliyor. Bir araç sahibi olmak her ilde veya bölgede kendi içinde farklı zorluklara sahip oluyor olabilir. Şehir merkezlerinde yaşayan bireyler daha sportif araçlar tercih ederken, taşra bölgelerinde yaşayan vatandaşlar ise genelde daha mütevazı araçlar tercih etmektedir.

Tüm bunlara rağmen bir araç sahibi olmanın, özellikle Türkiye için oldukça zor olduğu söylenebilir. Amerika’da iş görür bir ikinci el araç ortalama 3-4 bin dolar gib fiyatlardan başlarken, Türkiye’de gerçekten iş görür bir araç alabilmek için 50 bin TL gibi bir servet ödemek zorunda kalabiliyorsunuz. Peki Batı’nın incisi Kırklareli’de durum nasıl? Kırklareli’de araç sahibi olmak nasıl bir duygu?

Kırklareli Senetle Araba Nasıl Alınır

Kırklareli’de senetle araba almak istiyorsanız tercih edebileceğiniz pek çok farklı mecra bulunuyor. Ancak bildiğiniz gibi araçlar peşin olarak satılıyor ve eğer nakit paranız yoksa veya aracı ödeyecek kadar bir paraya sahip değilseniz aracı taksitli veya kredili bir şekilde almanız gerekebiliyor. Peşin ödeyecek paranız yoksa üzülmeyin, çünkü senetle veya kredi ile araba veren pek çok kurum bulunuyor ve bu yazıda sizlere bu kurumlardan bahsetmeye çalışacağız.

Eğer maddi gücünüz bir araç almaya yetmiyorsa, aracı senetle veya kredi ile almak mantıklı bir fikir olabilir, ancak senetle araba alacağınız kurumun mutlaka yüksek faizli bir kurum olmaması gerekiyor, bu konuda dikkatli olabilirseniz düşük faiz ve maliyetlerle araç sahibi olabilirsiniz. Ancak bazen maddi durumunuz peşin ödemeye yetse dahi, yine de peşin ödeme yapmayarak senetle araç satın almak isteyebilirsiniz. Bu durumda senetle araba veren yerler konusunda bilgi almanız gereklidir.

Kırklareli Senetle Araba Alınabilecek İlçeler

  • Babaeski
  • Demirköy
  • Kofçaz
  • Lüleburgaz
  • Merkez
  • Pehlivanköy
  • Pınarhisar
  • Vize

Kırklareli Senetle Araba Satanlar

Kırklareli’de senetle araba satan pek çok kurum bulunuyor. Bu kurumların arasında ilk olarak Sahibinden.com web sitesini örnek olarak verebiliriz. Bu site aracılığı ile internette senet ile satış yapan galericileri keşfedebilir ve istediğiniz aracı senetle alabilirsiniz. Senetle araba satın almak istediğinizde, galeri sahibi kişi, sizin adınıza bankadan kredi çeker. Bankadan kredi çektikten sonra ise size senet imzalatır. İmzalanan senette araba satış işleminden elde edilen kar ve faiz farkı eklenir.

Yani 100 bin liralık bir aracı size 105 bin liraya satar ve üstüne bir miktar kadar faiz de ekler. Faiz eklemesi genelde bankaların uygulamış olduğu faiz oranının bir miktar üzerinde olabilir. Bankalar yüzde 11 faiz ile kredi veriyorsa, senetle araba aldığınız yer yüzde 16 gibi bir faiz talep edebilir. Siz borcunuzun tamamını ödediğiniz de borcunuz üzerinden faiz geliri de elde edeceklerdir. Bu şekilde internetten bulduğunuz bir galerici ile görüşebilir ve en uygun fiyat teklifini alabilirsiniz.

Yorum Yap