1 Evim

1 Evim

1 evim az maliyetli ve faizsiz ev almak isteyenlerin tercih ettikleri bir yöntemdir. Hem birikim yapmanın hem de ev almanın güvenli yolunu katılımcılarına sunuyorlar.

1 Evim Nedir?

1 evim, ev alırken bankacılık işlemleri ve ek ödemelerle uğraşmak istemeyenler için önerilen bir sistemdir. Kişiler tarafından yaygın olarak tercih edilmesine rağmen bu sistemi bilmeyenler 1 evim nedir merak ediyorlar. Bu sistemle kişilere kolay yoldan istedikleri yerde ev sahibi olma imkanı veriliyor. Üstelik bu sistemde taksitleri başkaları değil ev almak isteyen kişiler belirliyor. Bu sayede ödeme yapanlar sıkıntıya düşmüyor. Bu sisteme her gelir grubundan ev almak isteyen kişiler başvurarak ev sahibi olabiliyorlar. Bu sistem tamamen müşteri odaklı çalışarak onların güvenle ev sahibi olmalarına olanak sağlıyor.

1 Evim Sistemi

1 evim sistemi katılımcılarına ev almak için çeşitli yöntemler sunuyor. Bu sistemin ilk yöntemi sıra tespitli tasarruf yöntemidir. Bu yöntemde ev almak isteyenler ev sahibi olma zamanları noter huzurunda çekilen kura sonucunda belirleniyor. Bu süreyi tamamlayan kişiler ev sahibi olabiliyorlar. Katılımcılar sıra tespitli tasarruf yöntemine isterlerse peşinat ödeyerek isterlerse de peşinat ödemeden katılabiliyor. Ayrıca bu yöntemde kısa sürede ev sahibi olmanın önü açılıyor. Bu yöntemi seçmek isteyen kişiler öncelikle almak istedikleri ev için kendilerine bir değer belirliyorlar.

Örneğin 200 bin liralık ev almaya karar veriyorlar. Firmaya ev için belirlenen tutar belirlendikten sonra peşinat ödemek isteyenler peşinat ödeyerek bu sisteme katılabiliyorlar. Peşinat olmadan da bu yönteme katılmak mümkün oluyor. Daha sonra kişiler aylık olarak ödeyecekleri tutarı belirliyorlar. Daha sonra istedikleri kişi sayısı gruplarına katılabiliyorlar. Firma ile yapılan sözleşme sonrası bu yönteme katılanlar için kura çekiliyor. Daha sonra da evi teslim alacakları tarihi bekleyerek taksitlerini ödemeye devam ediyorlar. 1 evim sisteminde yer alan bir diğer yöntem serbest planlı tasarruf yöntemidir. Bu yöntemde kişiler evi alacakları tarihi kendileri belirliyorlar.

Aynı şekilde alacakları evleri de kendileri belirledikten sonra isterlerse peşinat ödeyebiliyorlar. Bu yöntemde kişiler peşinat ve ara ödeme yaparak evlerini daha kısa sürede alma imkanına sahip oluyorlar. Ara ödeme zorunluluğu olmayan kişiler istedikleri takdirde ara ödemeyi yapabiliyorlar. Ayrıca belirledikleri tarihte evi aldıklarında eğer isterlerse taksit tutarlarını istedikleri oranda yükseltip ev borcunu daha kısa sürede ödeyebiliyorlar. 1 evim sistemindeki üçüncü yöntem ise konut değer endeksli tasarruf yöntemidir.

Bu yöntemde kişiler başlarda belirledikleri fiyatta evlerine sahip oluyorlar ancak bu yöntemi seçenlerin evleri Merkez Bankası’nın belirlediği oranlarda değerlenerek teslim ediliyor. Kısaca kişiler aynı fiyata daha değerli ev satın almış oluyorlar. Bu yönteme de kişiler aynı şekilde başvuruyorlar. Bu kişilerden asla peşinat alınmıyor. Evin alınacağı zaman kura ile belirlenirken kişiler belirledikleri taksitleri ödemeye başlıyorlar. Tarih gelince de evlerine sahip oluyorlar. Bu sisteme katılanlardan kurada birinci çıkanlar evlerine hemen sahip olurken ileri ki zamanlarda evlerini teslim alanlar ise daha değerli eve sahip olmuş oluyorlar. Bankanın belirlediği artış oranı toplam takside bölündüğünde ortaya çıkan bedel taksit sayısını yansıtılarak ödeme yapılır.

Bu sistemde hak devri yapılamaz. Kurada çıkan kişiye o tarihte ev teslim edilir. Son yöntem ise sıra tespitli tasarruf yöntemidir versiyon 2’dir. Bu yöntemi ilk defa 1 evim uygulamıştır. Bu sisteme kişiler peşinatlı veya peşinatsız olarak katılıyorlar ve noter kurası ile tarih belirleniyor. Belirlenen tarihte ev teslim edilirken taksit oranlarında artış yapılarak evin borcunun daha kısa sürede ödemeleri sağlanıyor.

1 Evim Yorumları ve Şikayetleri

1 evim sistemi aldığı ödüllerle güvenirliğini ve memnuniyetini de kanıtlamış bir sistem olma özelliğine sürdürüyor. Firma hem uluslararası arası alanda hemde ulusal aldığı ödüllerle adından söz ettiriyor. Sistem son 3 yılda 13 uluslararası ödüle s ahip olurken ülkemizde ise 2 ödüle sahip olmuştur. Ayrıca bu sistem Şikayetvar adlı platformda müşterilerin en çok memnun olduğu faizsiz ev alma sistemi olarak farkını ortaya koymuştur. Özellikle Şikayetvar isimli platformda 1 evim yorumları ve şikayetleri konusunda en iyi yorumları alan ve müşterilerin memnun olduğu sistem olarak ödül kazanmıştır. Bu ödülle güvenilirliğini ve müşterilere yarar sağlama anlayışlarını gerçek olduğunu kanıtlamış oldu.

1 Yorum

  • Merhaba ben 2+1 3+1 ev almak istiyorum peşinat vermeden 180-200 metrekare istanbul Gaziosmanpaşa Beylikdüzü Eyüp civarında olabilir kaç ay ve fiyatlar nedir nasıl yardımcı oluyorsunuz iyi günler

Yorum Yap