TOKİ KURA ÇEKİLİŞLERİ NE ZAMAN YAPILACAK? 250 BİN Sosyal Konut Kura Çekiliş Tarihleri Belli Oldu Mu? – 2023 İlk Evim TOKİ Kura Takvimi

TOKİ KURA ÇEKİLİŞLERİ NE ZAMAN YAPILACAK?

Türkiye’nin en büyük sosyal konut projelerinden biri olan “İlk Evim İlk İş Yerim” kurası için geri sayım devam ediyor. Ancak, 6 Şubat’ta yaşanan deprem felaketi nedeniyle çekilişler ertelenmek zorunda kaldı ve vatandaşlar, TOKİ kura çekilişlerinin yeniden başlayacağı tarihi merak ediyorlar. 250 Bin Sosyal Konut Kampanyası kapsamında hak sahibi belirleme kuralarının ne zaman yapılacağına dair araştırmalar internet arama motorlarında yoğunlaşmış durumda. TOKİ kura çekilişleri ne zaman yapılacak? TOKİ’nin deprem nedeniyle ertelenen kura çekilişlerin tarihi açıklandı mı? 250 Bin sosyal konut çekiliş takvimi ne zaman açıklanacak? sorularının yanıtlarına içeriğimizin devamında yer verdik… TOKİ, deprem nedeniyle ertelenen kura çekilişlerinin ne zaman yapılacağına dair henüz resmi bir açıklama yapmadı, ancak yeni bir kura takvimi belirlemek için çalışmalarının sürdüğü biliniyor.

TOKİ KURA ÇEKİLİŞLERİ NE ZAMAN YAPILACAK? | TOKİ’nin İlk Evim İlk İş Yerim projesi kapsamında gerçekleştirdiği 250 bin sosyal konut hak sahibi belirleme kura çekilişleri, Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta meydana gelen büyük deprem ve artçılarından dolayı durduruldu. Bu asrın felaketinde 45 binden fazla vatandaşımız hayatını kaybetti ve yaralar henüz sarılmaya başladı. Bölgeye yardım sevkiyatları ve enkaz kaldırma çalışmaları devam ederken, 6 Şubat ve sonrasında yapılması planlanan kura çekilişleri ertelendi. Şimdi vatandaşlar TOKİ kura çekilişlerinin ne zaman başlayacağını ve yeni kura takviminin belirlenip belirlenmediğini merak ediyorlar. Ancak TOKİ henüz resmi bir açıklama yapmadı. Öyleyse TOKİ kura çekilişleri ne zaman yapılacak? TOKİ 250 bin sosyal konut yeni kura çekiliş tarihleri belli oldu mu? İşte yanıt bekleyen sorular, cevapları…
TOKİ KURA ÇEKİLİŞLERİ NE ZAMAN YAPILACAK?

 

TOKİ YENİ KURA ÇEKİLİŞ TARİHLERİ BELLİ OLDU MU?

TOKİ tarafından gerçekleştirilen Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesi kapsamında yapılan kura çekilişleri, Kahramanmaraş’ta meydana gelen deprem nedeniyle ertelendi. İzmir, Afyonkarahisar, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ’da yapılması planlanan çekilişlerin 7-14 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirileceği açıklanmıştı ancak deprem sebebiyle bu çekilişler de ertelendi.

Türkiye’nin 81 ilinde gerçekleştirilecek projede, 250 bin kişiye ev sahibi olma fırsatı sunulacak. Ancak Kahramanmaraş’taki deprem sonrası TOKİ, kura çekilişlerinin ikinci bir açıklamaya kadar ertelendiğini duyurdu. Bu durumda, İzmir, Tekirdağ ve İstanbul gibi şehirlerde de yer alan 250 bin konutun kura çekilişlerinin ne zaman yapılacağı henüz belirsizliğini koruyor.
TOKİ Kura Çekiliş Tarihleri Belli Oldu Mu?
TOKİ’NİN ÇEKİLİŞLERİN ERTELENMESİ İLE İLGİLİ DUYURUSU

TOKİ, 250 bin sosyal konut kampanyası kapsamında gerçekleştirilecek olan hak sahibi belirleme kura töreninin doğal afet sebebiyle ileri bir tarihe ertelendiğini duyurdu. TOKİ tarafından belirlenecek olan yeni kura tarihi ve saati, web sayfalarında duyurulacak.

TOKİ ERTELENEN KURA TARİHLERİ

Geçtiğimiz yılın Kasım ayından bu yana devam eden TOKİ başvuru kura çekilişlerinin Mart 2023’e kadar tamamlanması planlanıyor. 2+1 ve 3+1 seçenekleriyle sunulan konutlar, noter huzurunda gerçekleştirilen çekilişler sonucunda hak sahiplerine teslim edilecek. Ancak, 6-14 Şubat 2023 tarihleri arasında yapılması öngörülen TOKİ kura çekilişleri, 6 Şubat’ta Kahramanmaraş’ta meydana gelen deprem nedeniyle ertelenmiştir. Yeni bir tarih belirlenerek, kamuoyuyla paylaşılacaktır.

  • 5-6 Şubat 2023: Kütahya
  • 6-13 Şubat 2023: İzmir
  • 7-8 Şubat 2023: Afyonkarahisar
  • 11 Şubat 2023: Edirne
  • 12 Şubat 2023: Kırklareli

Yorum Yap