Toki İndirim Kampanyası 2022 Ne Zaman? 22 Mart’ta Başladı. Yüzde 22 İndirim’de Son Gün 19 Nisan

Toki İndirim Kampanyası 2022 Ne Zaman?

TOKİ’den 22 Mart tarihinde başlayacak olan yüzde 22 indirim kampanyası. Kampanya ile birlikte konut sahibi olabilir ve borçları kapatabilmek mümkün olacak. Türkiye’nin tümünde geçerli olacak indirim kampanyasının başvuruları başlıyor. TOKİ’nin her yıl olduğu gibi konut ve ticari alan sahiplerine yönelik gerçekleştirdiği indirim kampanyasının takvimi açıklandı. Peki Toki indirim kampanyası 2022 ne zaman başlıyor, kimler başvurabilir?

Borçlarını erken kapatarak tapularını almak isteyen konut ve ticari alıcılar için düzenlenen indirim kampanyası 22 Mart Pazartesi günü başladı. Yüzde 22 indirim kampanyasından faydalanmak isteyen alıcılar başvurularını 19 Nisan tarihine kadar yapabilecek.

TOKİ, 2022 indirim kampanyası kapsamında borçlarını kapatmak ve tapusunu almak isteyen vatandaşlar için yüzde 22 tutarında indirim kolaylığı sağlayacak. Konut ve ticari alıcıların yanı sıra arsa alıcıları için de yüzde 10 indirim gerçekleştirilecek. Peki borcunun tamamını ödeyemeyen vatandaşlar yüzde 22 indirim kampanyasından yararlanabilecek mi? Bu sorunun cevabı EVET…

Tüm borçlarını peşin ödeyemeyecek olan alıcılar borç tutarlarının yüzde 25’inden az olmayacak şekilde gerçekleştirecekleri peşin ödemelerde yüzde 22 indirim kampanyasından faydalanabilecek. 2022 TOKİ indirim kampanyasından yararlanmak isteyen vatandaşlar 22 Mart ila 19 Nisan 2022 tarihleri arasında ilgili bankaya başvuru işlemlerini gerçekleştirebilecek. 19 Nisan tarihinden sonra indirim kampanyasından yararlanmak söz konusu olmayacak.

ARSA SATIŞLARI İÇİN YÜZDE 10 İNDİRİM

Alıcılardan gelen istekler doğrultusunda borç ödemeleri devam eden arsa satışları için yüzde 10 indirim gerçekleştirilecek. TOKİ arsa indirim kampanyasını değerlendirmek isteyen alıcılar ise 22 Mart ile 14 Nisan tarihleri arasında başvuru gerçekleştirebilecek. Borcunu peşin ödeyerek arsa tapularını almak isteyen alıcılar için gerçekleştirilecek olan indirim oranı ise yüzde 10 olarak açıklandı. Arsa indirim kampanyasından faydalanabilecek olan alıcıların geri ödeme taksitlerinin 2021 yılı Eylül ayının 30’uncu gününde başlamış olması gerekiyor. Bu tarihten sonra taksit ödemelerine başlayan arsa alıcıları TOKİ indirim kampanyasından yararlanamayacak.

YÜZDE 22 İNDİRİM KAMPANYASI ŞARTLARI

  • İndirim uygulaması kapsamına alınan projelerdeki konut, iş yeri ve arsa alıcılarının başvuru tarihi itibarıyla TOKİ’ye ödemekle yükümlü oldukları aidat, taksit ve geriye dönük herhangi bir borcunun bulunmaması gerekiyor.
  • Kampanyadan TOKİ tarafından satışları 2020 yılı sonuna kadar gerçekleştirilmiş ve geri ödeme taksitleri en geç 2020 yılı sonu itibarıyla başlamış olan konut ve iş yeri alıcıları yararlanabiliyor.
  • Ayrıca kalan taksit sayısı 12 ve daha az olan konut, iş yeri ve arsa alıcıları indirim kampanyasından faydalanamayacak.
  • Kampanyadan faydalanmak isteyen konut ve iş yeri alıcıları Gayrimenkul Satış Sözleşmesini imzalamış oldukları aracı bankalardan konut kredisi kullanabilecekler.
T. HALK BANKASI A.Ş. KREDİ TÜRÜ KONUT KREDİSİ İŞYERİ KREDİSİ
Vade 1-120 Ay 1-120 Ay
Tutar Tüm tutar aralıkları Tüm tutar aralıkları
Faiz Oranı  (%) 1,29 1,57
Tahsis Ücreti Binde 5
T.C. ZİRAAT BANKASI A.Ş. KREDİ TÜRÜ KONUT KREDİSİ İŞYERİ KREDİSİ
Vade 1-120 Ay 1-120 Ay
Tutar Tüm tutar aralıkları Tüm tutar aralıkları
Faiz Oranı  (%) 1,29 1,57
Tahsis Ücreti Binde 5

TOKİ indirim kampanyası merak edilen konulardan biri oldu. TOKİ, bu yıl borcunu peşin ödeyip tapusunu hemen almak isteyen konut ve iş yeri alıcıları için yüzde 22 oranında indirip uygulayacak. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca (TOKİ), borcunu erken kapatıp tapusunu almak isteyen konut ve iş yeri alıcıları için her yıl yapılan indirim kampanyası bu yıl mart ayında başlayacak. Peki, TOKİ indirim kampanyası ne zaman, ayın kaçında başlıyor?

TOKİ dönemsel olarak yaptığı indirim kampanyasına bir yenisini daha ekledi. 22 Mart 2022 tarihi itibarıyla başlayan kampanyaya katılanlar indirimden faydalanabilecek. 19 Nisan’a kadar sürecek kampanya kapsamında yüzde 22 indirim sağlanacak.

Konut ve iş yeri sahipleri borçlarının en az yüzde 25’i veya tamamını kapamak istemeleri durumunda yüzde 22 oranında indirim elde etmiş olacaklar. İndirim kampanyasından yararlanmak isteyenler başvuru tarihi itibarıyla o aya ait taksit ödemesini yapması gerekiyor. Düzenli ödeme yapmış olmak ve emlak vergisi borcunun da olmaması şartı bulunuyor.

TOKİ İNDİRİM KAMPANYASI 2022 NE ZAMAN?

TOKİ indirim kampanyası başvuruları başladı. Borcunu kapatmak ya da en az yüzde 25’ini ödemek isteyenlere yüzde 22 indirim uygulanacak. Bugün 22 Mart’ta başlayan başvurular 19 Nisan’da sona erecek.

TOKİ İNDİRİM KAMPANYASI 2022 ŞARTLARI NELER?

Borcun en az yüzde 25’inin peşin ödenmesi durumunda da yüzde 22 indirim uygulanacak. Kampanyaya katılacakların, başvuru tarihi itibarıyla o aya ait taksit ödemelerini yapmış olması gerekiyor. Ayrıca geriye dönük taksit ve emlak vergisi borcu da olmamalı.

Yorum Yap