Senetle Araba Almak İstiyorum

Senetle Araba Almak

Araba almak, birçok kişinin hayalleri arasında yer alır. Kimisi bu hayalini erken yaşta gerçekleştirebilirken kimisi biraz geç gerçekleştirebilir. Kimisi de hayalini hiç gerçekleştiremez. Araç sahibi olmak isteyen kişiler her türlü yöntemi denerler.

Kredi çekerek araba almak da bir yöntemdir. Ayrıca kredi çekemeyen kişiler, senetle araba alma yöntemine başvurarak da araç sahibi olabilirler. Peki, Senetle Araba Almak için ne gereklidir.

Senetle Araba Satışı Yapan Yerler

Türkiye’de bazı galeriler kendi bünyeleri içerisinde senetle araba satışı yapabilirler. Banka kredisi kullanmak istemeyen ya da çeşitli nedenlerden dolayı çekemeyen kişiler senetle araba sahibi olabilirler ve bu durum da hayal olmaktan çıkar. Senetle araba almanın güzel taraflarından birisi de peşinat ödenmek zorunda olunmamasıdır.

İlk aşamada çok az para vererek bu hayalinize bir adım daha yaklaşabilirsiniz.

Senetle Araba Nasıl Alınır?

Kredi çekemeyen ya da nakit olarak araç alamayan kişiler galeriye gider ve galericiye vermiş olduğu senet karşılığında araç sahibi olabilir. Bu aşamada galerici, farklı sebeplerden dolayı kredi çekemediğinizi bilir ve sizin için kendi adına bankadan kredi çeker. Çektiği krediyi de senetle alacağınız araba için kullanır.

Böylece hem kredi çekerek hem de araba satışı yaparak kar elde eder. Galerici için çok kazançlı olan bu durum arabayı satın alan kişi için kayıp olarak görülse de bu yöntemle araba sahibi olunabilir.

Senetle Araba Almak Zarar Ettirir mi?

Senetle araba almak, arabayı alan kişi için zararlı bir durum olsa da sonunda araba sahibi olunduğu için güzel bir yöntem olarak görülür. Satın alan kişi için zarar ettiren bu yöntem, aracı satan galerici için çok fazla kar elde ettirir. Çünkü krediyi kendi adına aldığı için galeri sahibi arabanın değerinin üstüne belli bir miktar daha koyar ve hem arabadan hem krediden kazanç sağlar.

Senetle Araba Almayı Kimler Tercih Edebilir?

Araç sahibi olmak isteyen kişiler bu hayalini gerçekleştirmek için senetle araba almayı tercih edebilirler. Senetle araba almayı;

  • Peşinat vermeden araç sahibi olmak isteyen kişiler,
  • Faizsiz araba sahibi olmak isteyen kişiler,
  • Kredi notu düşük olan kişiler, bu yöntemle araba sahibi olmayı tercih edebilirler.

Yorum Yap