Kefilsiz – Şartsız 10.000TL’den Başlayan PTT Kredi

PTT Kredi

PTT KrediKredi faizlerindeki düşüşün başlaması ile PTT hizmetlerine krediyi de eklemiş oldu. PTT bu krediyi, anlaşma yaptığı bankalar sayesinde ve düşük faiz imkanları ile müşterileri ile buluşturuyor. Özellikle maaşlarını PTT üzerinden alan emekliler için uygulanan düşük faizli kredilere talep gün geçtikçe artıyor.

PTT ihtiyaç kredisi başlığında verdiği krediyi, 60.000 TL’ye kadar ve 60 ay vadeye kadar veriyor. PTT kredi verirken bu krediyi bankalar üzerinden sağladığı için dosya masrafı ve kredi tahsis ücreti de alıyor. Söz konusu kredinin faizleri ve şartları ise, anlaşmalı olduğu bankalara göre değişiyor. PTT ihtiyaç kredisini sadece kendisinden maaş alan emeklilere değil, gelirlerini belgeleyen kişilere de veriyor.

PTT Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

PTT’den kredi başvurusu online olarak yapılamıyor. Kredi başvurusu için mutlaka bir PTT şubesine gidilmesi gerekiyor. Başvuru yapmak için ise, kimlik belgesi ve gelir belgesi yeterli oluyor. Daha sonra, kredi başvuru formunun doldurularak PTT yetkilisine verilmesi gerekiyor.

PTT kredi talebini ilgili bankalara yolluyor ve bankalar yaptıkları inceleme sonucunda krediye onay veriyor. Bankalar özellikle bu krediyi kullananların emekli olması ve düzenli maaşları bulunması nedeni ile olumlu sonuçlandırıyor. Bankadan gelen olumlu sonuç sonrasında, işlemler PTT şubesinde kısa sürede gerçekleşiyor ve kredi tutarı hemen emeklinin hesabına aktarılıyor.

PTT bu krediyi kullandırırken diğer bankalar gibi hayat sigortası da yapıyor. Kredi hangi banka kanalı ile kullandırılmış olursa olsun, kredi kullanıldıktan sonra başta ödemeler olmak üzere tüm işlemler PTT üzerinden yapılıyor. Kredi kullanan kişiler bankalar ile ilgili herhangi bir işlem yapmıyor.

PTT’den Kredi almak için şu şartlar gerekiyor;

  • Kredi kullanabilmek için gerekli olan kredi notuna sahip olunması
  • Kredi çekecek kişinin, başvuru esnasında 84 yaşından büyük olmaması (PTT’den maaş almayanların ise aynı zamanda 18 yaşından büyük olmaları)
  • Kredi için başvuran kişilerin maaşlarının (aylık) yarısının, ödeyecekleri kredi taksit miktarını karşılayabilecek oranda olması
  • PTT’den maaş almayanların gelirlerini, resmi belge ile beyan etmeleri

Ayrıca, kredi kullandıran bankaların değişik şartları da bulunabiliyor ve bu şartlar PTT şubelerinden güncel öğrenilebiliyor.

PTT Kredi Nasıl Hesaplanır?

PTT kredisi çekecek kişilerin kredi notları, kredi onaylanmasında çok önem arz ediyor. Kredi notları 1100’ün üzerinde olanların gelirlerine de bağlı olarak, kredileri çoğunlukla onaylanıyor. Hayat sigortası yaptırmayı kabul etmeleri de onay sürecini olumlu etkiliyor. Kredi faizleri, ödenecek taksit tutarı ve ödenecek vadeler kredi veren bankalara göre değişiyor. Bu oranlar, PTT şubelerinden öğrenilebiliyor.

Yorum Yap