Migros’a İş Başvurusu: Çalışmak İster misiniz? Güncel Açık Pozisyonlar ve Kariyer Fırsatları

Migros'a İş Başvurusu

Migros, Türkiye’nin modern perakende sektöründe öncüsüdür ve geniş bir ürün yelpazesine sahip mağazalarıyla müşterilerin gıda ve temel ihtiyaç maddelerinin yanı sıra kırtasiye, züccaciye, beyaz eşya, kitap ve konfeksiyon gibi ihtiyaçlarını karşılamaktadır. 1954’ten bu yana süregelen deneyimiyle, müşteri memnuniyetini her zaman öncelik olarak benimsemiş ve tedarikçisine, yatırımcısına, çalışanına ve müşterisine en iyi hizmeti sunmayı amaçlamaktadır. Dinamik yapısı ve müşterilerine sunduğu teknolojik yeniliklerle sektöre öncülük eden Migros, insan kaynağına olan güveni ve bilgi teknolojilerine yaptığı yatırımlarla sektörde önde gelen bir konumda yer almaktadır ve hız kesmeden büyümeye devam etmektedir. Bu gibi nedenlerden dolayı çalışanlar Migros’a iş başvurusu konusunda her geçen gün daha fazla ilgi göstermekte.

Migros, stratejilerinin gerçekleştirilmesinde insan kaynağının sürekli gelişimini, motivasyonunu ve yönetimini sağlayacak sistemler geliştirerek kurumsal ilkeleri uygulama hedefiyle İnsan Kaynakları departmanını oluşturmuştur. Migros iş başvurusu sürecinde şirketin strateji ve değerleriyle uyumlu, çalışan mutluluğu ve bağlılığına hizmet eden objektif İnsan Kaynakları sistemlerinin kurulması ve uygulanması için çaba göstermektedir. Migros, sürekli gelişime ve büyümeye odaklanarak çalışanlarına eşit fırsatlar sunmakta, güçlü kariyer ve gelişim fırsatları sunarak kurumsal bir aile ortamı yaratmaktadır. Bu sayede sektörde öncü ve yenilikçi bir şirket olarak faaliyetlerini sürdürmektedir. Migros’a iş başvurusu nasıl yapılır, hangi pozisyonlar için başvurulabilir gibi detaylar içeriğin devamında…
Migros'a İş Başvurusu

Migros’a Nasıl Başvurulur?

Migros, iş başvurularını online olarak almakta ve bu süreci mümkün olduğunca hızlı ve verimli bir şekilde yürütmektedir. Başvuru yapan adaylar, Migros’un web sitesindeki ilgili bölümde yer alan formu eksiksiz ve doğru bilgilerle doldurarak başvurularını tamamlayabilirler. Migros’un insan kaynakları ekipleri, başvuruları titizlikle inceler ve uygun adayları belirler. Kabul edilen adaylarla iletişim kurulur ve online görüşmeler gerçekleştirilir. Bu sürecin sonunda, Migros ekipleri, başvuran kişilerin uygunluğuna karar verir ve işe alım süreci tamamlanır. Migros, iş başvurusu yapan tüm adaylara eşit davranmakta ve adil bir işe alım süreci yürütmektedir. Güncel Migros iş ilanları için kariyer.net profilini düzenli olarak takip etmeyi ihmal etmeyin.

Migros Sanal Market Elemanı ne iş yapar?

Migros sanal market iş başvurusu üzerinden istihdam edilen personeller, müşterilerin web, mobil veya tablet aracılığıyla verdiği siparişlerin, mağazada özenle hazırlanmasını ve müşterilerin belirttiği teslimat noktasına güvenli bir şekilde teslim edilmesini sağlamaktadır. Bu hizmette görev alan Migros çalışanları, Alışveriş Danışmanlığı veya Teslimat Danışmanlığı görevlerini üstlenerek, müşterilerin ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamayı hedeflemektedir.

Market Kasiyer kaç saat çalışır?

Kasiyerlerin çalışma saatleri genellikle işyerlerinin açılış ve kapanış saatlerine bağlıdır ve bu nedenle birçok kasiyer için günlük çalışma süresi oldukça uzun olabilir. Zorunlu mesailerle birlikte 10-15 saatlik çalışma süreleriyle karşı karşıya kalabilirler. Ancak uzun çalışma saatleri kas-iskelet sistemi hastalıklarına yakalanma riskini artırdığı gibi, yetersiz mola verilmesi de aynı riski artırabilir. Araştırmalar bu durumu doğrulamaktadır. Migros eleman alımı ile ilgilenen kullanıcıların bu konuyu göz ardı etmemelerinde önem bulunuyor.

Migros marketler zincirinin sahibi kim?

Migros, insan ve iyi yaşam konularında sürdürülebilirlik endeksine giren ilk ve tek perakendeci şirket olarak, Koç Grubu’na ait bir şirkettir. 2007 yılında satışa çıkarılmış ve 2008’de Koç Holding hisseleri İngiliz şirketi Moonlight Capital SA’ya satılmıştır. Daha sonra Anadolu Grubu, 2015 yılında şirketin %40,25 hissesini satın almıştır.

Migros, 2016 yılında Tesco Kipa’nın Yüzde 95.5’ini 302 Milyon Liraya satın alarak büyümüştür. Şirket, 2018 yılında Uyum Market’in toplam 56 şubesini ve Antalya’da faaliyet gösteren 17 adet Makro Market şubesini Migros bünyesine katmıştır. Bu satın almayla birlikte, Migros’un toplam satış alanı 320 bin m²’ye yükselmiş ve yurtiçi alışveriş merkezi sayısı 30’a çıkmıştır.

Migros ne kadar veriyor?

Migros, Aralık 2022 zam oranları sonrasında çalışanlarının 2023 yılındaki maaşlarına dair merak çalışanlar ve Migros personel alımı ile çalışmayı düşünenler tarafından merak ediliyor. İşte Migros çalışanlarının aldığı maaşlar:

Pozisyon Maaş
Migros Personel Maaşları 10.050 TL
Migros Müdür Yardımcısı Maaşları 15.450 TL
Migros Müdür Maaşları 23.150 TL
Migros Bölge Sorumlusu Maaşları 32.500 TL
Migros Part Time Maaş 2023 6.950 TL

Kasiyer, reyon görevlisi, müdür yardımcısı gibi tüm pozisyonlarda zam alan Migros çalışanları, maaşlarının yanı sıra yol ve yemek ödemeleri de almaktadır. Ayrıca her ayın 4’ünde, 1.150 TL tutarında Bono alışveriş çeki çalışanlara sunulmaktadır. Bu ücret, taban ücret olup, kıdem ve tecrübe arttıkça daha yüksek seviyelere çıkabilmektedir. Migros, ayrıca ay sonu prim ödemelerini maaşlara ek olarak sağlamakta ve bu ek kaynaklarla birlikte çalışanların aylık kazançları yukarıda belirtilen ücretlerin üzerine çıkabilmektedir.

Markette çalışmak için nereye başvurulur?

Migros, ŞOK, A101 ve BİM market zincirleri, Türkiye’nin birçok bölgesinde hizmet vermektedir. Bu marketlerde iş başvurusunda bulunmayı planlayan vatandaşlar, İŞKUR kaydı olmadan başvuru yapamamaktadır. İŞKUR kaydı için ise yerleşik olduğunuz adrese en yakın İŞKUR merkezlerine gidilebileceği gibi, aynı zamanda iskur.gov.tr üzerinden de kayıt oluşturulabilmektedir. Başvuru yapmak isteyen adaylar, Migros, BİM, ŞOK ve A101 marketlerinin açık pozisyonlarına başvuruda bulunmak için İŞKUR kaydının yapılması gerekmektedir.

Migros hangi sektörde?

Migros Ticaret A.Ş. gıda ve ihtiyaç sektöründe yer almaktadır ve birçok çeşit gıda ve tüketim malının perakende ve toptan satışını gerçekleştirmektedir. Bu ürünlerin perakende tüketicilere ulaşmasını sağlayan Migros, toptan satış alanında da faaliyet göstererek birçok ihtiyaca cevap vermektedir.

Yorum Yap