Kırşehir Senetle Araba

Kırşehir Senetle Araba

Türkiye’de araç sahibi olmak artık iyice zorlaşmaya ve iş çığrından çıkmaya başladı. Araç sahiplerini artık gözümüzde çok büyütüyoruz ve zengin gibi görüyoruz. Bu durum oldukça normal olarak görülse de araç sahibi olmak bu kadar büyütülmemeli. Türkiye’de hala istediğiniz gibi kolayca araç sahibi olabilirsiniz. Araç sahibi olmanın sağladığı pek çok fayda vardır. Evet, belki de otobüsle seyahat ederken cebinizden çok daha az para çıkar ancak hiçbir toplu taşıma aracı bir araba rahatlığını veremez. Araç sahibi olduğunuzda özellikle Kırşehir gibi bir ilde yaşıyorsanız ulaşım sorunu çekmezsiniz. 2-3 saate bir kalkan otobüs saatlerini beklemez ve istediğiniz saate yola çıkarsınız. İşe mi gitmeniz gerekiyor, iş saatinizinden 2-3 saat önce yola mı çıkmanız gerekiyor? Bunlar araç sahibi olmamanın vermiş olduğu zorluklardır. Araç sahibi olan bireyler bu tarz zorluklarla genelde karşılaşmıyor.

Ortalama bir araç 30 bin TL gibi fiyatlardan başlamaktadır. Tabi daha ucuz ikinci el bir araç da bulabilirsiniz, ancak daha ucuz araçlar muhtemelen çok eski model veya yıpranmış araçlardır. Temiz bir arabaya binmek istiyorsanız yaklaşık olarak 30-40 bin TL gibi bir parayı gözden çıkarmanız gerekiyor. Ancak endişelenmeyin, bu parayı tek seferde ödemek zorunda değilsiniz. Senetle araba satan yerler bulunuyor. Bu kurumlar aracılığıyla nakit ödeme zorunluluğu olmadan senetle araç satın alabilirsiniz? Peki Kırşehir senetle araba veren yerler neresidir?

Kırşehir Senetle Araba Nasıl Alınır?

Araba almak istediğinizde, hayalini kurduğunuz aracı alacak nakit parayı cebinizde bulamıyor olabilirsiniz. Ancak endişelenmeyin, bir araç sahibi olabilmek için nakit paraya veya peşin paraya ihtiyacınız yok. Peşin para ödemeden de hayalinizdeki aracı satın alabilirsiniz. Peki nasıl? Kırşehir Senetle Araba satan firmalar ve kurumlar belirli bir peşinat karşılığında senetle araç verebiliyorlar. Senet üzerinde yazılan bilgilere göre, senet bir yılda iki yılda veya  taksitli bir şekilde ay ay ödenebiliyor.

Bankadan kredi almak istediğinizde, size her ay için ödeme imkanı sunar, senetle araba veren yerler de bu tip imkanları sunabiliyor. Yani hayalinizi kurduğunuz aracı 1-2 yılda taksitle ödeyip alabilirsiniz.

Kırşehir Senetle Araba Alınabilecek İlçeler

  • Akçakent
  • Akpınar
  • Boztepe
  • Çiçekdağı
  • Kaman
  • Merkez
  • Mucur

Kırşehir Senetle Araba Satanlar

Kırşehir’de senetle araba veren kurumlar, öncelikle galerilerine satın alacakları arabalar için bir fiyat biçerler. Örneğin 40 bin TL değeri olan bir arabayı satmak için galerici 37 bin TL teklif eder. Araç peşin olarak satıldığında galerici 40 bin TL ödeme alıp 37 bin TL araç sahibine para öder. Fakat araç satın almak istediğinde peşin ödeme yapamayan pek çok insan bulunmakta, senetle araba veren kurumlar, galericiler taksitlendirme de yapıyorsa araç almamanız için hiçbir sebep yok peki bu kurumlar aylık taksitlendirmeleri nasıl yapıyorlar? Senetle araç almak için bir galericiye gittiğiniz ve aylık taksitlendirme istediğiniz zaman büyük ihtimalle teklifinizi kabul edecektir.

Öncelikle almak istediğiniz aracın fiyatını size söyleyecektir. Örneğin 40 bin TL’lik bir araç almak istediğinizi düşünelim. Galerici en uygun faizi verecek olan bankadan bu miktarda bir kredi çekecek ve size aracı satacaktır. Galerici yüzde 10 yıllık faizle 40  bin TL kredi almış olsun ve bir yıl sonra 44  bin TL bankaya geri ödeme yapacak olsun. Bu durumda, alıcı taraf olan sizin adınıza bankadan alınan faizin iki katı olan yüzde 20 kadar faiz talep edilecek ve 48 bin TL geri ödeme yapmanız beklenecektir. 48 bin TL her ay için taksitlere bölündüğünde, aylık 4,000 TL gibi bir ödeme ortaya çıkıyor. Galerici önümüzdeki bir yıl için her ay 4,000 TL ödeme olmak üzere 12 senet ayarlayıp imzalatacaktır. Kabul etmeniz durumda banka kredisi gibi galericiye almış olduğunuz arabanın taksitlerini ödeyerek siz de araç sahibi olabilirsiniz.

Yorum Yap