Katılımevim

Ev almak günümüzde bütün çiftlerin hayalidir. Eski dönemlere göre daha yüksek fiyatlar ile satılan evleri ise birikimsiz bir şekilde almak artık mümkün değil. Bu bakımdan pek çok açıdan farklı yatırım yöntemleri karşımıza çıkmaktadır. Bu yöntemlerden biri de Katılımevim olarak karşımıza çıkar. Bu birikim yöntemi son dönemlerde herkes tarafından duyulan ve merak edilen bir sistemdir.

Katılımevim Nedir?

Faizsizlik ilkesi üzerine kurulmuş olan Katılımevim, kurumsal bir firmadır. Herkesin aklına bu konuda ilk gelen soru faizsiz olarak yapılan birikimin getirisi olmayacağıdır. Fakat bu yapıda faizsiz olmak demek getirisi olmamak demek değildir. Yapı içinde tüm firmalar Katılımevim’de bir araya gelmektedir. Gelir kaynağı ise sistemde katılımcılardan alınan katılım ücretidir. Her sistemde ilk olarak sistemde sadece katılım payı alınacak denilir. Fakat daha sonra karşınıza ek ücretler ya da sürpriz ücretler çıkmaktadır. Katılımevim için başka bir ek ücretten söz edilmemektedir.

Katılım ücreti ise kişiden kişiye değişmektedir. Katılım ücretini belirleyen birkaç madde bulunmaktadır. Bunlardan ilki katılım payı kullanacak kişinin kaç lira değerinde ev ya da araba aldığıdır. Bunun yanı sıra farklı noktalarda katılım ücretine etki etmektedir. Fakat bu ücretin faiz ile karıştırılmaması gerekir. Katılım ücretinin en büyük avantajı ise kredi usulü ile çalışan finans kurumlarından oldukça az düzeyde katılım ücreti almış olmasıdır. Hayalinizde yer alan ev ya da arabaya faiz ödemeden ulaşmanız artık bu sistem ile gerçekleşecektir.

Katılımevim Sistemi

Katılımevim sisteminden herkes istediği zaman yararlanabilir. Başvuru için özel bir şart bulunmamaktadır. Ülkenin dört bir yanından bu isteme dahil olunmaktadır. Sistem basit şekilde ve birkaç ayrı başlıkta gerçekleşmektedir. Sisteme dahil olunarak ev ya da araba gibi veya gayrimenkul ve arsa gibi yatırımlar alınabilir. Bu taşınmazları ya da yatırımları almak isteyenler ilk olarak hazırlanan kampanya modellerine dahil olmaktadır. Bunlar iki kısma ayrılmaktadır. Bunlardan biri rahat model olurken diğeri sabit modeldir.

İlk olarak sistemde yer alan konut bütçenizi belirlemeniz gerekir. Daha sonra bütçeye göre seçilen model belirlenmelidir. Son olarak teslim tarihinde evi almanız sağlanır. Rahat model ile 150 bin liralık ev alımında aylık taksit 1500 olarak belirlenir. Peşinat ise 0 liradır.  Ara ödeme bu istemde bulunmamaktadır. Yani Katılımevim ile ev sahibi olmak isteyen kişiler ara ödemesiz olarak ev alabilir. Peşinat verme zorunluluğu da aynı şekilde Katılımevim sisteminde yer almamaktadır. İstediğiniz araba ya da evi Katılımevim sistemi ile almanız mümkün olacaktır. En fazla sorulan sistem sorusu da ev almayı beklerken evin fiyatının yükseleceğidir. Bu durumda Katılımevim için bedel yükseltme talebinde bulunmanız halinde sisteme yeniden dahil olursunuz.

Katılımevim Yorumlar & Şikayetleri

Faizsiz bir şekilde araba ya da ev almayı planlayanlar artık Katılımevim sistemine başvurmaktadır. Sistem ile ilgili pek çok konuda bilgi alanlar daha sonra sistemden yararlanmaktadır. Genel olarak birikim üzerine kurulmuş olan Katılımevim sistemi hakkında internetten pek çok yoruma ulaşmak da mümkündür.

Pek çok olumlu yorum ile karşı karşıya kalan insanlar Katılımevim için tereddüt etmeden başvuru yapabilir. Bu sistem ile onlarca kişi ev ya da araba sahibi olmuştur.