Katılımevim Araba Nedir? Katılım Oto Yorumları ve Şikayetleri

Katılımevim

KatılımEvim, Türkiye’de faaliyet gösteren bir tasarruf finansman şirketidir. KatılımEvim, müşterilerine katılım hesabı aracılığıyla faizsiz finansman hizmeti sunar.

KatılımEvim’in çalışma prensibi, müşterilerinin finansal ihtiyaçlarını karşılamak için bir finansman havuzu oluşturmasıdır. Bu finansman havuzu, müşterilerin katılım hesaplarından toplanan paralarla oluşur. KatılımEvim, müşterilerinin finansal ihtiyaçlarını bu havuzdan karşılar ve karşılığında faiz yerine kar payı öder.

KatılımEvim’in hizmetleri arasında tüketici finansmanı, taşıt finansmanı, konut finansmanı, ticari finansman ve yatırım ürünleri gibi çeşitli finansal ürünler bulunur. Müşteriler, bu ürünlere katılım hesapları aracılığıyla yatırım yapabilirler.

KatılımEvim, Türkiye’de faaliyet gösteren birçok tasarruf finansman şirketi gibi, Türkiye Cumhuriyeti Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) tarafından düzenlenir ve denetlenir.

Katılımevim Araba Nedir?

Katılımevim faizsiz olarak hizmet veren İstanbul merkezli olan bir firmadır ve Türkiye’de bir çok ilde şubesi bulunmaktadır. Katılımevim ev veya araba hayaliyle yaşayan kişilerin hayallerini daha kolay gerçekleştirmelerini sağlamaktadır. Katılımevim’i kullanarak ev veya araba almak isteyenler öncelikle belirli bir katılım ücreti ödeyerek bu sisteme katılırlar. Katılım ücretinin alınacak olan ev veya arabaya göre değiştiği bu sistemde kişiler taksitler halinde almak istedikleri ev veya araba için birikim yapmaya başlarlar. Ayrıca isterlerse peşinat ödeyerek işlerini hızlandırabilirler. Peşinat ödemek istemeyen müşteriler için zorunluluk bulunmuyor sadece ayrıcalık elde etmek isteyenler peşinat ödemeyi tercih edebilirler.

Katılımevim Araba Sistemi Nedir?

Katılımevim sistemi katılımcıların almak istedikleri ev veya araba için ödeyecekleri taksit sayısını ve firmadan alınacak tutarın kendilerinin belirlediği bir sistemdir. Bu sisteme isteyen herkes kolayca katılıp birikim yapmaya başlayabilmektedir. Ayrıca bu sisteme Türkiye’nin her yerinden aynı şartlarda katılmak mümkün olmaktadır. Sisteme katılan kişiler sadece ev için değil aynı zamanda arsa ve iş yeri gibi alanlarla otomobil ve iş makinesi gibi araçları alabilmek için birikim yapabilmektedirler. Birikim tutarı ve süresi kişinin ihtiyacına ve tercihine göre olmaktadır. Belirlenen tutara yönelik taksit seçenekleri de bulunmaktadır.

Birikim için gruplara katılan kişiler her ay ödedikleri taksitler sayesinde bir kişinin ev veya araba almasına yardımcı olmaktadırlar. Grubuna göre noter huzurunda yapılan kuralarda kişilerin ev sahibi olacağı zaman belirlenerek o ay ödenen taksitlerle o kişinin ev sahibi olması sağlanır. Taksitleri ödeme durumunda zorluk yaşayan katılımcılar hesap dondurma işlemi ile taksit ödemeyi anlık olarak dondurabilirler. Hesap dondurma durumunda ev teslimatı daha geç olmaktadır. Bunun dışında bu sistemi kullanan katılımcılar istedikleri her ilden araç veya ev alabilmektedirler. Sistemden ayrılmak isteyenler olursa eğer ödenen peşinat ve taksitler aynen iade edilir ancak katılım ücreti firmada kalır.

Katılımevim ile birikim yapmak isteyenlerin tercih edebileceği birikim modelleri rahat model, sabit model, hızlı model ve esnek modeldir. Sabit modelde belirlenen tutar için taksitler ödenmeye başlar ve taksitlerin yarısı tamamlandığında kalanı katılımevim öder. Kişilerde istedikleri ev veya arabayı satın alabilirler. Taksitlerin yarısı tamamlandığında para alındığı için kura işlemi bu modelde yapılmamaktadır. Sadece taksitlerin yarısının ödenmiş olması gereklidir. Ev almak isteyenler 60 ile 240 ay taksit ödeme seçeneğini kullanabilirler. Araba almak isteyenler 20 ile 60 ay taksit ödeme seçeneğini tercih edebilirler.

Eğer uygulamadan ayrılmak istenirse teslimat zamanı gelmeden istedikleri zaman ayrılabilirler. Hızlı model seçeneğinde ise kura yöntemi ile katılımcıların ne zaman Katılımevim’den almak istedikleri ev veya arabanın parasının alınabildiği modeldir. Kura sonucuna göre belirlenen ayda grup tarafından ödenen taksitler alıcının ev için ihtiyacı olduğu bedeli almalarını sağlar. Bu yöntemde katılımcılar peşinat ödeyerek ev veya arabayı daha hızlı satın alma şansını elde edebilirler.

Taksit bedelini de artırma şansları vardır. Esnek model katılım yönteminde ise sabit bir biriktirme şartı yoktur. Bu modele katılanlar kendilerine en uygun taksit seçeneğini belirleyerek ödeme yaparlar ve taksitlerin yarısı tamamlandığında kalan miktar Katılımevim tarafından verilerek ev veya araba almaları sağlanır. Sonrasında kalan tutar belirli taksitler de Katılımevim firmasına ödenir. Kura bu modelde yoktur. Rahat katılım modelinde kura vardır ve bu kurada çıkan tarihte paranın tamamı katılımcıya verilir. Kura tarihi gelene kadar belirlenen taksit bedeli ödenerek gruptaki diğer kişilerin ev veya araba alması sağlanır.

Katılımevim Araba Yorumları ve Şikayetleri

Katılımevim 2018 yılında hizmet vermeye başlayan yeni bir firma olduğu için hakkında çok fazla bilgi bulunmamaktadır. Ancak katılanlar birikim yapıp ev ya da araba alabildikleri için herhangi bir şikayette de bulunmuyor. Ayrıca katılım sonrası yapılan sözleşme ile kişiler güvence altına alındığı için güvenle bu sistemi kullanabilirler. Sistemden herhangi bir sebepten dolayı ayrılmak da mümkün olduğu için mağduriyet yaşamamaktadırlar.

Katılımevim’in Güvenceleri Neler?

KatılımEvim, Türkiye’de sektörünün en saygın ve güvenilir firmalarından biridir. Yasalara uygun olarak Anonim Şirket olarak kurulmuş olan KatılımEvim, büyük bir sermaye gücü ile hizmet vermektedir. Ayrıca, sadece müşterilerine değil, vergi ödemeleri yaparak Türkiye ekonomisine de önemli katkılarda bulunmaktadır.

Müşterilerin ödemeleri, önceden belirlenmiş bir plana göre ailelerin konut veya araç alımları için kullanılır. Alınan ev ve araçlar üzerine ipotek konularak, müşterilerin ödemeleri yasal yollarla güvence altına alınır.

Müşterilerin belirlediği aylık ödeme tutarlarına göre geri ödemeler planlandığı şekilde gerçekleştirilir. KatılımEvim, müşterilerin ödemelerini bekletmeden sırası gelen ailelerin ev veya araç alımları için kullanır. Bu nedenle ödemeler farklı bir alanda değerlendirilmez ve tek kâr elde edilen organizasyon ücretidir. Bu ücret, kredi maliyetleriyle karşılaştırılamayacak kadar düşüktür.

Müşteriler, teslimatı almadan önce istedikleri zaman sistemden ayrılabilirler. Alınan organizasyon ücreti dışındaki tüm ödemeler iade edilir ve herhangi bir yaptırım uygulanmaz.

KatılımEvim, Türkiye’nin birçok yerinde şubeleriyle hizmet veren ulusal bir kuruluştur ve büyük şehirler başta olmak üzere yeni şubeler açmaya devam etmektedir. Polis, avukat ve öğretmenler gibi toplumsal değerleri düzenleyen meslek grupları tarafından tercih edilmektedir.

Her ay, çok sayıda üyesinin hayaline kavuşmasına aracılık eden KatılımEvim Ailesi, bu başarısının haklı gururunu yaşamaktadır.

Yorum Yap