Fırsat Kaçmaz! 1+1 Konutlar 411 Bin TL’ye TOKİ’de Satışta! Başvurular Yarın Başlıyor!

Fırsat Kaçmaz! 1+1 Konutlar 411 Bin TL'ye TOKİ'de Satışta! Başvurular Yarın Başlıyor!

TOKİ, ev sahibi olma hayali kuran vatandaşlara müjdeli bir haber verdi. Yeni satış duyurusuna göre, sadece 411 Bin TL karşılığında 1+1 konutlar satın alınabilecek. Bu fırsatı kaçırmak istemeyenler için başvurular yarın itibarıyla başlıyor. TOKİ, ev alma hedefiyle yanıp tutuşan herkese sesleniyor. Heyecan verici bir duyuruya imza atan TOKİ, sadece 411 Bin TL ödeyerek 1+1 konut sahibi olma imkanı sunuyor. Bu benzersiz fırsatı değerlendirmek isteyenler için başvuruların yarından itibaren alınacağını duyurdu.

TOKİ, ev sahibi olma hayali kuran vatandaşlara müjdeli bir haber verdi. Yeni satış duyurusuna göre, 1+1 konutlar sadece 411 Bin TL’ye satın alınabilecek. Fiyatlar, konutun bulunduğu kattan kattan kaynaklı olarak değişiklik gösterebiliyor.

TOKİ, Çorum’un 2. ve 3. bölgelerindeki Konut Projesi için duyuru yaptı. Toplamda 23 adet 1+1 konut satışa sunulacak. Vatandaşlar, 3 – 07 Temmuz 2023 tarihleri arasında başvurularını gerçekleştirebilecekler. Başvuru bedeli ise 1000 TL olarak belirlendi. Başvuruların TC Ziraat Bankası A.Ş. şubeleri ve e-Devlet üzerinden (e-Devlet başvuruları 06 Temmuz 2023 tarihinde sona erecektir.) yapılabileceği açıklandı.

Fırsat Kaçmaz! 1+1 Konutlar 411 Bin TL'ye TOKİ'de Satışta! Başvurular Yarın Başlıyor!

Fırsat Kaçmaz! 1+1 Konutlar 411 Bin TL'ye TOKİ'de Satışta! Başvurular Yarın Başlıyor!

BAŞVURU İÇİN GEREKEN ŞARTLAR

Başvuruda bulunan adayların aşağıdaki şartları sağlamaları gerekmektedir:

  1. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
  2. Başvuru yapılan projenin bulunduğu il sınırları içinde en az 1 yıldan fazla ikamet etmek veya il nüfusuna kayıtlı olmak. Ayrıca başvuru sahibi, eşi ve velayeti altındaki çocuklarının daha önce
  3. Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olmalı ve tapuda kayıtlı kat irtifaklı/kat mülkiyetli bir bağımsız bölümün veya müstakil konutunun bulunmaması gerekmektedir. (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimler kategorisi bu şarttan muaftır.)
  4. Başvuru tarihinde 25 yaşını doldurmuş olmak. Ancak, eşi vefat etmiş olan çocuklu dul bayanlar için yaş şartı aranmamaktadır.
  5. Aylık hane halkı geliri en fazla net 21.000 TL olmalıdır. Başvuru sahibi, eşi ve velayeti altındaki çocuklarının aldıkları yardımlar dahil toplam hane halkı aylık net geliri bu miktarı geçmemelidir.
  6. Bir hane halkı adına (başvuru sahibi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına) yalnızca bir başvuru yapılabilecektir.

Gerekli Belgeler ve Başvuru Bedeli İadesi:

  • Nüfus cüzdanı fotokopisi. Ayrıca,
  • Başvuru Formu, ilgili kategorideki yetkili banka şubelerinden 2 nüsha olarak temin edilecektir. Banka tarafından numaralandırılarak teslim alınacak ve 1 nüsha başvuru sahibine geri verilecektir.
  • Başvuru sırasında başvuru bedeli alınacaktır. Başvuru bedelleri iade edilecektir. Kurada asil ve yedek olarak hak sahibi olamayanlar, 17 Temmuz 2023 tarihinden itibaren; kura sonucunda konut satın alma hakkı kazanan, ancak sözleşme imzalamayan asil hak sahipleri, 24 Temmuz 2023 tarihinden itibaren; yedek hak sahipleri, 28 Temmuz 2023 tarihinden itibaren TC Ziraat Bankası A.Ş. yetkili şubelerinden başvuru bedellerini geri alabilecektir. Başvuru Formu ile yukarıda belirtilen belgeler eksiksiz olarak bankaya teslim edilmelidir. Eksik evrak sunanlar kuraya katılma hakkını kaybedecektir.

Yorum Yap