Erzincan Senetle Araba

Erzincan Senetle Araba

Araç almaya karar verdiniz, peki bu konu hakkında ne kadar bilgi birikimine sahipsiniz? Ne zamandır hayalini kurduğunuz o arabanın, bütçe kısıtı veya başka nedenler ile dolayı ikinci el alma yoluna gidebilirsiniz. Ancak heyecanlar içinde başladığınız bu planda hayal kırıklığına ulaşmamak için ikinci el araba alırken dikkat edilmesi gereken planlamalar için mutlaka bu satırlara dikkat etmelisiniz.

Araştırma yapın ve tavsiyelere önem verin.

Elbette araç almadan önce onun hakkında detaylı bir biçimde bilgi toplamak şart. Yani “ikinci el, senetli araba” almak istiyorum diyorsanız öncelik olarak almak istediğiniz model hakkında internette ve marka danışmanlarından gerekli tavsiyeleri almalısınız. Yakın çevrenizden, karar kıldığınız marka model hakkında tavsiyeleri dikkate alarak bu plan doğrultusunda ilerlemeniz gerekmektedir.

Eğer ki aklınızda herhangi bir araba markası, modeli yok ise bu ikinci el piyasada kirli bilgilere sahip olacağınız anlamına gelmektedir. Bu noktada gene yapmış olduğunuz planlama doğrultusunda yakın çevrenizden ve danışmanlardan bilgi alışverişi yapmanız gerekecektir. Bu gibi tavsiyeler ve araştırmalar sonucunda ikinci el, senetli araç alımı süreciniz hızlanacaktır.

Bütçenizi planlayın.

Almaya karar verdiğiniz araç için belirli bütçeyi planlayın. Güncel ikinci el araç satış fiyatı, pek çok kriterden etkilenmektedir. Bunların başında; marka, model, hasar kaydı, donanımlara gelmiş hasar gibi kriterler gelmektedir. Bu gibi kriterler trafik sigortasını da doğrudan etkilemektedir.

Erzincan Senetle Araba Nasıl Alınır?

Piyasada mutlaka senetle araba satan kişileri bulabiliriz. Galeriler son dönemde senetli araba piyasasında oldukça söz sahibi olmuştur. Bu galeriler aracın normal fiyatının üstüne satış gerçekleştirirken aynı zamanda, araç sahibi olmak isteyen alıcı bankadan dolayı yaşamış olduğu sıkıntılar ile uğraşmak zorunda kalmaz. Bu nedenle araç sahibi olmak isteyen kişiler alternatif bir seçenek olan senetle araba almaya yönelmektedir. Senetle araba satan satıcılar bunun için araç başında değişen rakamlarda bir peşinat talep etmektedir, bu peşinat ise araç bedelinin en az %20-%25 seviyelerinde olması. Yani 20 bin TL’lik bir araç almayı planladığınızda 5 bin lirasını peşinat olarak vermektesiniz.

Erzincan’da Peşinatsız Araba Alınabilecek İlçeler

  • Çayırlı
  • İliç
  • Kemah
  • Kemaliye
  • Merkez
  • Otlukbeli
  • Refahiye
  • Tercan
  • Üzümlü

Erzincan’da Senetle Araba Satan Firmalar

Senetle araba almanın avantajlarından çok dezavantajlarının olduğu bilinmektedir.  Çoğunlukla araç sahibi olmak isteyen kişiler, bankalardan kredi alamadığı için bu gibi seçeneklere yönelmektedir. Buda yüksek derecede faizler anlamına gelmektedir.  Eğer aylık ödeme gücünüz varsa, bu durum üstünlük olarak görünebilmektedir. Ancak ödeme konusunda sıkıntılar yaşıyorsanız, senetle araba almak konusunda biraz daha birikim ile bu seçeneğe yönelebilmeniz, bütçeniz açısından daha mantıklı olacak.

Türkiye Çapında il ve ilçelerde yer alan galerilerin çoğu aktif olarak senet ile araba satışı yapmaktadır. Son zamanda tanınmamış olan birkaç sahibinden gibi site de senetle araba alışverişi yapmaktadır. Bu gibi sitelere internet üzerinden erişim sağlayabilirsiniz.

Yorum Yap