Bitlis Vadeli Araba

Bitlis Vadeli Araba

Doğu’nun en güzel illerinden biri olan Bitlis, küçüklüğünün verdiği mütevazılık ile Doğu’nun incisi olmaya devam ediyor. Bildiğiniz üzere Bitlis yoğun karasal iklimin yaşandığı bir şehir, bu nedenle kış aylarında çok ciddi kar yağışlarına maruz kalınabiliyor. Bu soğuk ve karlı ortamda yapılacak tek şey bir araba sahibi olmayı dilemektir. Çünkü Bitlis’te kullanılan toplu taşıma araçları çok eski ve genelde kar lastiği kullanmıyor. Bitlis’te işten çıkmış yorgun argın eve gelirken, bir de tipide mahsur kalmayı beklemezsiniz herhalde. Bu nedenle Bitlis’te bir araba sahibi olmak artık şart haline geldi. Eskiden araç sahiplerine imrenerek bakarlarken şimdi ise araç sahibi olmak gayet doğal bir durum oldu. 2020 yılında da hala bir araç sahibi değilseniz yaşayacağınız daha çok şey var diyebiliriz. Ancak araç sahibi olalım dediğimizde de olmuyor ya, para basmıyoruz elbette. Ancak kenarda köşede araç alacak bir paranız olmasa dahi çok ufak peşinatlarla araç sahibi olabilirsiniz. Bu yazıda sizlere Bitlis  Vadeli Araba satan firmalar hakkında bilgi verip, vadeli araç almanın kolaylıklarından bahsedeceğiz.

Vadeli araç almak çoğu zaman maddi durumunuza baskı kurmadan ufak ufak ödeyerek araç almanızı sağlar. Günümüzde işe yarar en kötü ikinci el otomobiller sahi 20-30 bin TL’den başlamaktadır. Türkiye’de araçların bu kadar pahalı olması bir araç sahibi olmayı çok zorlaştırıyor. Peki vadeli araç nasıl alınır? Bitlis Vadeli Araba satan firmalar hangisidir?

Bitlis Vadeli Araba Nasıl Alınır

Bitlis’te bir araç satın almak istiyor ve bunu vadeli olarak almak istiyorsanız başvurmanız gereken en önemli iki yer var, birincisi galericiler diğeri de bankalardır. Galericiler ufak komisyonlarla size araç satan kurumlar iken, bankalar ise faiz karşılığında size para veren kurumlardır. Hangisi daha mantıklı dediğimizde elbette, bankalar diyoruz ancak herkes son dönemde ekonomik olarak o kadar kötü durumda ki, herkes bankaların kara listesinde.. Peki vadeli arabayı bankalar veya galericiler aracılığı ile nasıl alabiliriz?

Bitlis’te Vadeli Araba Alınabilecek İlçeler

  • Adilcevaz
  • Ahlat
  • Güroymak
  • Hizan
  • Merkez
  • Mutki
  • Tatvan

Bitlis Vadeli Araba Satanlar

Bankalar: Bankalar sizlere yıllık belirli bir faiz karşılığında para satarlar. Örneğin 40 bin TL olarak aldığınız taşıt kredisini bankaya 5 yıl sonra 60 bin TL olarak geri ödemeniz beklenir. Yani aylık 1,000 TL taşıt kredisi ödemesi yaparsınız. 5 yıl sonra borcunuz biter. Ancak hemen araç sahibi olabilirsiniz.

Galericiler: Galericiler genelde peşin olarak satış yapmayı tercih etseler de, vadeli satış da iyi para kazandırdığı için bazen belli bir sayıda vadeli olarak satış yaparlar. Galericiye gidip şu arabayı alıyorum dediğinizde, gidip bankaya kredi çekerler. 40 bin TL kredi çektiklerini varsayalım yıl sonunda bankaya 44 bin TL ödemeleri gerekir. 40 bin TL’ye aracı alıp 44 bin TL’den sattıklarını ve size de faiz farkı ile beraber aracı 50 bin TL’ye vereceklerini düşünelim. Bu aşamada siz bir yıl boyunca galericiye her ay bir miktar ödeme yaparsınız ve yıl sonunda toplam 50 bin TL ödeme yapmış olur ve galericiye de 6 bin TL para kazandırmış olursunuz.

Yorum Yap