Birevim Ev Alma Yöntemi Nedir?

Birevim Nedir?

Birevim, bir evin olsun istiyorsan sloganıyla taksitle ev almak isteyenlere hizmet veren deneyimli bir şirkettir. Sundukları hizmet sayesinde belki hayatınız boyunca alamayacağınız bir evi kendi ödeme planlarınızı belirleyerek alma şansına sahiptir. 2018 yılında birçok alanda ödül alan sistem rakiplerinden farklı olarak müşterilerinin kendi taksit imkanlarını belirlemelerine imkan sağlamaktadır. En önemli hizmetlerinden birisi de çok uzun vadelerde ödeme yapabilecek olmanıza rağmen bunun için bir faiz ödemeyecek olunmasıdır. Aynı zamanda müşterilerine hızlı teslimat hizmeti de veren şirket bu sayede sektörde dikkat çekici bir hizmet vermeyi başarmaktadır.

Birevim Ev Alma Yöntemleri Nedir?

Birevim dünyasına giriş yapanlar dört farklı şekilden kendiler için uygun olanı tercih ederek ev sahibi olabilirler. Sıra tespitli tasarruf yöntemiyle ev almak isteyenler noter huzurunda girmiş oldukları grupta ki diğer insanlarla evleri alacakları sırayı belirlerler. İster peşin ödeme yaparak veya yapmadan istediğiniz taksit miktarıyla ev sahibi olma fırsatı size verilecektir.

Sıra tespitli tasarruf yöntemi versiyon iki de ev alma seçeneklerinden birisidir. Tüm detaylar aynı olmakla birlikte ilk versiyondan farkı taksit tutarlarında alacağınız ev belirlendikten sonra yapılacak artıştır.

Diğer bir seçenekse serbest planlı tasarruf yöntemi vardır. İlk olarak alınacak ev bedeli belirlenir. Peşinat ve ara ödeme yapmadan ödeme şeklinizi belirlemeniz yardımcı olacaktır. Bu yöntemde taksitler hiç artış göstermez veya isterseniz artış yapılmasını isteme hakkına sahip olabilirsiniz.

Son olarak da konut değer endeksli yöntemi tercih ederek ev sahibi olabilirsiniz. Bu yöntem sayesinde ödemeleriniz merkez bankası verilerine göre düzenleneceği için evinizi alırken değer kaybı yaşamadan teslim alma şansınız olacaktır.

Peşinat Verme Zorunluluğu Var Mı?

Birevim sistemlerinin hiçbirisinde peşin ödeme yapma zorunluğu yoktur. Şirket bu konuda sunmuş olduğu ev alma yöntemlerinin hiçbirisinde müşterilerini peşinat ödeme zorunluluğu getirmemektedir. Tabi istenmesi halinde peşin ödeme yapma hakkınızı da size bırakmaktadır. Ayrıca istenirse ara ödeme yapmadan veya ödeme yaparak da ödemelerinizi gerçekleştirme şansına sahip olmanıza imkan tanımaktadır.

Birevim Çalışma Bedeli Nedir?

Birevim ile çalışmak isteyenlerin aklına gelebilecek olan ilk soru onlarla çalışmak için ne kadar ücret ödeyecekleri olacaktır. Bu konuda net bir ücret yoktur. Satın alacağınız eve göre bu bedelde değişiklik gösterecektir. Peşin ödeme yapılması gereken bu bedeli belirlemek için %4,5 ile %12 arasında değişen oranlar kullanılmaktadır.
Bu oranlardan hangisini kullanılacağı sizin almak istediğiniz evin bedeline göre şirket tarafından belirlenecektir. Evin değeri yükseldikçe organizasyon bedeli de aynı oranda yükselecektir. Bu şirketin alacağı sorumluluk karşılığında sizden almak istediği bir bedeldir. Evin fiyatı belirlendikten sonra sizin de ödeyeceğiniz bedel belirlenmiş olacaktır.

Birevim Güvenilir Mi?

Birevim sistemi sektörde ki diğer şirketler gibi güvenilir olduğunu ispat etmek için ev almak isteyenleri ofislerine davet etmektedir. Tabi bunu yapmalarının nedeni akıllarında soru işareti bulunan ve buna rağmen bu sisteme giriş yapmak isteyenlerin akıllarında ki bu sorunların ortadan kalkmasını sağlamaktadır.

Ev almak isteyenlere verilecek olan evi belirlemek için kullanılan kura metodu noter huzurunda yapılması, tüm ödeme yapılarının şeffaf bir şekilde hesaplanması gibi detaylar onların öne çıkan güvenilir özelliklerinden bazılarıdır. Aynı zamanda bu sistemi kullanan diğer müşterilerinin de yapmış olduğu olumlu ve olumsuz yorumları da okuyarak onlara güvenip, güvenemeyeceğinize kendinizde karar verme şansına sahip olabilirsiniz.

Birevim Avantajları Neler?

Birevim şirketinin sunmuş olduğu sistem sayesinde müşterilerine çok sayıda avantaj sunduğunu göstermektedir. Peşinat, ara ödeme, faiz gibi zorunluklar olmadan ev sahibi olma şansını sumaktadır. Ülkenin neresinden isterseniz ev alıp, alacağınız evi en ucuza mal etme şansınız olacaktır.

Alacağınız ev için taksitlerinizi kendiniz belirleme şansınız olacaktır. Bu sayede 60 ile 480 aylık gruplardan birisine dahil olabilirsiniz. Evi aldıktan sonra kalan borcunuzu ne zaman isterseniz o zaman kapatma şansına sahipsiniz. Bütçeniz zorlanmadan gireceğiniz bu sistem sayesinde diğer yöntemlere göre daha kısa sürede ev sahibi olmanız mümkündür.

Sistemleri sayesinde alacakları evin değerini değiştirebilir, ödeyecekleri aylık taksitleri değiştirebilir ve bu değişikler için hiçbir ceza uygulaması olmadan gerçekleştirebilir olmaları da avantajları arasında sayılabilir.