Bilecik Senetle Araba

Bilecik Peşinatsız Araba

Araç tutarının tamamını ödeyecek durumda olmayan kişilerin belirli bir vadeyle araba almalarını sağlayan yöntemlerden biri olan senetle araba alma seçeneği, birçok insanın araba sahibi olmasını sağlamıştır. Ancak bu yöntemle araba alabilmek ve sorun yaşamamak için, dikkat etmeniz gereken birçok önemli husus bulunmaktadır.

Senetle araba nereden ve nasıl alınır? Sorularına cevap verdiğimiz bu yazımızda, dikkat etmeniz gereken hususlara da değindik.

Bilecik Senetle Araba Nasıl Alınır?

Senedin yasal boyutu hakkında, hepimiz az çok bilgi sahibiyiz. Taksitlerle ya da tek bir vade ile araç almak istediğinizde, aracı satın alan kişi ya da işletmenin kendini güvence altına alması için alacağı değerli evraklardan biri de, senettir.

Senet ile araba satışı yapan farklı kuruluşlar ve galeriler üzerinden, anlaşmanıza bağlı olarak yapacağınız sözleşme kapsamında araba alabilirsiniz. Türkiye’nin neredeyse her ilinde senet karşılığında araba satışı yapan kişi ya da firmaları bulmak mümkündür. Aynı zamanda katılım kuruluşlarını da bu gruba dâhil etmek, yanlış olmayacaktır. Nihayetinde bu şirketlerde, belirli bir sözleşmeyle taksitlerle araba sahibi olunmasına imkân veren yerlerdir.

Satıcı kişi ya da firma, aldığınız aracın borcu bitene kadar aracı ipotek edeceği gibi satışını da vermeme yoluna gidebilir. Bu anlamda yapılacaklar, aranızdaki anlaşmaya bağlı şekilde gerçekleşir. Yazımızın sonunda vereceğimiz dikkat etmeniz gereken hususları, mutlaka dikkatlice okuyarak aklınızda bulundurmanızı tavsiye ederiz.

Bilecik Senet Karşılığı Araba Satan Yerler

Senetle araba veren tanımadığınız galerilerden araç alabileceğiniz gibi, tanıdığınız yerlerden de doğal olarak bu yolla araba alabilirsiniz. Bu yerler arasına Fuzul Oto, Katılımevim ve benzer farklı yerleri de dâhil edebiliriz. Hatta bu yerlerden araç almak, size çok daha fazla avantaj sunacak ve hiçbir faiz ödemeden araç sahibi olmanızı sağlayacaktır. Bu şirketlerin çalışma şekli biraz daha farklı olsa da, buradaki amacımızı dikkate alırsak ilgili firmalara da bu alanda yer verebiliriz.

Senet Vererek Araba Almak Avantajlı mı?

Bu sorunun cevabı, aslında çok göreceli bir cevaptır. Zira burada bazı durumlarda avantaj sahibi olabileceğiniz gibi, dezavantaj sahibi olmakta mümkündür. Şayet vade farkının yani faiz oranının uygun olması durumunda peşin para vererek araç sahibi olmayacaklar için, avantaj sağladığı şeklinde düşünülebilir.

Vade farkının çok olduğu bir satış için ise, özellikle acil araba ihtiyacı olmayanlar için bu şekilde araba almanın avantajlı olduğunu düşünmek doğru olmayacaktır. Burada hem arabaya olan ihtiyacınızın acil olup olmaması ve hem de ödeyeceğiniz vade farkının buna değer düzeyde olmasını göz önüne almanız gerekmektedir.

Bilecik Senetle Araba Alınabilecek İlçeler

 • Bozüyük
 • Gölpazarı
 • İnhisar
 • Merkez
 • Osmaneli
 • Pazaryeri
 • Söğüt
 • Yenipazar

Senetle Araba Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Mümkünse, işini ciddiyetle yapan kurumsal yapıya sahip yerleri tercih etmeye özen gösterin. Olası sorunların çözülmesi, bu sayede daha mümkün olacaktır.
 • Aracın normal fiyatı ile vadeli fiyatı arasındaki farkın, mümkün olmasına dikkat edin.
 • İmzalayacağınız senet üzerinde yazan en ufak detayı dahi gözden kaçırmayın.
 • Senetle satışlardan fazla anlamıyorsanız, mutlaka yanınızda bu yolla alım satımlardan iyi anlayan birini bulundurun.
 • Ödemelerinizi yaptığınızda, senetlerinizi almakta sorun yaşamayacağınıza inandığınız kişi ya da firmalarla iş yapın.
 • Ek şartlar için, senet dışında tüm detayların yazıldığı ayrı bir sözleşme yapmanız sizin için ileri de avantaj sağlayabilir.
 • Araç için borçlandığınız tutarın tamamını ödeme imkânınız olduğunda ve ödemek istediğinizde, yapılacak vade indirimlerini de ayrıca sözleşmede mutlaka belirtin.

Senetle araba alırken en azından bunlara dikkat etmeniz, satış sonrasında borç bitene kadar ve bittikten sonra da sorun yaşamamak için önemlidir.

Yorum Yap