Burdur Vadeli Araba

Burdur Vadeli Araba

Bir araba sahip olmak, kadın veya erkek olsun herkesin hayalidir. Araba, yurt dışında gayet normal bir şey olarak görülürken, Türkiye’de lüks olarak görülmektedir. Bunun en büyük sebebi ise arabanın gerçek fiyatını aşan vergilerdir. Bir araç, ülkemize 20 bin TL’ye geliyorsa 60 bin TL’ye satılıyor. Bu gerçekten sıkıcı bir durum. Bir araç aldığınızda iki araç da devlete almış oluyor ve bu aracı kredi ile çektiyseniz bir adet de bankaya alıyorsunuz. Araç sahibi olmak her ne kadar lüks ve zor bir şey olsa da kesinlikle ihtiyaç. Bu nedenle herkes eski yeni demeden işe yarar yürür bir araba almaya çalışıyor. Peki Akdeniz İncisi Burdur’da nasıl araba alınır? Burdur Vadeli Araba veren firmalar kurumlar hangileridir?

Burdur’da bir araç sahibi olmaya karar verdiğinizde yakın tanıdıklarınızın ilk sorusu genelde bu arabayı  nasıl almayı düşünüyorsun olur. Çünkü araba dediğimiz şey pahalıdır. Maddi durumunuz da iyi değilse araç sahibi olmak imkansız gibi gözükebilir. Ancak bu yazıda sizlere senetle veya vadeyle araba sahibi olmanın kolaylıklarından bahsedip, senetle veya vadeyle nasıl araba alabileceğinizi anlatacağız.

Burdur Vadeli Araba Nasıl Alınır

Çok küçük bir şehir olan Burdur’da oturuyorsanız, araba sahibi olmanın ne kadar zor olduğunu farketmişsinizdir. Genelde Burdur ve çevresinde senetle veya vadeyle araba satan bir yer bulmak oldukça zor bir durumdur. Vadeyle araba almak istiyorsanız yapmanız gereken ilk şey arama moturunu kullanmak olmalıdır. Hemen kullandığınız arama motorunu açıp araç sitelerine girin ve alacağınız aracı bulmaya çalışın. Herhangi bir sitede ilan gördüyseniz, aracı satan galericiyi arayıp vade ve senetle satış yapıp yapmadıklarını sorun bu şekilde vade ile satış yapan birini bulana kadar arama yapmalısınız. Eğer bulamadıysanız ikinci seçeneğiniz banka kredisi olacaktır.

Burdur Vadeli Araba Alınabilecek İlçeler

 • Ağlasun
 • Altınyayla
 • Bucak
 • Çavdır
 • Çeltikçi
 • Gölhisar
 • Karamanlı
 • Kemer
 • Merkez
 • Tefenni
 • Yeşilova

Burdur Vadeli Araba Satanlar

Burdur çok küçük bir şehir olduğundan yeterli sayıda galerici veya vade ile araç satan bir yer olmayabilir. Eğer siz de vade ile araç satan bir yer bulamadıysanız, banka kredilerine yönelmelisiniz.

 BANKA KREDİLERİ

Bankalar uygun koşullar altında size kredi sunabilirler. Bankaların vermiş oldukları kredileri alıp hemen istediğiniz taşıtı sahibinden veya galericisinden satın alabilirsiniz. Banka, kredi verdiğinde elbette sizin kredi notunuza dikkat edecektir. Daha önce bankalardan kredi alıp zamanında ödemediyseniz ve bankalar ile aranız bozuksa kara listedeyseniz yüksek ihtimalle kredi alamazsınız. Bu aşamada yeni bir galerici bulmaktan başka şansınız yok.

Kredi almayı başaran bireyler, aldığı kredilerle araç sahibini arayarak ve herhangi bir yerde buluşarak ödemeyi yapabilirler. Ödemeyi yaptıktan sonra aracınızı güle güle kullanabilirsiniz. Banka kredileri ise aylık taksitler halinde veya 3-4 ayda bir taksitler halinde ödenmek zorundadır. Ödemelerinizi geciktirmeniz durumunda kara listeye düşebilirsiniz. Bu nedenle bunu dikkate almalısınız.

Yorum Yap