Bingöl Vadeli Araba

Bingöl Vadeli Araba

Bingöl, Türkiye’nin en güzel illerinden birisi. Muhteşem doğası ve eşsiz tarihi eserleri ve miraslarıyla cazip illerden biri olmaya devam ediyor. Bingöl’de her ne kadar toplu taşıma sorunu olmasa da yine de vatandaşlar bir araba sahibi olmak istiyor. Bildiğiniz üzere Bingöl’de toplu taşıma yeterince gelişmiş değil ve sadece şehir merkezinde saatlik olarak arabalar kalkıyor ve canınız istediği zaman bir yerlere gidemiyorsunuz. Bugün şehir merkezinde oturmuyorsanız ve bir yerlere gitmek istiyorsanız 2-3 saate bir kalkan araçlara binmeniz gerekiyor. Ancak araç sahibi iseniz bu iş çok daha kolay, araç sahibi bireyler çok daha kolay bir şekilde bir yerlerden bir yere ulaşım sağlayabiliyor.

Araba almak istediğinizde aldığınız arabanın en iyisi olmasını istersiniz, arabayı peşin alamıyorsanız muhtemelen sıfır alacak güce de sahip değilsinizdir. İkinci el arabalar iyi seçildiğinde çoğu zaman sıfır araçlardan daha cazip oluyor. Sadece birkaç bin kilometre yapmış araçların sıfır araçlardan pek bir farkı yok. Ancak araç kontağı çevrildiği için bile ikinci el sayılıyor ve değeri düşüyor. Günümüzde 100 bin TL’den daha ucuz sıfır araç bulamadığımıza göre daha ucuz 30-40 bin TL’lik ikinci el araçlar alabilir ve kolaylıkla ödeyebilirsiniz.

Bingöl Vadeli Araba Nasıl Alınır

Bingöl’de peşin araç satın almaya gücü yetmeyen vatandaşlar, Bingöl Vadeli Araba satan firmaları kovalamaya başladı. Aslında bu son derece doğal ve normal bir durum. Çünkü araç satın alanların yüzde 90’ı satın aldığı araçları krediyle veya senetle yani vadeli bir şekilde satın alıyor. Çünkü tek teferde çıkartıp 40 – 50 bin TL ödeyebilmek herkesin harcı değil. Bingöl’de, Bingöl vadeli araba satan pek çok firma var bu firmalarla kolayca anlaşarak aracınızı vadeli bir şekilde satın alabilirsiniz.  Galericiler, bankalar senetle araç satışı yapan yerler bu gibi durumlar için varlar.

Bingöl Vadeli Araba Alınabilecek İlçeler

  • Adaklı
  • Genç
  • Karlıova
  • Kiğı
  • Merkez
  • Solhan
  • Yayladere
  • Yedisu

Bingöl Vadeli Araba Satanlar

Bingöl Vadeli Araba satan yerleri araştırıyorsanız, bulmak için Sahibinden.com gibi sitelere göz atabilirsiniz. Bingöl’deki araç ilanlarına bakabilir ve bu  araçları senetle ve vadeli bir şekilde veren firmaları kolaylıkla bulabilirsiniz. Senetle ve vade ile satış yapan galericiler sizin adınıza kredi çekerek bu işi hallediyorlar. Kredi çekiyorlar ve siz de taksitleri galericiye ödüyorsunuz bu şekilde oluyor. Ancak peşin ödeme yapmadığınız için sizden vade farkı alıyorlar. Bu vade farkı toplam borcun yüzde 2-3’ü de olabilir yüzde 10’u da olabilir. Sonuç olarak arabayı gerçek değerinden pahalıya satın alacaksınız. Ortalama 40 bin liralık bir aracı bir yıl vadeli satın almak istiyorsanız tahmini olarak 50 bin TL ödeme yaparsınız. Ancak vade ile araç satan yerler genelde uzun vadeli araç satmazlar en fazla 1-2 yıl vadeli alabilirsiniz.

Daha uzun vadeli alım istiyorsanız, banka kredilerini kullanabilirsiniz. Aldığınız krediyi 5 yıla varan vadelerle ödeyebilirsiniz.

Yorum Yap