Ziraat Bankası Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi Sonuçları Nereden, Nasıl Öğrenilir? Ziraat Bankası 6 Ay Geri Ödemesiz Ertelemeli 10 Bin TL Kredi Sonucu Sorgulama

Dünyayı etkisi altında alan Covid-19 salgını sonrasında kamu bankaları finansal açıdan destekler kapsamında vatandaşlara bireysel temel ihtiyaç destek kredisi ile yardımda bulunmaya başladı. Vatandaşlar salgın sonrası Ziraat Bankası 6 ay geri ödemesi ertelemeli bireysel temel ihtiyaç destek kredisi sorgulama ve başvuru işlemi nasıl olur merak içerisinde.

Covid-19 yani korona virüs salgınından kaynaklı çok sayıda vatandaş, evde kal çağrılarını dikkate alarak evlerinde hayatlarına devam ettiği için ekonomik ve finansal yönden maddi desteklere ihtiyaç duymaya başladı. Bunun akabinde devlet bankaları vatandaşlara bu süreç zarfında hayatlarına sorunsuz bir şekilde devam edebilmeleri için 10 bin liraya kadar bireysel temel ihtiyaç destek kredisi vermeye başladı. Kamu bankalarının öncüsü olan Halkbank, Ziraat bankası ile Vakıfbank belirlenen şartlar dahilinde vatandaşlara 10 bin türk lirasına kadar bireysel temel destek ihtiyaç kredisine başvuruda bulunabilme olanağı sağlamakta. Vatandaşlar 10.000 TL Ziraat Bankası 6 ay deri ödemesiz ertelemeli kredi başvurusu nereden, nasıl yapılır sorusunun yanıtını ne denli merak ettiklerini Google üzerinden yaptıkları aramalar ile belli ediyor. Duyurulan bu kredi ile zor günleri bir nebze de olsa ekonomik yönden rahat geçirmek için fırsat arıyor.

Bir diğer yandan devlet organları tarafından yapılan açıklamalar çerçevesinde korona virüs salgınını en az kayıp ile atlatabilmek adına bir dizi ekonomik tedbirler dee yürürlüğe girmiş durumda. Bu tedbirler arasında en önemli ve dikkat çekeni Ziraat Bankası 6 ay geri ödemesiz ertelemeli bireysel temel ihtiyaç kredisi. Vatandaşlar Ziraat Bankası 6 ay geri ödemesiz ertelemeli bireysel temel ihtiyaç kredisine nasıl başvurulur öğrenmek istiyor. 10 bin TL’ye kadar olanak sağlanan bu kredinin başvuru şartları ve detayları içeriğimizin devamında yer alıyor.

İçindekiler

Ziraat Bankası Temel İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Ziraat Bankası bireysel temel ihtiyaç kredisine başvuru yapmak isteyen vatandaşlar Ziraat Mobil uygulamasını indirdikten sonra Başvurular -> Başvuru Takip -> Ürün Başvuruları adımlarını izleyerek kredi başvurusunda bulunabilecekler. Bu başvuru işlemini dilerseniz resmi web sitesi üzerinden de gerçekleştirebilirsiniz.

Resmi web sitesi olan https://bireysel.ziraatbank.com.tr adresine bankkart ya da kart şifrenizi tuşlayaray veyahut Ziraat Mobil uygulamasından Hemen Başvur butonuna tıkladıktan sonra şifre oluşturabilirsiniz. Başvurular -> Başvuru Takip -> Ürün Başvuruları adımlarını tamamladıktan sonra kredi başvurusunu tamamlayabilirsiniz.

Ziraat Bankası kredi kartı veyahut bankkartı bulunmayan vatandaşlar herhangi bir Ziraat ATM’sine giderek Kartsız İşlemler -> Diğer İşlemler -> İhtiyaç Destek Kredi Ödemesi adımlarını izledikten sonra kredi başvuru işlemini gerçekleştirebilir.

Ziraat Bankası Temel İhtiyaç Kredisi Başvurum Ne Durumda?

Kredi başvurusunu gerçekleştirdikten sonra durumu öğrenmek için sorgulama yapmak isteyen vatandaşlar Ziraat Bankası resmi web sitesi ya da Ziraat Mobil uygulaması üzerinden https://www.ziraatbank.com.tr/tr/bireysel/basvurular/bireysel-kredi-basvurulari/ihtiyac-destek-kredisi-kullandirim adresine giriş yaptıktan sonra kredi başvuru süreci hakkında bilgi sahibi olabilir.

Temel İhtiyaç Destek Kredisi Nedir?

İlk olarak Çin’de görülen ve tüm dünyayı çok kısa bir zaman içerisinde etkisi altına alarak hayatı alt üst eden korona virüs salgını, başta ülkelerin ekonomileri olmak üzere çok sayıda sektörü durma noktasına getirdi. Türkiye Cumhuriyeti ilgili yayın organları tarafından açıklanan duyurular ile vatandaşların ekonomik olarak zorluk yaşamamaları için 3 kamu bankası olan Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank üzerinden temel ihtiyaç kredisi seçeneklerini hayata geçirdi. Aynı evde yaşayan ve geliri 5.000 TL altında olan tüm vatandaşlar bu krediye başvuruda bulunabilecek. Bu kapsama göre;

10.000 TL kredi başvurusunda 6 ay geri ödemesi ertelemeli 36 ay vadeli, eşit taksit tutarları ile kredi başvurusunda bulunabilecek. Aynı ödeme seçenekleri ile 5.000 TL ile 7.500 TL kredi seçenekleri de bulunuyor. Yürürlüğe giren bireysel temel ihtiyaç destek kredileri ile vatandaşlar ekonomik yönden rahat bir nefes alarak gündelik yaşamlarına devam etmeye çalışacaklar.