TOKİ kura çekiliş tarihleri belli oldu!

TOKİ kura çekiliş tarihleri belli oldu

50 bin konut projesine yapılan başvuruların ardından binlerce insan kura çekiliş tarihlerini merak içerisinde beklemeye başlamıştı. TOKİ tarafından toplamda içerisinde 50 bin konut bulunan onlarca proje için çekiliş tarihleri açıklandı. Yaklaşık 636 binden fazla insanın başvuru yaptığı konutların ne zaman nerede nasıl yapılacağı bu şekilde açıklanmış oldu. İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyük şehirlerin yanında toplam 67 ilde yapılan projelerin tamamı için insanlara müjdeli haber verilmiş oldu.

İlk Kura 6 Mayıs’ta Ankara’da

TOKİ tarafından toplam 67 il ve 140 projeyle hayata geçirilen 50 bin konut projesinde ilk kura çekiminin Ankara’da 6 Mayıs tarihinde açıklanacağı bildirildi. Bu kurada toplam 80 proje için kura çekimi yapılacak ve hak edenlerin ev sahibi olması için doğru adım atılmış olacaktır.

Tabi proje nerede yapılırsa kura çekimi de o ilde gerçekleştirilecektir. Kura tarihlerine ister TOKİ ana sayfasına girerek kura çekiliş tarihleri sayfasına bakarak öğrenebilirsiniz. Ya da proje için hazırlanan ofise giderek oradan kura çekiliş tarihini öğrenebilirsiniz.

Başvuruda bulunan ancak kurallar gereği hak sahibi olma şansı olmayan kişilerinde yatırmış oldukları ön öneme bedelleri geri iade edilecektir. TOKİ bu projeleri tamamlarken belirli şartlara uyuyor ve bu şartlar dışında hiç kimsenin ev sahibi olmasına izin vermiyor. Bu sayede gerçekten ihtiyaç sahibi olan insanların evlere ulaşması sağlanıyor.

İstanbul’da Başvuru 300 binden Fazla

İstanbul, TOKİ’nin kalesi durumdadır. Çünkü ülkemizin en kalabalık noktası konumunda ki şehirde bu ihtiyaç her zamankinden daha fazla oluyor. Toplam 5 projenin yapılacağı şehirde 6300 tane konut hak sahiplerini bulacak.

Bu kadar konut içinse yapılan başvuru sayısı 318 binin üzerinde gerçekleşiyor. Bu konuda kura çekilişinin ne zaman yapılacağı hakkında tam net bir bilgi bulunmamakla birlikte Haziran ile Temmuz aylarının arasında bir noktada yapılacağı biliniyor.

26-27 Haziran tarihlerinde Kayabaşı’nda yapılmaya başlanacak kura çekimleri bu sıraya göre devam edecektir. 28 Haziran’da Silivri, Tuzla 1 Temmuz, Ayazma’da 2 Temmuz tarihlerinde kura çekimi yapılacağı açıklandı. Ankara’da ilk kura 6 Mayıs tarihinde Kuzeykent bölgesi için yapılacaktır. Kura çekimleri sonrasında yüzbinlerce başvuru yapan insan arasından doğru insanları bularak onların ev sahibi olması sağlanacaktır.