TOKİ Ankara Başvuruları Nasıl Yapılır? Şartları Nelerdir?

Toplu Konut İdaresi ülkemizin farklı noktalarında olduğu gibi Ankara’da alt gelir grubuna dahil ailelere ev sahibi yapmak için çalışmalarına devam ediyor. 4500 TL’nin altında gelire sahip olan ve hiç ev sahibi olmamış ailelerin başvurabileceği bu evlere yönelik çalışmalar sürekli olarak güncellenerek devam ediyor.

TOKİ’den ev sahibi olmak isteyenler öncelikle belirlenen şartları sağlamalı ve ardından da başvurularını yapmaları gerekmektedir. Başvuru satış öncesinde kurum tarafından belirlenen bankalara yapılmalıdır. Başvuruların belirlenen süre zarfı içerisinde yapılması da önemlidir.

2019 TOKİ Ankara’da Başvuru Nasıl Yapılır?

2019 yılında TOKİ tarafından Ankara başlatılan ve teslim edilecek olan projelere dahil olmak isteyenler başvurularını projelerin içerisinde belirlenen bankalara giderek yapmaları gerekmektedir. Başvuru ülke genelinde Ziraat Bankası ve Halkbank şubelerine gidilerek yapılmaktadır.

Ankara’da başlanan projeler içerisinde bulunduğu bölgeye göre başvuruların nereye yapılacağının bilgisi detaylı olarak verilmektedir. Bunun için TOKİ tarafından başlatılan projenin bulunduğu noktada ki ofise giderek bilgi alabilir veya TOKİ’ye ait müşteri hizmetlerini alarak bu konuda daha detaylı bilgi alabilirsiniz. Genellikle başvurular projenin bulunduğu ilçe sınırları içinde ki bankalara gidilerek başvuru yapacak olan kişinin kendisi tarafından yapılmak zorundadır.

Başvuru başlangıç tarihi ve bitiş tarihi arasında bu işlemin doğru şekilde yapılması gerekmektedir. Aksi taktirde başvuru yapamadığınız için kura çekilişine girmeniz mümkün olmayacaktır.

TOKİ Ankara Başvuruları Nereye Yapılmalıdır?

TOKİ ülkemizde birçok noktada projeler yapıyor. Bu projelere dahil olmak isteyen insanlar öncelikle kurum tarafından belirlenen şartları yerine getirmek zorundadır. Şartları yerine getirdikten sonra yaşamış olduğunuz il veya ilçe de bulunan Ziraat Bankası veya Halk Bankası şubelerine giderek başvuru yapabilirler.

Bu durum karışıklık olmaması ve farklı kurumların devreye girerek sürecin uzamasını engellemek için yapılıyor. Banka şubesine giderek orada bulunan sözleşmeye imza atarak başvurunuzu gerçekleştirmeniz mümkün olacaktır.

Başvuru yapıldıktan sonra yapılacak kura için torbada ki yerinizi almış olacaksınız. Kuradan çıktınız ancak sözleşmeye de imza atmış olsanız da eğer isterseniz 14 gün içerisinde bu hakkınızdan hiçbir bedel ödemeden vazgeçmelisiniz.

TOKİ Ankara Başvuru Şartları Nelerdir?

TOKİ’ye ait olan tüm projelere başvuru yapmak isteyen ailelerin öncelikle belirlenen şartları sağlayıp sağlamadıkları bakması gerekiyor. Eğer şartları sağlamadan başvurunuzu yaparsanız kurada ev tarafınıza çıkmış olsa da yapılan inceleme sonrasında ev tarafınıza teslim edilmeyecektir.

İstanbul’da aylık 4800 TL, ülke genelinde 4500 TL aylık hane gelirinin altında resmi gelire sahip olanlar. 25 yaşından büyük olanlar, Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olanlar bu başvuruyu yapabilirler. Dengeli bir dağılım olması ve farklı şehirlerden insanların gelip burada ki projelere dahil olmaması için başvuru yapacağınız noktada en az 1 yıldır oturuyor olmanız gerekmektedir. Bu şartları sağlamayan insanların başvuruları kurumun yapacağı işlem sonrasında iptal edilecektir.