TOKİ 50 bin Konut Kura Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

TOKİ tarafından 2019 yılında yapılacak şehir aileleri, harp ve vazife mamulleri, dul ve yetimler ile alt gelir grubuna dahil olan ailelerin katılacağı 50 bin konutluk proje hakkında merak edilen sorular bulunuyor. Ülkemizin farklı şehirlerinde başlatılan yüzlerce proje ile bu ailelerin ev sahibi olması sağlanacaktır.

Bu evlerden birisine sahip olmak isteyen ihtiyaç sahibi aileler başvuruları belirlenen tarihler arasında yaptıktan sonra kura tarihini beklemeye başladılar. Sonuçlar kura günü ile birlikte açıklığa kavuşacaktır. Farklı şehirlerde farklı tarihlerde yapılacak olan kuraların sonuçları da bu nedenle farklı tarihlerde sonuçlanmış olacaktır.

Karabük 25, Nisan, Kırıkkale 26 Nisan, Ardahan 29 Nisan, Van 30 Nisan, Bingöl 3 Mayıs, Elazığ 6 Mayıs, Malatya 7 Mayıs, Kahramanmaraş 8 Mayıs, Adana 9 Mayıs, Malatya 10 Mayıs, Erzincan 13 Mayıs tarihinde kura çekilişi yapacak şehirlerimizdir. Bunların yanı sıra Malatya, Sivas, Yozgat, Çorum, Kırıkkale, Karaman, Mersin, Osmaniye, Hatay, Giresun, Gümüşhane Bayburt, Konya ve Isparta şehirleri ise 31 Mayıs tarihine kadar kura çekilişleri yapılacaktır.

İçindekiler

TOKİ Kura Sonucu Sorgulama

TOKİ’nin 50 bin konu çekilişlerine katılmayı başaramayan kura sonuçlarını istemeleri halinde internet üzerinden yapabilirler. Sorgulama için TOKİ’nin internet sitesinde oluşturulmuş olan “Kura Sonuçları” isimli sayfaya gitmek yeterli oluyor. https://www.toki.gov.tr/satis/tr/kura/

Linke tıkladıktan sonra açılacak olan sayfada sorgulamanızı kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Sorgulamayı yapmak için tek ihtiyacınız olan çekilişe giren hak sahibinin kimlik numarası olacaktır. Kimlik numarasını yazdıktan sonra Filtrele butonuna basarak kurayı kazanıp kazanamadığınızı öğrenebilirsiniz.

TOKİ Başvuru Tarihleri Ne Zamandı?

TOKİ’nin yapacağı bu çekiliş için başvuru tarihleri tamamlandı. Dört farklı kategoride yapılacak olan kuralar için başvuru tarihleri de farklılık gösteriyor.

Şehir Aileleri, Dul ve Yetimler için 15 ile 19 Nisan 2019 tarihinde başvuruların yapılması gerekiyordu. Engelli vatandaşlar için 8 Nisan ile 12 Nisan 2019 tarihlerinde başvurular yapılmalıydı. Emekliler için 25 Mart- 5 Nisan, diğer alıcı adayları içinse 6 Mart ile 22 Mart arasında başvuruların gerekli olan kuruma giderek yapılması gerekiyordu.